Sieť onkopsychológov


Diagnóza nádorových ochorení a ich následná liečba so sebou prinášajú veľkú mieru stresu, obáv a intenzívnych emócií. Často predstavujú hlboko traumatizujúcu udalosť pre pacientov, ako aj pre ich príbuzných. Práve v takýchto situáciách môže byť veľmi nápomocná psychologická podpora.

Liga proti rakovine realizuje projekt Sieť onkopsychológov, ktorý slúži na psychologickú pomoc pre onkologických pacientov a ich príbuzných. Konkrétni psychológovia poskytujú individuálne i skupinové poradenstvo, ktoré sa realizuje priamo na onkologických oddeleniach v nemocniciach, prípadne vo vlastných priestoroch odborníka alebo online. Služby našich psychológov sú pre pacientov a ich rodinných príslušníkov bezplatné.

——————————————

Ak hľadáte možnosť individuálneho poradenstva, kontakty na psychológov nájdete cez odkazy na mestá, nižšie na stránke.

——————————————

Tiež sa môžete prihlásiť na účasť v podporných skupinách:

Podporné skupiny pre onkologických pacientov, ktorí sú novodiagnostikovaní, alebo sú práve v liečbe, či sa čerstvo začleňujú do ďalšieho života sa realizujú v nasledovných mestách. Pre viac info rozkliknite:

ŽILINA

BRATISLAVA

LUČENEC – Socioterapeutka PhDr. Majerová Kropáčová Katarína, PhD., 0908378637, katarina.santal@gmail.com

Pre informácie o podporných skupinách pre príbuzných, alebo pre pozostalých, kliknite TU

——————————————

Pre poradenstvo ONLINE/dištančnou formou, prosím kontaktujte:

PhDr. Alexandra Lozovská0903923861phdr.lozovska@gmail.comLiptovský Mikuláš
Mgr. Lucia Ráczová0904047274luckaptacnikova@gmail.comNitra
Mgr. Jordánová Dagmara0949178863dagmara.gregorova@gmail.comTrenčín
Mgr. Veronika Mojžišová0905409043Prešov
Mgr. Alexandra Richweiss0911779999alexandra.sandra1@gmail.comKežmarok

Nezostávajte so svojím problémom sami. Obráťte sa na nás.

Záleží nám na vašom názore

Milí priatelia, prostredníctvom našich odborníkov zo Siete psychológov poskytujeme už niekoľko rokov pacientom a ich príbuzným profesionálnu pomoc. Týmto odborníkom zabezpečujeme pravidelné vzdelávanie v psychoonkológii. V Lige proti rakovine nám obzvlášť záleží na kvalite poskytovania tejto bezplatnej služby, preto vás prosíme, ak ste absolvovali stretnutie s našim psychológom, podeľte sa s nami o vašu spätnú väzbu na klincova@lpr.sk. Ďakujeme za vaše názory a podnety.

Tento projekt sa v 2. polovici roka 2020 realizoval s finančnou podporou Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky – program Podpora regionálneho rozvoja.