Detské tábory

Túžba pomáhať detským onkologickým pacientom a spríjemniť im obdobie ochorenia, ale i obdobie po prekonaní choroby, viedla k rozhodnutiu Ligy proti rakovine pridať sa k ochote mladých ľudí z Klubu detskej nádeje a podporiť nápad organizovať pre detských onkologických pacientov letné tábory. A keďže záujem o tábory je veľký, od r. 2007 sa uskutočňujú i zimné detské tábory.

Doterajších 18 ročníkov detských táborov umožnilo malým i väčším detským pacientom stráviť aspoň dva týždne každé leto v prírode, zabudnúť na šedé chmáry nemocničného prostredia, na ranné vstávanie, meranie teplôt a všetky úkony spojené s onkologickou diagnózou, či spestriť si domácu rekonvalescenciu. Deti vo veku od 6-12 rokov i tínedžeri od 13-18 rokov naplno využívajú šancu nadviazať nové priateľstvá, porozprávať sa s rovesníkmi o veciach, o ktorých v súvislosti s chorobou nehovoria s nikým iným…

*I keď štatistiky hovoria, že na Slovensku pribudne ročne 24.000 nových prípadov rakoviny a z toho „len“ 165 detských onkologických diagnóz, táto skupinka pacientov, ktorí chorobu prežívajú azda najcitlivejšie, a nie vždy majú potrebné zdroje pre jej zvládanie, si jednoznačne vyžaduje našu pozornosť. Onkologické ochorenie je nepríjemnou a náročnou skúsenosťou pre každého človeka, mužov či ženy v každom veku. Osobitné okolnosti má však táto diagnóza, ak postihne dieťa.*

Letný Onko tábor pre detských onkologických pacientov sa uskutočnil v termíne od 8.7. do 16.7.2017, na Chate Javorinka v Starej Turej. 
Fotografie z tábora si môžete pozrieť na stránke Klubu detskej nádeje

19074980_10212792178416530_1931050367_n

 Archív ročníkov

    • Letné tábory 2014

      Aj v tomto roku sa Liga proti rakovine rozhodla podporiť aktivity Klubu Detskej Nádeje a finančne zastrešiť tábory pre deti a teenagerov, ktorí v minulosti prekonali alebo sa stále liečia na onkologické ochorenie.

      Detail článku
    • Letné tábory 2013

      Aj v tomto roku sa Liga proti rakovine rozhodla podporiť aktivity Klubu Detskej Nádeje a finančne zastrešiť tábory pre deti a teenegerov, ktorí v minulosti prekonali alebo sa stále liečia na onkologické ochorenie.

      Detail článku