Centrum pomoci Bratislava

Brestová ul. 6, 821 02, Bratislava - Ružinov

Centrum pomoci Ligy proti rakovine poskytuje pacientom, ich blízkym i zdravej populácii mnohé služby a programy.

  • Pacienti majú možnosť absolvovať bezplatné rehabilitácie pod dohľadom fyzioterapeuta, ktorá po prvej návšteve navrhne individuálny rehabilitačno-relaxačný program podľa zdravotného stavu pacienta. Prebiehať budú každý utorok a štvrtok v časoch 15:00- 15:45, 16:00- 16:45. K rehabilitácii je potrebné priniesť: aktuálnu lekársku správu od onkológa , podpísané čestné prehlásenie (stiahnite kliknutím sem) a vyplnené potvrdenie od onkológa o tom, že rehabilitáciu pacient môže absolvovať (stiahnite kliknutím sem). Hlásiť sa môžete na 02/5720 2908, alebo recepcia@lpr.sk
  • Pacienti si môžu vybrať spomedzi širokého spektra voľnočasových aktivít, ako sú pohybové kurzy – cvičenia jogy, pilates, nordic walking, plávanie, tvorivé workshopy – paličkovanie, patchwork, papierové pletenie a iné podľa záujmu návštevníkov, jazykové kurzy anglického a nemeckého jazyka pod vedením lektorov z jazykovej školy.
  • Pacienti sa môžu prihlásiť do speváckeho zboru Nádej pod vedením Moniky Sáričkovej, ktorý cvičí každý štvrtok o 18:00 hodine.
  • Zúčastniť sa môžu aj rôznych výletov za krásami slovenských či zahraničných pamiatok.
  • Nielen pre pacientov, ale tiež pre školy, skupiny študentov sú organizované semináre a prednášky na témy prevencie, psychohygieny, zdravého životného štýlu.
  • Vyžiť môžu aj knižnicu na vypožičanie kníh.
  • Každý deň sú pre pacientov, ich blízkych a verejnosť k dispozícii aj odborníci prostredníctvom mailovej a telefonickej Onkoporadne, ktorí ochotne poradia a zodpovedajú otázky volajúcich. Aktuálny rozpis služieb odborníkov nájdete na >>TU<<.
  • Po telefonickej dohode je možné aj individuálne osobné poradenstvo a konzultácie v Centre pomoci LPR BA. Konzultáciu si môžete dohodnúť na tel. čísle : 02/52 92 17 35.

Všetky služby poskytované v Centre pomoci sú BEZPLATNÉ.

Aktuálny program voľnočasových aktivít na mesiac MÁJ 2024 nájdete >>TU<< 

Ako sa môžete PRIHLÁSIŤ DO CENTRA POMOCI?
Stačí, ak si stiahnete PRIHLÁŠKU, vyplníte ju a spolu s LEKÁRSKOU SPRÁVOU (s diagnózou)
– prinesiete na  recepciu Centra pomoci v Bratislave
– alebo pošlete poštou na adresu Brestová 6, 821 02 Bratislava – Ružinov
– alebo pošlete na mail recepcia@lpr.sk

20. októbra 2008 sme pre onkologických pacientov, ich blízkych i verejnosť otvorili brány prvého Centra pomoci na Slovensku. Vybudovali sme ho podľa vzoru krajín západnej Európy a bolo prvým svojho druhu na Slovensku, v regióne strednej a východnej Európy.


Kontaktné údaje

Telefón
02/52 92 17 35
E-mail
lpr@lpr.sk
Adresa
Brestová ul. 6, 821 02, Bratislava - Ružinov