foto
2% proti rakovine

Vaše 2% nám umožňujú pripravovať mnohé programy a projekty, ktoré pomáhajú onkologickým pacientom a ich rodinám.
fotofotofotofotofoto
Kto sme zisti čo je LPR a ako funguje
Čo robíme Naše aktivity a projekty
Hľadám pomoc Informácie, rady a kontakty
Ako prispieť Dobrovoľník, sponzor
Spolupráca Partnerstvo a spolupráca
lpr Liga proti rakovine bola založená 19. januára 1990 v Bratislave a v tom istom roku bola prijatá za člena Európskej asociácie Líg proti rakovine (ECL) a za člena Medzinárodnej únie proti rakovine (UICC)...
Pokračovať »
Orchester Virtuoso nahral pre LPR svoj ...

11.12.2014

Stretnutie psychológov Ligy proti rakovine

01.12.2014

Peniaze zo Dňa narcisov umožnili zakúpiť ...

20.11.2014

Na svete je štvrtá edícia Európskeho ...

23.10.2014

Linka pomoci _

02/52 96 51 48

Po 09:00-13:00 15:00-16:00
Ut 09:00-13:00 14:00-16:00
St 09:00-13:00 14:15-17:00
Št 09:00-13:00 14:00-16:00
Pi 09:00-13:00 14:00-16:00
So 09:15-12:15 14:00-16:00

Newsletter

Informujte ma o novinkách.
E-mail: 

Poradňa

Internetová poradňa vznikla ako reakcia na množstvo otázok prichádzajúcich od ľudí, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom vyrovnávajú s diagnózou onkologického ochorenia u seba, svojho blízkeho, príbuzného či priateľa.


Pre Vás, ktorí potrebujete informácie, radu, povzbudenie, pomoc v riešení zložitých situácií, ktoré sa vyskytli vo Vašom živote v súvislosti s diagnózou onkologického ochorenia, alebo sa chcete informovať ohľadom prevencie, sú tu lekári – špecialisti v rôznych oblastiach onkológie, psychológ, sociálna sestra – skúsení odborníci z Linky pomoci , ktorí Vám odpovedia na Vaše otázky v závislosti od ich obsahu a problematiky.

Zodpovedanie otázok môže trvať niekoľko dní, ďakujeme za Vašu trpezlivosť.

 


Opýtajte sa našich odborníkov na problém ktorý Vás trápi

Meno  
Predmet   Váš problém
cap   Doteraz zodpovedané otázky (9146)

strana 42 z 458 (otázky 821 - 840)
Názov
(meno)
Text Dátum
Hrčka
(Jana)
Dobrý deň, asi pred dvoma týždňami sa mi objavia malá hrčka pri spodnej pere, nie z vnútra ale zvonka. Hrčka ma nebolí, len keď na ňu silno pritlačím. Bojím sa, pretože neviem o čo ide.
Jana

ODPOVEĎ  
Ak Vám hrčka nezmizne, navštívte svojho obvodného lekára, ktorý na podklade vyšetrení Vás usmerní ako ďalej postupovať. Bez vyšetrenia nie je totiž možné pre mňa Vám nijako inak poradiť, ale nebuďte v strese, nemusí t byť nič vážne. No lekára celkom iste navštívte, ak hrčka nezmizne.
2013-09-02
MUDr. Štefánia Podaná Odpoveď od:
Sex po rekonizacii
(diana)
kedy najskor moze byt nechráneny sex po rekonizacii?
diana

ODPOVEĎ  
Dobrý deň. Pohlavný styk po rekonizácii môžete mať, keď Vám to dovolí Váš gynekológ.
2013-09-02
MUDr. Ladislav Masák, CSc. Odpoveď od:
Rakovina prsník
(adelka)
dobrý deň pre 7 týzdnami operovali moju 78 ročnú mamku na invazivny duktalny karcinom, ešte jej nedavaju chemoterapiu lebo nema dobre zahojenu ranu. Má vobec význam v takom veku ju trápit s chemoterapiou?
adelka

ODPOVEĎ  
Dobrý deň, druh liečby nezávisí len od veku pacienta, ale aj iných prognostických faktorov. Je samozrejmé, že v tomto veku, ak sa dá, podáva sa skôr hormonálna liečba ako chemoterapia.
2013-08-31
Doc. MUDr. Vladimír Bella, PhD. Odpoveď od:
Hrčky na rôznych častiach tela
(Jana Štulajterová)
Dobrý deň, ja by som potrebovala radu.. môjmu priateľovi sa postupne objavilo asi sedem hrčiek na rôznych častiach tela.. pod srdcom, na chrbte, na obličkách, pod rebrami.. nemenia tvar a ani veľkosť, na pohmat sú tvrdé a nebolestivé. Avšak tie na obličkách, pri nachladnutí, sa zväčšia, sú bolestivé. ďakujem za skorú odpoveď.
Jana Štulajterová

ODPOVEĎ  
Vaš dotaz je viac ako všeobecný,preto bude potrebné navštíviť Vášho všeobecného lekára, ktorý hrčky vyšetrí zrakom, prípadne pohmatom ,zlokalizuje si ich a podľa nálezu Vám poradí ďalší postup. Bez vyšetrenia hrčiek Vám nikto nič bližšie nepovie.. Predpokladám, že Váš priateľ už navštívil lekára..? Nech to s ním konzultuje, prípadne choďte za ním obaja, ak priateľ súhlasí, lekár by nemal mať problém vysvetliť nález Vám obom.
2013-08-30
MUDr. Štefánia Podaná Odpoveď od:
Dotaz na epitezu a podprsenku
(Ažbeta)
Dobrý deň,prvú epitézu a podprsenku po amputacii prsníka som mala asi 15.12.2012.Chcem sa spýtať, kedy mám nárok na predpis ďalšej epitézy a podprsenky.Ďakujem.
Ažbeta

ODPOVEĎ  
Dobrý deň prajem, podľa zákona č. 578/2004 Z.z. o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti máte nárok na prsnú epitézu, ako aj podprsenku 1x ročne - čiže 15.12.2013.Recept na pomôcku Vám vypíše odborný lekár. So želaním pekného dňa Soňa Ďurčová
2013-08-29
Ing. Soňa Ďurčová Odpoveď od:
Finančné príspevky
(Vierka)
Dobrý deň! Som onkologická pacientka, t. č. beriem chemoterapiu.Okrem toho som matka 5 detí. Najmladšie má 2 roky a som na rodičovskom príspevku. Manžel je jediný zárobkovočinný. Takže keby zostal doma,to by nás finančne položilo. Preto sa pýtam, či mám nárok na nejaké finančné príspevky od štátu napr. pre opatrovateľku detí.Pretože teraz veľa chodím po lekároch, som v nemocnici, alebo po chemoterapii to doma sama nezvládam. Na aké príspevky mám nárok? A kde sa to vybavuje? Ďakujem
Vierka

ODPOVEĎ  
Dobrý deň prajem, odpovedám na Váš dotaz ohľadom možných príspevkov. V prípade, ak Vaša PN bude trvať dlhšie ako rok, treba požiadať o invalidný dôchodok. Žiadosť o jeho priznanie spisuje pracovník pobočky príslušnej Sociálnej poisťovne v mieste trvalého pobytu žiadateľa.Po skompletizovaní žiadosti Vás posudkový lekár pozve na komisiu lekárska posudková činnosť, kde posúdia mieru poklesu vykonávať zárobkovú činnosť a vydajú rozhodnutie.Výsledkom sociálnej posudkovej činnosti je posudkový záver, ktorého obsahom sú sociálne dôsledky ťažkého zdravotného postihnutia vo všetkých oblastiach kompenzácie, na ktoré má nárok a návrh kompenzácie vo všetkých oblastiach. Máte nárok - na základe príjmov v rodine na finančnú kompenzáciu - k čomu ale treba doložiť za predchádzajúci kalendárny rok, zákon č. 447/2008 a 448/2008. Máte nárok - podľa miery ochorenia aj na osobnú asistenciu a peňažný príspevok na jej zabezpečenie. Vzhľadom na rozsiahlosť problematiky - ak by ste potrebovali,kontaktujte ma prosím osobne alebo telefonicky na Linke pomoci LPR - každý štvrtok od 9 - 13 hod na tel. čísle 02/52965148, prípadne osobne na Brestovej ul.6, Bratislava. So želaním pekného dňa Soňa Ďurčová
2013-08-29
Ing. Soňa Ďurčová Odpoveď od:
Zhubna cysta
(lucka)
ja bi sem se chtela zeptat coto znamena zhubna cysta
lucka

ODPOVEĎ  
Vašu otázku Vám najodbornejšie môže zodpovedať lekár ktorý, Vás na vyšetrenie poslal a oznámil Vám diagnózu. Neuvádzate takmer žiadne údaje, orgán/miesto, na ktorom sa nález nachádza. Nebojte sa pýtať lekárov, ktorí Vás ošetrujú a liečia, aby Vám vysvetlili všetko, čo Vám nie je jasné.
2013-08-28
MUDr. Štefánia Podaná Odpoveď od:
USG vyšetrenie prsníka
(Alžbeta)
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, čo znamená záver z mojho vyšetrenia(moj gynekolog momentálne nerobí). Nález znie: Obojstranne fertílna žľaza, vľavo bez cystických a solídnych lézií, v HMQ 1. dx. oválno ľahko hypoechogénna lézia priemeru 17x10 mm, prestúpená drobným cystoidnými areami, bez patolog. vaskularizácie, bez dorzál. tieňa. Axily voľné. Záver: Ložisková lézia pravého prsníka, v.s. FIA, US BI - RADS 3. dalsie vysetrenie o 3 mesiace. Vopred ďakujem za odpoveď. Alžbeta
Alžbeta

ODPOVEĎ  
Dobrý deň, podľa výsledku sa nejedná o onkologické ochorenie. Pravdepodobne sa môže jednať o nezhubný nádor- fibroadenóm pravého prsníka (v HMQ l.dx. oválno ľahko hypoechogénna lézia priemeru 17x10 mm), a preto je potrebná kontrola o 3 mesiace. Doc. MUDr. Vladimír Bella, PhD.
2013-08-28
Doc. MUDr. Vladimír Bella, PhD. Odpoveď od:
Laparoskopia zlcnika
(zdena)
dobry den pan doktor.po laparoskopii zlcnika som si objavila v pupku maly trochu bolestivy skrabanec.po roku ma to stipe svrbi a mokva. vobec sa to nehoji.neviem si s tym dat rady. velmi pekne dakujem.
zdena

ODPOVEĎ  
S nálezom choďte k lekárovi, ktorý Vám robil laparoskopiu, nezabudnite si so sebou zobrať zdravotnú dokumentáciu. Bez vyšetrenia nie je možné Vám k problému dať akúkoľvek radu.
2013-08-28
MUDr. Štefánia Podaná Odpoveď od:
Oblicky
(Wioleta)
Dobry den. Urolog mi zistil ces USG 12 mm cystu v pravej oblicke s hyperechogennym obsachom, bola som na CT a vysledky su: nefrolit vlavo do 5,5 mm vylucovanie pritomne bez stazy, uretery volne, oblicky primeraneho tvaru, velkosti bez loziskovej patologie. Zlcovody nedilatovane. MOze mi niekto prosim vysvetlit te vysledky. Dakujem
Wioleta

ODPOVEĎ  
Ultrasonografický a počítačovou tomografiou vyšetrené obličky a zistená v priemere 12 mm cysta ľavej obličky. Nefrolit je kamienok v priemere 5 mm. Jeho umiestnenie v obličke nie je opísané. Súčasný stav nevyžaduje liečbu, iba prípadné kontrolné vyšetrenia podľa lokalizácie kamienka. Kamienok sa môže dostať na iné miesto a spôsobiť ťažkosti. Či sa tak stane nemožno z opisu predpokladať. Cysta obličky nevyžaduje liečbu. Chýbajú podstatné údaje: Váš vek, Vaše ťažkosti a údaje o Vašich sprievodných ochoreniach. S pozdravom Dr. M. Horňák
2013-08-28
Prof. MUDr. Michal Horňák, DrSc. Odpoveď od:
Vyoperovaný nádor v prisníku
(Zazka)
Dobrý deň chcem sa spýtať alebo s niekým iným prekonzultovať či je ozaj potrebná chemo a ožarovanie : v júni som si našla hrčku, dva mesiace sa vyšetrovala – invazívny duktálny karcinóm – vyoperovala sa, lymfatické uzliny sú O.K., vybral sa nádor celý, okraje čisté. Presviedčajú ma že napriek tomu mám rakovinu prsníka a že mám podstúpiť chemoterapiu od 05.09. a od januára ožarovanie. Na nejakú hormonálnu liečbu že nie som vhodná. Chcem vedieť či je to ozaj nutné. Nestotožňujem sa s týmto agresívnym spôsobom, mala som čo robiť aby som vôbec súhlasila s operáciou. Metastázy nenašli, ale že vylúčiť nevedia, zároveň mi povedala lekárka, že ak nebude chemo úspešná tak sa bude musieť opakovať. Podľa čoho sa ale určí že je alebo nie je úspešná, keď mi to celé vyšlo tak, že vlastne teraz tiež nevedia aký je môj stav. Ďakujem Zazka
Zazka

ODPOVEĎ  
Dobrý deň, jedná sa o zhubný nádor prsníka – invazívny duktálny karcinóm. Liečba chemoterapiou a ožarovaním závisí od veku pacienta a od ďalších prognostických faktorov - veľkosť,stav hormonálnych receptorov, HER2,..., ktoré neuvádzate v otázke. Tieto údaje a celkové informácie o Vašom zdravotnom stave sú potrebné, aby bolo možné Vám adekvátne odpovedať. Doc. MUDr. Vladimír Bella, PhD.
2013-08-27
Doc. MUDr. Vladimír Bella, PhD. Odpoveď od:
Pupocnikova krv
(Roman)
Dobry den, chcel by som sa spytat na moznosti pouzitia pupocnikovej krvi pri liecbe rakoviny. Ci sa na Slovensku take nieco robi, ci sa robi vyskum, ci sa uz nieco realizovalo. Lebo mam pocit, ze vo svete ano, ale u nas nie. Keby sa zistilo u dietata ze ma rakovinu mozgu alebo napr. leukemiu, bol by vobec zaujem zo strany lekarov, onkologov o to ze to dieta ma zamrazenu pupocnikovu krv? Zvazovali by vobec take nieco - pouzit ju na na liecbu? Alebo je to vsetko len biznis a je to nepouzitelne, resp. pouzitelne ale nie v slovenskom zdravotnictve? Dakujem za odborny nazor.
Roman

ODPOVEĎ  
Aj keď mnohé veci sú už skomercionalizované i v našom zdravotníctve, určite to ani zďaleka nedosahuje niektoré krajiny v Európe, Amerike....Ak je výskum robený i v iných krajinách a je hodnoverný, na ministerstve pracujú- zasadajú hlavní odborníci z jednotlivých odborov a keď to uznajú za dostatočne bezpečné a efektívne, dochádza k aplikácií do praxe. Lekári sledujú odbornú tlač, som o tom presvedčená , ale nie všetko sa dá aplikovať každému aj keď má rovnakú diagnózu, môžu tam byť i iné pridružené ochorenia a keď sa zvažuje liečba, lekári spolu so svojim nadriadeným majú "sedenia" ráno i popoludní a vždy sa referujú dané alebo možné komplikácie a samozrejme i postup liečby jednotlivo pre konkrétneho pacienta. Každý z nás je jedinečný a môže zareagovať na liečbu odlišne ako skupina pacientov, ktorí sa zúčastnili výskumného projektu. Sama som bola svedkom, keď našich lekárov, ale i medikov pred skončením štúdia, prišli odborní pracovníci z Nemecka robiť pracovné ponuky do zdravotníctva, to asi nevypovedá v ich neprospech o ich vedomostaich a pracovnom nasadení. Okrem toho každý pacient sa môže obrátiť na svojho lekára a určite mu povie všetko, čo je jednoznačné, prípadne pochybnosti, ktoré môžu v priebehu liečby vzniknúť, preto sa informujte priebežne. Najobjektívnejšie môže informovať ošetrujúci lekár, ktorý je oboznámený so zdravotným stavom daného pacienta.
2013-08-27
MUDr. Štefánia Podaná Odpoveď od:
Tumor prava oblicka
(maria)
Dobrý deň,mojmu manželovi zistili na pravej oblicke tumor o velkosti 10cm operacia bude vykonana 12.8.2013.Prosim co si myslite o tej diagnoze ako sa mam tvarit pred manzelom, on to nechape este vsetko aky moze mat dopad.Dakujem
maria

ODPOVEĎ  
Vaše údaje sú veľmi skromné a nedá sa z nich urobiť záver, aby som Vám mohol odpovedať na Vaše otázky. V prvom rade chýbajú údaje o veku Vášho manžela a o pridružených chorobách. Každý nádor obličky by sa mal odstrániť operáciou. Pred operáciou treba urobiť interné vyšetrenie a hľadať prítomnosť tzv. metastáz, t.j. zisťiť či nie sú prítomné dcérinné nádory aj v iných orgánoch. Pri operácii sa získa tkanivo, ktoré sa vyšetrí a zistí sa druh nádoru. Po získaní týchto údajov sa možno orientovať a získať údaje, ktoré môžu opísať aké môže byť biologické správanie sa nádoru. Prosím, ozvite sa po získaní týchto údajov. Čo sa týka Vašej komunikácie s manželom, mohol by Vám poradiť psychológ, ktorý v pracuje s onkologickými pacientmi - môžete kontaktovať takéhoto psychológa i na Linke pomoci Ligy proti rakovine na tel. čísle 02/52965148. S pozdravom Dr. M. Horňák
2013-08-27
Prof. MUDr. Michal Horňák, DrSc. Odpoveď od:
Tumor v hrubom čreve
(Alexander-Poprad)
Dobry deň.Som 37 ročny človek ktory nefajči,nepije pravidelne alkohol a neholdujem mastnym a udenym jedlo a pravidelne cvičim.Po zvyšenych teplotach v pribehu celeho leta a po kruteni v črevach ma obvodna lekarka poslala(pre istotu) ku gastroenterologičke.22,08 po ultrazvuku nasledovala kolenoskopia 23,08 a ŠOK.V sprave mam napisane"v oblasti hepat.fluxury je veľky obturujuci tumor,ďalej sa neda dostať".p.DR mi zobralal aj 7 vzoriek ktore som odnesol na histologiu.Vysledky do 10 dni.Okamžite ma poslala na chirurgiu kde ma objednali na operaciu až na 06.09.2013.Chcu počkať na vysledky.Nemalo sa niečo take operovať čo najskôr?Najhoršie na tom je ,že začinam mať krče a bolesti.Nemam isť na chirurgiu a povedať to? Rodičom som to radšej ani nepovedal.Su starši a nemusia to zvladnuť.Okrem mojej manželky to nikto nevie.Nechcem nikomu pridavať starosti. Som vystrašeny na smrť.Je to ako zly sen.Som silna povaha a mam pre koho žiť.Mam 2 krasne male deti a skvelu manželku ktora pri mne bude stať.Určite to nevzdam.Ale ma milion otazok. Môže byť tak veľky tumor bez metastaz? Pomôže mi môj vek a kondicia? Je z pohľadu komplikacii lepšie ak je postihnuta prava alebo ľava strana hr.čreva Aku veľku časť čreva mi pri tom odstrania? Môžu mi ho ostraniť cele? Nador je pod pečeňou ,tak predpokladam,že v pripade metastaz asi dude ohrozena najviac.? Na internete som našiel že pri neskorej diagnoze nadoru(predpokladam ,že mam 3-4 štadium) je šanca na vyliečenie mala. Mam vôbec šancu? Ďakujem za odpoveď. Alexander
Alexander-Poprad

ODPOVEĎ  
Každý normálne zmýšľajúci a reagujúci človek na Vašom mieste by bol vystrašený, tiež je správne sa nevzdávať,verte že súčasná veda - medicína výrazne pokročila a i u nás sa diagnostikuje a lieči podľa overených metód tak ako v najvyspelejších krajinách. Je správne, že ste to povedal manželke, ale po určení diagnózy by bolo správne primerane oboznámiť rodičov i deti -zo skúsenosti viem, že ochorenie sa ľahšie prekonáva nielen Vám ale i všetkým zúčastneným .Ak mávate kŕče a bolesti, častejšie prihláste sa u Vášho lekára. Výsledok histológie je však veľmi dôležitý nielen pre rozsah chirurgického zákroku, ale aj pre následnú liečbu. Ak to bude onkologické ochorenie /čo nemusí byť/, tak až potom sa určuje i štádium . V dnešnom svete žiaľ životný štýl, ovzdušie , voda , potraviny veľa krát prekračujú povolené limity pre zachovanie zdravia ľudí, zvierat , rastlinstva a kolobeh sa uzatvára nielen v neprospech nás. Ak by ste mali Vy alebo Vaša manželka otázky, je možné sa so mnou i telefonicky spojiť č.t.02/52965148, bývam tu pravidelne v utorok a budem tu 13.9 medzi 9-13 hod.Zo srdca Vám prajem, aby všetko dopadlo oveľa lepšie ako si t.č. myslíte.
2013-08-26
MUDr. Štefánia Podaná Odpoveď od:
Poradíte?
(Jasmina)
Dobrý deň,prosím o radu-som onk. sledovaná pacientka po operácii prsníka /odstránenie karcinómu/,piaty rok na Tamoxifene a dva roky po odstránení bazaliómu. Už dávnejšie ma bolieva na pravej strane pod rebrami,pri sono /minulé leto/ mi objavili adenómy a hemangiomy na pečeni,čo sa s tým dá,či nedá robiť,ako to liečiť,či riešiť /úprava stravy,diéty,vitamíny?/.Okrem toho sa mi objavilo niekoľko bolestivých hrčiek na rôznych častiach tela /predlaktie,chrbát/,na koho sa mám obrátiť o pomoc?Veľká vďaka za odpoveď.
Jasmina

ODPOVEĎ  
Ak sú na usg potvrdené hemangiómy v pečeni, pravdepodobne lekári ich budú iba sledovať, ak by bolo potrebné iné riešenie, doporučia Vám ho včas.Hrčky ukážte svojmu všeobecnému lekárovi, prípadne onkológovi a určite Vás usmernia ako ďalej postupovať.
2013-08-26
MUDr. Štefánia Podaná Odpoveď od:
RA vajecnikov
(Marta)
Dobry den, prosim o Vas nazor na uzivanie MGN 3(BioBran 1000) pri neoperovatelnej RA vajecnika s metastazami v dutine brusnej. Priatelka ho zacala brat,o par dni nastupuje na biologicku liecbu.Moze v jeho uzivani pokracovat aj pocas tejto liecby? Dakujem Vam za skoru odpoved.
Marta

ODPOVEĎ  
Nepoznám bližšie údaje o nádore ani o celkovom zdravotnom stave pacientky, preto nie je možné na dotaz odpovedať. Túto otázku položte lekárom, ktorí pacientku liečia, jedine oni Vám môžu dať adekvátnu odpoveď.
2013-08-23
MUDr. Ladislav Masák, CSc. Odpoveď od:
Lieky
(Majka)
Dobry den chcela by som sa informovat brala som lieky aromasin nakolko sa za ne doplaca tak mam moznost brat exemestan mylan ale neviem či maju tie iste učinky ako aromasin ,chcela by som vediet aky je vaš nazor dakujem vam pekne za odpoved
Majka

ODPOVEĎ  
Lieky, ktoré sa ponúkajú ako "náhradné", majú rovnakú účinnú základnú zložku, ale konkrétnu odpoveď Vám môže dať Váš ošetrujúci lekár, ktorému je prístupná kompletná dokumentácia.
2013-08-23
MUDr. Štefánia Podaná Odpoveď od:
G93.9 nešpecifikovaná porucha mozgu
(Peter)
Dobrý deň.Od 24 marca mám problémy s LHK,prišlo to ako bolesti a kŕče,kedy som nemohol ovládať ľavú ruku až po 17dňovu hospitalizáciu,bolesti pretrvávajú doteraz aj s oslabením lhk podla bodov na body 2/3 z 5 bodovej stupnice,k tomu všetkému sa mi aj zle dýcha,podstúpil som Mr mozgu krčnej chrbtice CTčka lumbálku aj kadečo iné,no neorológovia neobjavili nič,sono srdca a ciev je vraj v poriadku , u endokrinológa som bol tiež na sone a zistili mi nejaké malé hrčki,cez plúciara som bol na ct Mediastínu kde nič nenašli, ale vraj v oboch lalokoch ŠŽ mám niekolko hypodénznych ložísk do 12mm.môže to mať súvislosť alebo aké vyšetrenia či doktorov by ste doporučili,Prosím o radu už 4 mesiace mám ťažkosti a už som vďaka tomu stratil aj zamestnanie budem mať 23 rokov a chcem si užívať život ,za odpovede a rady ďakujem
Peter

ODPOVEĎ  
Vaše otázky Vám dokáže objektívne zodpovedať lekár, ktorý Vás na vyšetrenie odosielal a má k dispozícií výsledky vyšetrení , preto sa obráťte na neho s plnou dôverou. Nie je možné Vám odborne poradiť bez toho, aby som mala k dispozícii kompletné výsledky a informácie o Vašom zdravotnom stave.
2013-08-20
MUDr. Štefánia Podaná Odpoveď od:
Vlasy
(jana)
dobry den, v roku 2012 som absolvovala chemo aj radioterapiu - rakovina prsnika aj uzliny - a vlasy mi narastli horsej kvality a ovela menej ako predtym, som skoro holohlava, je nadej ze mi vlasy este narastu? Beriem tamoxifen, mam strasne navaly. Je tu nejaka pomoc? Dakujem
jana

ODPOVEĎ  
Bude správne ak sa s otázkami obrátite na Vášho onkológa, je mu prístupná Vaša zdravotná dokumentácia , takže môže objektívne posúdiť i poradiť.
2013-08-16
MUDr. Štefánia Podaná Odpoveď od:
Pomoc
(zlatka)
pekny den zelam mojemu manzelovy zistily ze mana lavej ladvine nador a ma v urcitich kostiach metastazy aj na plucach ma vyvod cez penis a cakamestalenavysledky biopsii mame tri deti malema 47.rok moze sa stoho dostat aspon predlzit zivot prosim zlatka
zlatka

ODPOVEĎ  
Stav vyžaduje odstránenie ľavej obličky na urologickom pracovisku a následne na onkológii tzv. cielenou liečbou. Neviem si vysvetliť, prečo má pacient zavedenú uretrálnu cievku. Účinok cielenej liečby závisí od rozsahu metastáz. V ostatných rokoch sa výsledky liečby zlepšili. S pozdravom Dr. M. Horňák
2013-08-16
Prof. MUDr. Michal Horňák, DrSc. Odpoveď od:
1 << 31 < 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 > 53 >> 458
Facebook