Ružový október s Lindex

Lindex zdôrazňuje dôležitosť pravidelného vyšetrenia prsníkov

Prostredníctvom svojej kampane „Podporujeme povedomie o rakovine prsníka“ chce Lindex zdôrazniť dôležitosť pravidelného vyšetrenia prsníkov, ako aj význam podpory projektov v boji proti rakovine. Cez pôsobivé portréty ukazuje módna spoločnosť intímne a úprimné portréty žien, ktoré úspešne prekonali rakovinu prsníka. Počas mesiaca október venuje módna spoločnosť 10 % z celkového predaja podprseniek na projekty v boji proti rakovine.

Tohtoročné aktivity 1.10.-31.10.

Zisk z predaja Ružovej stužky

Zaokrúhľovanie nákupov

10% z predaja podprseniek

Tričko Kristína Tormová x Lindex pre Ligu proti rakovine – TU 

„Náš vyšší cieľ – dodať silu a inšpiráciu ženám na celom svete – je kľúčovým vo všetkom, čo v spoločnosti Lindex robíme. Spojiť naše sily s kampaňou Ružová stužka a prispieť k tomuto cieľu je pre nás veľmi dôležité a každý rok zapájame do aktivít v priebehu ružového mesiaca aj našich zákazníkov a zamestnancov. Spolu prispievame k dôležitým projektom v boji proti rakovine, ktorých pokrok závisí hlavne od darov,“ hovorí Sanna Lindgrenová, vedúca oddelenia kultúry a komunikácie.

Odkaz kampane „Podporujeme povedomie o rakovine prsníka“ spoločnosti Lindex hovorí o význame podpory a prispievania na projekty v boji proti rakovine, ako aj o dôležitosti pravidelného vyšetrenia prsníkov.

„Ženy, ktoré sa v tejto kampani postavili pred kameru a ukázali svoje jazvy a telo po absolvovaní liečby rakoviny, preukázali veľkú odvahu. Ich jedinečné príbehy nás dojímajú a sme vďační, že nám pomáhajú osloviť naše zákazníčky a ukázať im dôležitosť pravidelného vyšetrenia prsníkov, ktorého cieľom je odhaliť prípadný problém“ hovorí Linda Olssonová, vedúca globálneho marketingu v spoločnosti Lindex.

V priebehu októbra sa 10 % zisku z nášho predaja podprseniek použije na projekty v boji proti rakovine. Na lindex.com nájdete podrobný návod na samovyšetrenie prsníkov. Návod na samovyšetrenie prsníkov je spôsob, ako módna spoločnosť prispieva k šíreniu osvety o dôležitosti pravidelného vyšetrenia prsníkov.

Spoločnosť Lindex sa zapája do kampane Ružová stužka už od začiatku v roku 2003 a spoločne so svojimi zákazníkmi celkovo vyzbierala na podporu projektov v boji proti rakovine až 17,7 miliónov eur.

Na Slovensku poputuje všetok zisk z predaja Ružovej stužky, 10% z predaja podrpseniek,  a celý zisk z akcie Zaokrúhľovanie nákupov,  na programy a projekty Ligy proti rakovine, cieľom ktorých je podpora a pomoc ženám, bojujúcim s rakovinou prsníka.


Najnovšie aktuality

 • Prevencia onkologických ochorení

  Na Slovensku pribudne každoročne takmer 40 000 ľudí s diagnózou rakovina. Medzi najrozšírenejšie onkologické ochorenia u žien patrí rakovina prsníka, rakovina hrubého čreva a konečníka, rakovina krčka maternice. U mužov dominuje rakovina prostaty, rakovina hrubého čreva a konečníka, rakovina pľúc. Pomôcť môže PREVENCIA onkologických ochorení. Liga proti rakovine odporúča: „Kontrolujte sa!“ Zdravotná poisťovňa Dôvera sa pridáva k tejto výzve a pozýva […]

  Čítať ďalej
 • Vysvietili sme bratislavské dominanty

  Deň aktivít na elimináciu rakoviny krčka maternice Vysvietili sme bratislavské dominanty Každý deň na Slovensku ochorejú na rakovinu krčka maternice 2 ženy, pričom každý tretí prípad končí tragicky, a vo väčšine prípadov je príčinou neskorá diagnostika. Tá by nemusela byť, ak by ženy pravidelne chodili na preventívne prehliadky ku gynekológovi. Liga proti rakovine upozorňuje na Deň […]

  Čítať ďalej
 • Pozvánka na Čaj o piatej s Milanom bez mapy

  Srdečne pozývame onkologických pacientov na posedenie u nás v Centre Ligy proti rakovine v Bratislave (Brestová 6, 821 02, Bratislava – Ružinov)      

  Čítať ďalej
 • Movember – zapojiť sa môže každý

  November, vo svete známy aj ako mesiac boja proti rakovine prostaty, sa mení na MOVEMBER (moustache + november). Muži si fotia svoje fúzy a publikujú ich na sociálnych sieťach. Týmto gestom podporujú boj proti rakovine prostaty, ale aj iným onkologickým ochoreniam týkajúcich sa mužov. Do Movembrovej výzvy sa môže zapojiť každý. Stačí sa odfotiť s […]

  Čítať ďalej
 • Webinár

  Liga proti rakovine pozýva onkologických pacientov na bezplatné školenie ONLINE formou s názvom „JAK NA VZTAHY: Budování vztahů a základní vztahová „sebeobrana.“ Bude sa konať 8.11.2022 od 10.00 hod do 15.30 hod na platforme ZOOM. Lektorom je PhDr. Ing. Martin Pospíchal, Ph.D. z psychoonkologické sekcie Českej lekárskej spoločnosti.   Na školenie je potrebné sa vopred […]

  Čítať ďalej
 • Tieto onkologické lieky budú od januára v štandardnom režime

  Inovatívne onkologické lieky Kyprolis, Alunbrig, Keytruda a Phesgo sa budú preplácať z verejného zdravotného poistenia. Schválila to kategorizačná komisia na októbrovom zasadnutí. TASR o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR.   Rezort vysvetlil, že viaceré z nich sa dosiaľ uhrádzali cez tzv. výnimkový režim. „Bolo teda na posúdení zdravotnej poisťovne, či daný liek […]

  Čítať ďalej