2% z dane

 
 
 
Ako darovať 2% Lige proti rakovine?

Som zamestnanec a zamestnávateľ za mňa robí ročné zúčtovanie:

  1. Do 15.02.2023 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň. Žiadosť nájdete TU.
  2. Potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane.
  3. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať.
  • 2% z Vašej zaplatenej dane – to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať, ak ste v roku 2022 neboli dobrovoľníkom, alebo dobrovoľnícky odpracovali menej ako 40 hodín. Táto suma však musí byť minimálne 3,00 €.
  • 3% z Vašej zaplatenej dane – ak ste v roku 2022 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a získate o tom Potvrdenie od organizácie/organizácií, pre ktoré ste v roku 2022 dobrovoľnícky pracovali. Ak ste v roku 2022 dobrovoľnícky pracovali pre Ligu proti rakovine, prosím napíšte nám na lpr@lpr.sk a potvrdenie Vám vystavíme.
  1. Stiahnite si VYHLÁSENIE o poukázaní podielu zaplatenej dane a POUČENIE na vyplnenie Vyhlásenia

Vo Vyhlásení sú už vyplnené všetky potrebné údaje za Ligu proti rakovine.

Budeme radi, ak navyše zaškrtnete v tlačive súhlas so zaslaním Vašich údajov (my uvidíme Vaše meno a adresu, nie však poukázanú sumu).

5. Tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením o zaplatení dane, príp. aj Potvrdením o dobrovoľníctve (pokiaľ poukazujete 3% z dane), doručte do 30. 04. 2023 na daňový úrad podľa Vášho bydliska (neposielajte na adresu Ligy proti rakovine). Adresu príslušného daňového úradu nájdete TU.

Ak si za rok 2022 podávate daňové priznanie a rozhodnete sa Vaše 2% darovať Lige proti rakovine, toto sú údaje potrebné na vyplnenie:

Prijímateľ (Obchodné meno): Liga proti rakovine Slovenskej republiky

IČO: 00641219

ĎAKUJEME za vašu podporu!