SOCIÁLNE ZABEZPEČENIE

Všetky zverejnené informácie majú len odporúčací a informatívny charakter, pričom nepredstavujú záväzné právne stanoviská. Na základe poskytnutých informácií nie je možné domáhať sa vydania úradného, resp. súdneho rozhodnutia, ktoré by malo byť v súlade s poskytnutými informáciami. Za účelom získania záväzného stanoviska je potrebné sa obrátiť na príslušný úrad, alebo na niektorého z advokátov registrovaného v Slovenskej advokátskej komore.

Každý riešený prípad je individuálny a preto odporúčame skonzultovanie vašej situácie so sociálnym pracovníkom na telefonickej alebo mailovej Onkoporadni.

Rozpis časov služieb našich odborníkov nájdete TU.

Práva pacienta v systéme sociálneho zabezpečenia

Zoznam zariadení poskytujúcich služby ADOS, mobilného hospicu a hospicu po zadaní označenia názvu zariadenia /agentúra domácej ošetrovateľskej starostlivosti, mobilný hospic alebo hospic/ a príslušného samosprávneho kraja.

 

Prehľadne spracované informácie z oblasti sociálneho zabezpečenia nájdete aj v našich príručkách:

Účelom Kalkulačky príspevkov v chorobe je umožniť pacientom zorientovať sa v systéme kompenzácií ťažkého zdravotného postihnutia. Pomocou aplikácie zistíte, či máte kvôli svojmu ochoreniu nárok na vyhotovenie preukazu osoby s ŤZP a parkovacieho preukazu.  Každý riešený prípad je individuálny a preto odporúčame skonzultovanie vašej situácie so sociálnym pracovníkom na telefonickej alebo mailovej Onkoporadni. Rozpis časov služieb našich odborníkov nájdete TU.