Sieť onkopsychológov

Diagnóza nádorových ochorení a ich následná liečba so sebou prinášajú veľkú mieru stresu, obáv a intenzívnych emócií. Často predstavujú hlboko traumatizujúcu udalosť pre pacientov, ako aj pre ich príbuzných. Práve v takýchto situáciách môže byť veľmi nápomocná psychologická podpora.

Liga proti rakovine realizuje projekt Sieť onkopsychológov, ktorý slúži na psychologickú pomoc pre onkologických pacientov a ich príbuzných. Konkrétni psychológovia poskytujú individuálne i skupinové poradenstvo, ktoré sa realizuje priamo na onkologických oddeleniach v nemocniciach, prípadne vo vlastných priestoroch odborníka alebo online. Služby našich psychológov sú pre pacientov a ich rodinných príslušníkov bezplatné.

——————————————

Ak hľadáte možnosť individuálneho poradenstva, kontakty na psychológov nájdete cez odkazy na mestá, nižšie na stránke.

——————————————

Tiež sa môžete prihlásiť na účasť v podporných skupinách:

Podporné skupiny pre onkologických pacientov, ktorí sú novodiagnostikovaní, alebo sú práve v liečbe, či sa čerstvo začleňujú do ďalšieho života sa realizujú v nasledovných mestách. Pre viac info rozkliknite:

ŽILINA

BRATISLAVA

LUČENEC – Socioterapeutka PhDr. Majerová Kropáčová Katarína, PhD., 0908378637, katarina.santal@gmail.com

Pre informácie o podporných skupinách pre príbuzných, alebo pre pozostalých, kliknite TU

——————————————

Pre poradenstvo ONLINE/dištančnou formou, prosím kontaktujte:

Mgr. Alexandra Richweiss      0911779999     alexandra.sandra1@gmail.com

PhDr. Alexandra Lozovská     0903923861     phdr.lozovska@gmail.com

Mgr. Jordánová Dagmara      0949178863     dagmara.gregorova@gmail.com

Mgr. Veronika Mojžišová       0905409043

Neostávajte so svojím problémom sami. Obráťte sa na nás.

Záleží nám na vašom názore

Milí priatelia, prostredníctvom našich odborníkov zo Siete psychológov poskytujeme už niekoľko rokov pacientom a ich príbuzným profesionálnu pomoc. Týmto odborníkom zabezpečujeme pravidelné vzdelávanie v psychoonkológii. V Lige proti rakovine nám obzvlášť záleží na kvalite poskytovania tejto bezplatnej služby, preto vás prosíme, ak ste absolvovali stretnutie s našim psychológom, podeľte sa s nami o vašu spätnú väzbu na klincova@lpr.sk. Ďakujeme za vaše názory a podnety.

Tento projekt sa v 2. polovici roka 2020 realizoval s finančnou podporou Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky – program Podpora regionálneho rozvoja.