foto
2% proti rakovine

Vaše 2% nám umožňujú pripravovať mnohé programy a projekty, ktoré pomáhajú onkologickým pacientom a ich rodinám.
fotofotofotofotofoto
Kto sme zisti čo je LPR a ako funguje
Čo robíme Naše aktivity a projekty
Hľadám pomoc Informácie, rady a kontakty
Ako prispieť Dobrovoľník, sponzor
Spolupráca Partnerstvo a spolupráca
lpr Liga proti rakovine bola založená 19. januára 1990 v Bratislave a v tom istom roku bola prijatá za člena Európskej asociácie Líg proti rakovine (ECL) a za člena Medzinárodnej únie proti rakovine (UICC)...
Pokračovať »
Nie je "týždňovka" bez animátora

06.08.2014

Kellnerova vakcína - nový liek na ...

30.06.2014

Dobrovoľníci z projektu "Naše mesto" aj ...

18.06.2014

Nový zákon o verejných zbierkach je ...

28.05.2014

Linka pomoci _

02/52 96 51 48

Po 09:00-13:00 15:00-16:00
Ut 09:00-13:00 14:00-16:00
St 09:00-13:00 15:00-16:30
Št 09:00-13:00 14:00-16:00
Pi 09:00-13:00 14:00-16:00
So 09:15-12:15 14:00-16:00

Newsletter

Informujte ma o novinkách.
E-mail: 

Poradňa

Internetová poradňa vznikla ako reakcia na množstvo otázok prichádzajúcich od ľudí, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom vyrovnávajú s diagnózou onkologického ochorenia u seba, svojho blízkeho, príbuzného či priateľa.


Pre Vás, ktorí potrebujete informácie, radu, povzbudenie, pomoc v riešení zložitých situácií, ktoré sa vyskytli vo Vašom živote v súvislosti s diagnózou onkologického ochorenia, alebo sa chcete informovať ohľadom prevencie, sú tu lekári – špecialisti v rôznych oblastiach onkológie, psychológ, sociálna sestra – skúsení odborníci z Linky pomoci , ktorí Vám odpovedia na Vaše otázky v závislosti od ich obsahu a problematiky.

Zodpovedanie otázok môže trvať niekoľko dní, ďakujeme za Vašu trpezlivosť.

 


Opýtajte sa našich odborníkov na problém ktorý Vás trápi

Meno  
Predmet   Váš problém
cap   Doteraz zodpovedané otázky (8945)

strana 42 z 448 (otázky 821 - 840)
Názov
(meno)
Text Dátum
Konizácia krčka maternice
(og)
Dobrý deň, na preventívnej prehliadke mi zistili cytologiu IIIb, bola som na konizácii a po nej som mala anamnézu s nálezom cin III. Odporučili mi odstránenie maternice. Konzultovala som to s iným lekárom a ten mi povedal, že ak bola konizácia dobre urobená, nevidí dôvod na odobratie maternice - displazia nepresahuje kraje excízie. Zlá cytologia sa vraj vyvíja aj niekoľko rokov, ale mne na kontrolnej cytologii po troch mesiacoch vyšla cin IIIa. Prosím o radu, je nutné odobrať maternicu, alebo mám aj iné možnosti, prípadne čo mi hrozí ak neodstránim maternicu. Ďakujem.
og

ODPOVEĎ  
Histologický nález CIN III po konizácii, keď je konus rezaný v zdravom tkanive - to znamená, že nezostalo žiadne postihnuté tkanivo na krčku maternice, nie je dôvodom k vyoperovaniu maternice. Pacientky po takto vykonanej konizácii sú zdravé, avšak musia pravidelne chodiť na kontrolné cytologické vyšetrenia.
2013-04-10
MUDr. Ladislav Masák, CSc. Odpoveď od:
Edem kostnej drene
(Adriana)
Prajme pekny den Prosim o informaciu a vas nazor na moj problem. Dnes mi ortoped na zaklade MRI povedal diagnozu, ktora ma zarazila. V karte to mam doslova napisane: " pacientka s o subakrom. imping. sy. pr. pleca, ako vedl., MRI nalez SLAP III + vypotok v obl. bicip.sulku - v.s. instab,. part. lezia SST, SA bursitis, lozisk. edem kostnej drene v obl. cap. humeri a colli hum. 1.dx". Odporucil ma na vysetrenie radiofarmakom a to o scintigrafiu skeletu - dif. Dg MRI nalezu prex. hum. 1.dx - vyl. TU/MTS. Diagnozu mam D 16.0, M 75.1. Neviem, co to vsetko znamena v skratke mi povedal, ze ma vysetria pomocou radioaktivnej latky a uvidime, ci nemam rakovinu kostnej drene. Potom pojdem na operaciu, kde mi daju nejaku kotvicku platinovu na upon ramena. Ked som sa objednavala, tak pani sestricka bola nejak zarazena tym, co som jej citala, neviem, co to znamena a povedala, ze vysetrenie bude trvat 5hodin. Prosim napiste mi blizsie informacie, co vlastne mam najdene, myslim, ze lekar mi nepovedal celu pravdu a aj to, ci naozaj operacia je nutna. Mne totiz z ramena striela bolest cez predlaktie az do ruky (zapastia), ale hlavne to predlaktie boli, viac, nez rameno. Dakujem za odpoved, Hlavnova.
Adriana

ODPOVEĎ  
Dobrý deň, je to skôr otázka na ortopéda, ale podľa nálezu vyzerá, že máte dosť postihnutý ramenný kĺb a je tam opuch kostnej drene v hlavici a tele ramennej kosti. Asi vzhľadom na nejednoznačný nález Vás objednali na vyšetrenie rádiofarmakom aby vylúčili onkologickú príčinu.
2013-04-09
MUDr. Emília Mojtová Odpoveď od:
Stomie
(karolina)
dobry den.prosim vas moja mama ma na pravej strane ileostomiu uchytenu pod kozou,ktora ju neznesitelne stipe.trpi uz 5 rokov.uziva fentanyl naplast az500 a lunaldin 600 mikrogramov.no vobec jej to nepomaha.som jej dcera.prosim vas poradte mi ako by som jej pomohla.velmi pekne vam dakujem
karolina

ODPOVEĎ  
Mamička by mala povedať o svojich ťažkostiach onkológovi, prípadne chirurgovi, ktorý ju operoval, aby skontrolovali lokálny nález, príčin môže byť niekoľko, preto bude najsprávnejšie, aby ťažkosti posúdil onkológ, ku ktorému chodí mamička na kontrolne vyšetrenia.
2013-04-09
MUDr. Štefánia Podaná Odpoveď od:
Grawitz
(ladislav)
Dobry den, pred 3 rokmi mi vyoperovali Grawitzov tumor, rok po operácii sa zistila metastáza na lymf. uzline pred karinou v mediastane. V sucasnosti sa liecim AFINITORom. Kedze biologickou liecbou sa metastaza nedokaze vyliecit (?), ocakávam operacný zákrok. Zaujima ma, ci sa vyoperuje len postihnuta uzlina alebo aj jej okolie, t. j. kusok pluc? Jeden plucny lalok mam pre metastazu v nom uspesne vyoperovany. Aká je prognoza na úplné vyliečenie? Mám 50 rokov a som v dobrej kondicii. Ďakujem za odpoved.
ladislav

ODPOVEĎ  
Rozsah operácie sa riadi lokálnym nálezom. Dopredu nemožno zaujať stanovisko o rozsahu operácie. Podobne o prognóze ochorenia možno hovoriť až po operácii a výsledku histologického vyšetrenia, prípadne výsledku ďalšej liečby. S pozdravom Dr. M. Horňák
2013-04-09
Prof. MUDr. Michal Horňák, DrSc. Odpoveď od:
Mts
(bea)
Dobrý deň, mojej 70-ročnej mame v decembri prostredníctvom statickej gamagrafie kostí bol zistený následujúci záver: intenzívne osteoblastické ložisko typu MTS v cudálnej časti ľavej SI synchondrózy, infrakcia X.rebra paravertebrálne vpr. nejasnej genézy (MTS?); spondylarthróza driekovej chrbtice. Na základe tohto záveru bola odoslaná na vyšetrenie ku gynekológovi, ktorý ju poslal na magnetickú rezonanciu, kde jej zistili cystoidnu léziu charakteru simplexnej cysty v topoanatomickej lokalizácii ľavého ovária. Nešpecifický areál v oblasti endo, myeometria v oblasti supracervikálnej bez sýtenia, nemá ložiskový charakter -možné zmeny po steroch? V oblasti massa sacralis vľavo v priľahlej časti ku iliakálnej kosti diferencujem areál patolog. signálu - možné zápalové zmeny, dif.dg. vhodná s odstupom času, t.č. nemá ložiskový charakter ohraničenej ložiskovej lézie. predpokladá cystu v pravej obličke. gynekológ ju poslal do nemocnice, kde bola urobená kyretáž pre nález cysty na ľavom ováriu. Výsledkom bioptického vyšetrenia bola excízia belavého tkaniva veľkosti 5x3x2mm, drobná excízia z cervixu krytá pravidelným dlaždicovým epitelom, bez atypií.Lekár pri konzultácii nám povedal, že sa môžeme rozhodnúť, či jej majú všetko vybrať vonku. Mama dostala opäť bolesti v oblasti rebier, schudla v priebehu 2 týždňov 10 kg.Jedná sa o rakovinu kostí?
bea

ODPOVEĎ  
Zobrazovacími vyšetrovacími metódami sa nedá uzavrieť diagnóza, dá sa len zistiť, či v organizme sa nachádza chorobne zmenené tkanivo, ďalšími vyšetrovacími metódami je možné postupne uzavrieť diagnózu a navrhnúť liečebný postup.Bolo by správne výsledky dať všeobecnému lekárovi ku ktorému otecko chodí a ten bude mať možnosť cielenejšej rady na podklade znalosti celkového zdravotného stavu mamičky a môže doporučiť i ďalšie vyšetrenia, ktoré mamička nemá vyšetrené, a tak dôjsť čo najpresnejšej diagnóze a navrhnúť najoptimálnejšiu liečbu.
2013-04-06
MUDr. Štefánia Podaná Odpoveď od:
Biopsia
(katarina)
Bola som na biopsiu core cut a neviem čo ma čaka mohli by ste mi trochu objasniť prečo sa robi tato biopsia dakujem
katarina

ODPOVEĎ  
Veľmi všeobecné vysvetlenie, ide o punkciu " podozrivého tkaniva " kde pod kontrolou ultrasonografie sa robí odber materialu-tkaniva, ktorý sa následne spracuje, aby sa cielenejšie doriešila diagnóza.
2013-04-06
MUDr. Štefánia Podaná Odpoveď od:
Otázka
(Oskar)
Prosím o vysvetlenie, čo sú to lieky prvej a druhej línií, je možné, že mojej manželke odporúča lekár liek, ale poisťovňa má problém ho preplácať, lebo ide o druhú líniu liekov. Ide o liek hormonálny, ktorý manželka potrebuje. Lekár predsa pozná dobre jej diagnózu a určite by neodporúčal liek o ktorom by nebol presvedčený, že pomôže. Čo mi poradíte?
Oskar

ODPOVEĎ  
Dobrý deň. Ak je ešte problém aktuálny, prosím, aby ste sa ozvali kedykoľvek vo štvrtok medzi 09:00 - 13:00, aby sme mohli celú vec prekonzultovať detailnejšie. Tel. linky pomoci: 02/52 96 51 48. S pozdravom, Ing. Soňa Ďurčová
2013-04-04
Ing. Soňa Ďurčová Odpoveď od:
Maternica
(Zofia)
Prosím o vysvetlenie výsledkov: Skvamózne bunkové abnormality:L-SIL, PAP IIIa.Glandulárne bunkové abnormality: negatívne v zmysle intraepiteliálnej lézie alebo malignity, PAP II. Odporučenie-rozšírená kolposkopia TZ-leukoplakia. HPV vírus negat. Vopred ďakujem za ochotu a za pomoc.
Zofia

ODPOVEĎ  
Cytologickým vyšetrením boli zistené mierne abnormality buniek, preto Vám odporučili vykonať kolposkopiu na zistenie, či máte nejaký stupeň predrakovinového stavu. Postup, ktorý Vám odporučili je správny.
2013-04-04
MUDr. Ladislav Masák, CSc. Odpoveď od:
Prsníky
(Mária)
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o vysvetlenie vyšetrenia: Prsníky takmer involučného typu, s nepatrným zbytkom fibroglandul. tkaniva, bez MK. V LHQ okrúhle málo sýte zatienené oé priemere 3 mm, benig. charak. V pr.axile zachytené LU o priemere do 10 mm. Ďakujem za odpoveď.
Mária

ODPOVEĎ  
Dobrý deň, podľa výsledku sa nejedná o onkologické vyšetrenie. Vyšetrenie je vhodné doplniť ultrazvukovým vyšetrením prsníkov Doc. MUDr. Vladimír Bella, PhD.
2013-04-04
Doc. MUDr. Vladimír Bella, PhD. Odpoveď od:
Vysvetlenie vyšetrenia prsnikov
(OľGA)
90833 USG prsníkov koža,podkožie,mamilly bez patol.zmien žľaza charakteru prechodného prsníka bilat. V HLO 1. sin hypoechogénne polycyklické ložisko veľkosti 14 x 12 mm charakt.mal. TU. Bilat. axillárne LU vľavo 11mm, vpravo 9mm. Záver. Prechodný typ prs. žľazy bilat. Sol. mal. TU v HLQ BIRADS.4c,ad CCB v PC OUSA . odp. dispenzariyáciu na prsníkovej ambul. Dakujem.Prosím o vysvetlenie nálezu vyšetrenia prsníkov.
OľGA

ODPOVEĎ  
Dobrý deň, podľa výsledkov sa pravdepodobne jedná o onkologické ochorenie. Na potvrdenie alebo vyvrátenie zhubného ochorenia je nutná biopsia- odobratie vzorky ložiska v ľavom prsníku. Doc. MUDr. Vladimír Bella, PhD.
2013-04-03
Doc. MUDr. Vladimír Bella, PhD. Odpoveď od:
Sono prsníka
(Vladimíra)
Dobrý deň, prosím o vysvetlenie sono vyšetrenie - mám 36 rokov, pred troma rokmi mi zistili v ľavom prsníku izoechogénnu nodulárnu štruktúru o veľkosti 3 x 7 mm - kontrolovalo sa to pravidelne každého pol roka, pričom to narástlo na 5 x 10 mm. Dnes pri sono vyšetrení objavený ďalší nález, výsledok sona: vpravo laterálne v prednej časti žľazy vidno cystoidnú nodulárnu štruktúru, viac predozadne orientovanú veľkosti do 6 mm. Vľavo kaudálne vidno izoechogénnu nodulárnu štruktúru o veľkosti do 10 mm (pp FA). Obojstranne tesne za raeolou je ľahká akcentácia duktov. Dop. mamografia o mesiac. Ďakujem za vysvetlenie.
Vladimíra

ODPOVEĎ  
Dobrý deň, podľa výsledkov sa jedná o nezhubný nádor prsníka - fibroadenóm. Vyšetrenie mamografiou je vhodné absolvovať a podľa výsledku mamografie sa rozhodne o ďalšom postupe. Doc. MUDr. Vladimír Bella, PhD.
2013-04-03
Doc. MUDr. Vladimír Bella, PhD. Odpoveď od:
Mammografické vyšetrenia
(Ingrid)
Dobrý deň!Bola som na mammografickom vyšetrení prsníkov,a výsledok vyšetrenia je:V ľavej axile neostroohraničená,nepravidelná opacita 20,0 x 15,0 mm,bez hniezda MK,asymetrická.Poprosila by som Vás o blížšie informácie,že čo to znamená.Za odpoved vopred dakujem
Ingrid

ODPOVEĎ  
Dobrý deň, podľa výsledku máte nález v ľavej pazuche. Nález je nutné doriešiť sonografickým vyšetrením a pravdepodobne biopsiou - odber materiálu z danej popisovanej oblasti. Doc. MUDr. Vladimír Bella, PhD.
2013-04-03
Doc. MUDr. Vladimír Bella, PhD. Odpoveď od:
Krčok maternice
(Zuzana)
Dobry den, mam 40 rokov a po druhykrat v tomto roku mi vysla cytologia Pap 3a a LBC metodou bol zisteny nasledovny stav: LSIL, HR-HPV 16,45,56 a expresia onkogenov E6, E7, pričom bola dokazana patologicka nadexpresia u 2 z vysetrenych genov - TOP2A a Ki67. Moj lekar ma posiela na konizaciu. Chcela by som vediet, ci je tento nalez v mojom veku vazny a ako by som mala dalej postupovat. Dakujem
Zuzana

ODPOVEĎ  
Pri cytologickom náleze LSIL a prítomnosti ľudského papiloma vírusu by ste mali absolvovať kolposkopické vyšetrenie na zistenie prítomnosti predrakovinového stavu. Ak sa potvrdí stredne ťažký alebo ťažký pred rakovinový stav tak by sa mala vykonať konizácia. Predpokladám, že už neplánujete mať deti, takže konizácia nebude žiadny problém.
2013-04-03
MUDr. Ladislav Masák, CSc. Odpoveď od:
HPV
(miriam)
Dobry den, chcem sa spytat, mam 31 rokov, som rok po hysterect. a liecbe karc. krcka matern. 1.stad. G3. Na preventivky som chodila poctivo, naposledy pol roka od prepuknutia rakoviny (LBC) a to bol nador uz 3x4 cm. Promiskuitna nie som, ani som nebola...Kedze vieme, ze to sposobuje HPV moja otazka znie, ci mi ten isty typ, neviem aky som mala, pretrvava nadalej napriklad v ustnej dutine, ci analnej oblasti a moze mi sposobit iny typ rakoviny? bolieva ma casto hrdlo, mavam casto dlhodoby zapal a to od obdobia po liecbe, cize v priebehu roka, dovtedy som bola zdrava, chripka ani nic podobne snad za cely zivot...mala by som podstupit podla vas nejake stery, aby sa vylucilo aj toto ochorenie, alebo uz zacinam byt paranoidna a hypochonder? za odpoved velmi pekne dakujem.
miriam

ODPOVEĎ  
Rakovinu krčka maternice spôsobuje vírus – ľudský papilomavírus – HPV. Je pravdou, že sa môže nachádzať v hrdle aj v oblasti konečníka, ale nevyšetruje sa jeho prítomnosť v týchto lokalitách u žien po prekonaní rakoviny krčka maternice. Nemá to žiadny význam. Tento vírus nevieme liečiť. Liečime len stavy, ktoré vírus spôsobil.
2013-04-03
MUDr. Ladislav Masák, CSc. Odpoveď od:
Stav po transplantácii kostnej drene
(hopko)
Dobrý den, mam diagnozu CMMOL, som 9 meciacov po transplantácii kostnej drene od napribuzneho darcu, štep sa mi zatial ujal,krvný obraz je zatial velmi dobrý, zo začiatku som mal kožnú reakciu GvHD, s tabletkami určenými od hematologičky som to ako tak zvládol, pred 3 mesiacmi som prekonal zapal plúc kde mi boli nasadené antibiotiká, ked že stále beriem lieky po transplantácii chodím pravidelne hematologovi kde mi zistili zvýšené pečonové testy tak ma poslali lekarovi a ten mi predpísal URSOFALK a LAGOSA, a samozrejme dietu,2 týzdnami som bol na kontrole u hemat.no pečenové testy sú ešte horšie, tak mi zrušili LAGOSU a nasadili mi ESSENTIALE FORTE, chcem sa opýtat či môžu suvisiet zvýšene pečenové testy s pocitom pálenia očí a svrbenia pokožky? U očného lekára som bol okrem nosenia okukiarov pre čítaní a počítači mam všetko v poriadku za odpoved dakujem
hopko

ODPOVEĎ  
Pečeňové testy sú širší pojem , preto jednoznačnú odpoveď Vám neviem dať, môže Vám ju dať Váš ošetrujúci lekár, všeobecnou odpoveďou by som mohla narobiť viac zla ako dobra, pretože by ste si nemusel vybrať tú správnu odpoveď a riešenie ktoré sa Vás bezprostredne týka.
2013-04-03
MUDr. Štefánia Podaná Odpoveď od:
Stav po transplantácii kostnej drene
(hopko)
Dobrý den, mam diagnozu CMMOL, som 9 meciacov po transplantácii kostnej drene od napribuzneho darcu, štep sa mi zatial ujal,krvný obraz je zatial velmi dobrý, zo začiatku som mal kožnú reakciu GvHD, s tabletkami určenými od hematologičky som to ako tak zvládol, pred 3 mesiacmi som prekonal zapal plúc kde mi boli nasadené antibiotiká, ked že stále beriem lieky po transplantácii chodím pravidelne hematologovi kde mi zistili zvýšené pečonové testy tak ma poslali lekarovi a ten mi predpísal URSOFALK a LAGOSA, a samozrejme dietu,2 týzdnami som bol na kontrole u hemat.no pečenové testy sú ešte horšie, tak mi zrušili LAGOSU a nasadili mi ESSENTIALE FORTE, chcem sa opýtat či môžu suvisiet zvýšene pečenové testy s pocitom pálenia očí a svrbenia pokožky? U očného lekára som bol okrem nosenia okukiarov pre čítaní a počítači mam všetko v poriadku za odpoved dakujem
hopko

ODPOVEĎ  
Aby som Vám vedela jednoznačne odpovedať, mala by som mať prístup k všetkým jednotlivým hodnotám pečeňových testov, preto pre Vás bude múdrejšie konzultovať lekára ktorý má prístup k výsledkom, vyhnete sa tak zbytočnému stresu zo všeobecného záveru ktorý by som Vám bola schopná t.č. dať.Verte že každý lekár Vám dá priamu odpoveď iba v prípade jednoznačných nálezov.
2013-04-03
MUDr. Štefánia Podaná Odpoveď od:
Karcinóm maternice
(Dadka)
Prosím Vás, čo znamená u tohoto druhu rakoviny stupeň G2. Ďakujem.
Dadka

ODPOVEĎ  
Pri histologickom náleze "G" znamená stupeň diferenciácie buniek - to znamená stupeň agresívnosti nádoru. G1 - najmenší, G2 stredný a G3 najagresívnejší,najzhubnejší typ nádoru.
2013-04-03
MUDr. Ladislav Masák, CSc. Odpoveď od:
Hrcka cysty
(denisa)
Dobry den chcem sa spytat chodim k lekarke na sono dnes som bola a zistili mi hrcku v lavom prsniku diagnoza:Bilateralne difuzne pravidelne usporiadany žlazovy parenchym.Vpravo loziskove zmeny nie su preukazane vlavo v LDQ diferencovane dve cysty do7mm,v mieste hmatnej rezistencie v LDQ dysplasticky zmeneny okrsok žlazy v rozsahu 11-9-6mm.Koza hladka nezhrubnuta podkozie zachovale.V axile bilat.viacere ovalne hypoechogenne LU do13mm.Vedlajsi nalez v mieste rezistencie na chrbte aterom priem.10mm.zaver:Fertilny prsnik bilat.Vlavo v LDQ dve drobne cysty a dysplasticky okrsok zlazy.Prosim prelozte je to nezhubne alebo predrakovinove lebo pani lekarka sa nevyjadrila ze kontrola o 6mes.Dakujem za odpoved . A odpovedala mi jedna lekarka z onkologickeho odelenia takto:Dobry den, zatial je to nezhubne,dysplazie znamenaju predrakovinive stadium,ktore moze trvat roky,v zavislosti od Vasej imunity.Vhodne je uzivat kvapky,alebo tabl. agnucaston,dlhodobo,cca 3 mesiace,upravit stravu,vylucit cukry a robit vsetko pre zvysenie imunity. Aterom na chrbte si mozete dat vybrat.Poprosim odpovedat mi dakujem.
denisa

ODPOVEĎ  
Dobrý deň, podľy výsledku sa nejedná o onkologické ochorenie. Jedná sa o hormonálne zmeny v prsníkoch. Doc. MUDr. Vladimír Bella, PhD.
2013-04-02
Doc. MUDr. Vladimír Bella, PhD. Odpoveď od:
Rakovina
(svokra)
mozte mi niekto prelozit spravu z mmg?dakujem.koza, podkozie negat. axilly bez lap, bilat pokracujuca involucia zlazy s reziduami fibrogl tkaniva difuzne bez mal. tu opacit patol. zhlukov mk a poruchy architektoniky zhluk mk vlavo benigneho vzhladu. birads 2 je to rakovina?
svokra

ODPOVEĎ  
Dobrý deň, nález máte v norme, nie je to onkologický nález, nemusíte sa báť. Nebojte sa ale ani pýtať Vášho lekára, ak nerozumiete výsledkom, má povinnosť a verím, že i ochotu, Vám vysvetliť Váš nález. Doc. MUDr. Vladimír Bella, PhD.
2013-04-02
Doc. MUDr. Vladimír Bella, PhD. Odpoveď od:
Otázka
(Jana)
Poprosím o informáciu, aký názor máte na metodu liečenia firmou ICHC z Bratislavy.
Jana

ODPOVEĎ  
Priznám sa vám, že som nikdy neinklinovala k týmto formám "liečby a žiaľ Vám preto nedokážem dať žiadnu bližšiu informáciu.
2013-04-01
MUDr. Štefánia Podaná Odpoveď od:
1 << 31 < 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 > 53 >> 448
Facebook