foto
2% proti rakovine

Vaše 2% nám umožňujú pripravovať mnohé programy a projekty, ktoré pomáhajú onkologickým pacientom a ich rodinám.
fotofotofotofotofoto
Kto sme zisti čo je LPR a ako funguje
Čo robíme Naše aktivity a projekty
Hľadám pomoc Informácie, rady a kontakty
Ako prispieť Dobrovoľník, sponzor
Spolupráca Partnerstvo a spolupráca
lpr Liga proti rakovine bola založená 19. januára 1990 v Bratislave a v tom istom roku bola prijatá za člena Európskej asociácie Líg proti rakovine (ECL) a za člena Medzinárodnej únie proti rakovine (UICC)...
Pokračovať »
Kellnerova vakcína - nový liek na ...

30.06.2014

Dobrovoľníci z projektu "Naše mesto" aj ...

18.06.2014

Nový zákon o verejných zbierkach je ...

28.05.2014

Zaujímavosti zo sveta zdravotníctva: Nový tomograf ...

21.05.2014

Linka pomoci _

02/52 96 51 48

Po 09:00-13:00 15:00-16:00
Ut 09:00-13:00 14:00-16:00
St 09:00-13:00 15:00-16:30
Št 09:00-13:00 14:00-16:00
Pi 09:00-13:00 14:00-16:00
So 09:15-12:15 14:00-16:00

Newsletter

Informujte ma o novinkách.
E-mail: 

Poradňa

Internetová poradňa vznikla ako reakcia na množstvo otázok prichádzajúcich od ľudí, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom vyrovnávajú s diagnózou onkologického ochorenia u seba, svojho blízkeho, príbuzného či priateľa.


Pre Vás, ktorí potrebujete informácie, radu, povzbudenie, pomoc v riešení zložitých situácií, ktoré sa vyskytli vo Vašom živote v súvislosti s diagnózou onkologického ochorenia, alebo sa chcete informovať ohľadom prevencie, sú tu lekári – špecialisti v rôznych oblastiach onkológie, psychológ, sociálna sestra – skúsení odborníci z Linky pomoci , ktorí Vám odpovedia na Vaše otázky v závislosti od ich obsahu a problematiky.

Zodpovedanie otázok môže trvať niekoľko dní, ďakujeme za Vašu trpezlivosť.

 


Opýtajte sa našich odborníkov na problém ktorý Vás trápi

Meno  
Predmet   Váš problém
cap   Doteraz zodpovedané otázky (8907)

strana 42 z 446 (otázky 821 - 840)
Názov
(meno)
Text Dátum
Otázka invalidity
(Renata)
Dobrý deň, chcela by som sa len opýtať, nakoľko je adekvátny postup mojej posudkovej lekárky. V roku 2011 som si nahmatala v pravom prsníku hrčku. Pri ultrazvuku sa zistilo, že je to benígny nádor, a našiel sa jeden taký istý aj v ľavom prsníku. Po tom, čo ma lekár z ultrazvuku uisťoval, že sa jedná o benígne nádory, a stačí prísť na kontrolu asi po pol roku, som si dala hrčky vyoperovať. Výsledok histológie bol invazívny duktálny nádor v oboch prsníkoch. Nasledovala radikalizácia parciálna mastektómia s exenteráciou axíl bilaterálne. Nasledovala ďalšia onkologická liečba. Po dvoch mesiacoch po ukončení radiačnej terapie mi posudková lekárka uznala 40% zníženie prac. schopnosti. Odvtedy bolo veľkým problémom nájsť si zamestnanie, a po nástupe o obchodu prišli ďalšie komplikácie, depresia, hypertenzia, zhoršenie astmy, patologická zlomenina rebra, lymfedémy. Moja lekárka navrhla prešetrenie invalidity. Posudková lekárka však povedala, že je to všetko v poriadku a pri nasledovnom prešetrení, ktoré by malo byť dva roky po ukončení radiačnej liečby mi sľúbila, že mi zoberie aj tých 40%, keďže som z rakoviny už vyliečená. No keď mi zoberie aj tých 40%, tak stratím aj momentálnu prácu, ktorú som si pred pár mesiacmi našla na chránenom pracovisku. Potrebujem vedieť, či je tento postup správny.
Renata

ODPOVEĎ  
Posudzovanie % miery poklesu vykonávať zárobkovú činnosť prináleží posudkovým lekárom sociálnej poisťovne, nie je to v mojej kompetencii. Baranová
2013-03-21
Anna Baranová Odpoveď od:
Choroba
(milan)
liecim na rakovinu a stratil som chutove pohariky po ozarovani uz som po ozarovani 2 mesiace a este stale nic necitim necitim ani sladku chut a ani kyslu proste necitim nic mohli by ste mi poradit co mam robit a ako by sa mi mali vratit chutove pohariky
milan

ODPOVEĎ  
Informácií, žiaľ, uvádzate minimum, ani len lokalita ktorá bola ožarovaná- takže asi najlepšou radou z mojej strany je, aby ste otázku položili pri najbližšej kontrole lekárovi, ktorý má dokumentáciu . Regenerovanie ožiareného tkaniva je individuálne, môže sa predlžiť i na roky a niekedy k úplnej regenerácií nepríde počas života.
2013-03-21
MUDr. Štefánia Podaná Odpoveď od:
Ca prsnika
(majka)
dobry den.prosim,mohli by ste mi blizsie objasnit dg Ca 50.9 bez specifikacie?dakujem
majka

ODPOVEĎ  
Dobrý deň, jedná sa o zhubný nález prsníka, bez popisu lokality výskytu na prsníku. Doc. MUDr. Vladimír Bella, PhD.
2013-03-21
Doc. MUDr. Vladimír Bella, PhD. Odpoveď od:
Strava
(zdenka)
Dobry den, rada by som sa spytala na vhodnu stravu pre moju babicku; absolvovala pomerne silne oziare v usnej oblasti, nasledne mala problemy s narusenou crevnou mikroflorou a nedostatkom mineralov v tele. V nemocnici brala vyzivy a ciastocne stabilizovali jej stav. Prosim Vas, co by sme jej mali zaradit do jedalnicka ? Dakujem.
zdenka

ODPOVEĎ  
Dobrý deň, vhodná je nedráždivá, pestrá strava, podľa potreby mixovaná a hlavne je dôležité riadiť sa aktuálnou preferenciou chute babičky. Ako dolnok stravy v tomto období sú dosť žiadané prídatky vo forme nutridrinkov a pod. Ide o vysoko-energetickú , nutrične kompletnú tekutú stravu.
2013-03-20
MUDr. Emília Mojtová Odpoveď od:
Informácia
(Veronika)
Dobrý deň, pred rokom a pol som bola operovaná na nádor prsníka. Chcela by som sa spýtať, či z veľkosti a z testov vyoperovaného nádoru je možné určiť, ako dlho nádor v tele bol a zhruba ako presne. Zaujímalo by ma, či je vôbec možné sa nejako dozvedieť, kedy sa vlastne nádor začal tvoriť.Ďakujem pekne za odpoveď.
Veronika

ODPOVEĎ  
Dobrý deň, z veľkosti nádoru a z testov vyoperovaného nádoru nie je možné určiť, ako dlho nádor v tele bol a kedy sa vlastne nádor začal tvoriť. Rast nádoru je individuálny a záleží na mnohých faktoroch. Doc. MUDr. Vladimír Bella, PhD.
2013-03-19
Doc. MUDr. Vladimír Bella, PhD. Odpoveď od:
Podozrivá stolica
(bez mena)
Dobrý deň, mám posledný čas obavy, týkajúce sa vyprázdňovania, cítim občas pichavú bolesť v konečníku, posledný čas mám aj krv v stolici, tá zvykne byť mierne zahlienená a niekedy je na nej úzky prúžok. (mám 21 rokov)
bez mena

ODPOVEĎ  
Dobrý deň, vzhľadom k Vášmu veku môže ísť o vzplanutie nešpecifického zápalu čreva,takže návšteva gastroenterológa a endoskopické vyšetrenie čreva je nevyhnutné.
2013-03-19
MUDr. Emília Mojtová Odpoveď od:
Carcinoma squamocellulare
(Semanova Andrea)
Dobry den, mojmu otcovi sa urobila vyrazka na tvari ktora neustale rastie, prave sme dostali diagnozu: "Carcinoma squamocellulare r.praeauricularis". Mozte mi povedat viac o tom a ci sa to da uplne vyliecit? aky je spravny postup, aky odborny lekar to moze dat vonku a tiez, treba to potom aj oziarovat? vopred vam dakujem. Andrea
Semanova Andrea

ODPOVEĎ  
Dobrý deň, napísali ste iba výsledok histológie,nenapísali ste, akého rozsahu bola operácia. V súčasnej dobe sa dá onkologické ochorenie vyliečiť, ak sa zachytí včas a lekári majú možnosť odstrániť postihnuté tkanivo. Podľa výsledku a celkového zdravotného stavu lekári ordinujú liečbu, prípadne si doplnia i ďalšie vyšetrenia a až potom navrhnú liečbu. Jednoznačné "zaškatulkovanie" v medicíne neexistuje. S dôverou sa opýtajte ošetrujúceho lekára - a určite Vám povie a vysvetlí všetko, čo mu bude v danom momente dostupné z celkového nálezu.
2013-03-19
MUDr. Štefánia Podaná Odpoveď od:
Nador na semenniku
(tina)
Dobry den, priatelovi chirurgicky odstranili lavy semennik. Krvne testy na onkomarkery mal negativne a metastazy sa nesli. Momentalne cakame na vysledky histologie. Lekari vsak povedali, ze nezavisle od vysledkov histologie bude musiet preventivne podstupit bud chemo alebo radioterapiu. Chcela by som sa opytat ci je tato preventivna terapia skutocne nevyhnutna a ci budeme potom este moct mate deti (druhy semennik je v poriadku)?
tina

ODPOVEĎ  
Je potrebné vyčkať výsledok histologického vyšetrenia, ktoré rozhodne o ďalšom postupe. Takmer u každého pacienta s nádorom semenníka je potrebná okrem chirurgického odstránenia semenníka ďalšia liečba, nestačí iba jeho chirurgické odstránenie. Neprítomnosť pozitívnych markerov je priaznivý prognostický marker. Musíte vyčkať výsledok histológie. S pozdravom Dr. Horňák
2013-03-18
Prof. MUDr. Michal Horňák, DrSc. Odpoveď od:
Talkáž na plúcach.
(Denisa)
Dobrý den mame urobili talkáž na plúcach ma velký nádor je po cemo aj po ožiaroch doktor nám povedal,že toto je len na ulahčenie dýchania a pošlú ju domov už sa nedá nič robit,ja viem že nikto nám presne nepovie kolko bude ešte žit,ale chcela by som vediet zhruba ako dlho tam ten talkáž respektíve ten prášok vydrží aby sa tam voda nedostala dakujem za odpoved.
Denisa

ODPOVEĎ  
Predpokladám, že Vaša matka má karcinóm pľúc a vybrala chemoterapiu a rádioterapiu a pre pleurálny výpotok – prítomnosť tekutiny v pleurálnej dutine- jej urobili talkáž. Talok sa instiluje a tým rozpráši v pleurálnej dutine na povrch pľúc, aby sa vytvorili zrasty – tzv. pleurodéza . Tak sa zabráni tvorbe výpotku v pleurálnej dutine. Väčšinou je pleurodéza úspešná avšak niekedy nemusí byť. Pacient sa má kontrolovať – klinicky a röntgenologicky. Ak sa nevytvorí žiadny alebo len malý výpotok bez klinickej symptomatológie, hodnotíme drenáž ako úspešnú, ak sa však výpotok rýchlo dopĺňa, pokladáme pleurodézu za neúspešnú a môžeme ju zopakovať. Žiaľ, tvorba pleurálneho výpotku pri zhubnom ochorení predstavuje závažný klinický prejav pokročilosti nádoru.
2013-03-18
MUDr. Elena Kavcová, PhD. Odpoveď od:
Prognoza invazivneho karcinomu prsníka
(Miriam)
Dobrý den,chcem sa informovať,stara mama má 79 rokov,stanovili jej dignozu Invazivny duktalny karcinom,zachytenie jedne j metastazy v uzline,čakali sme na celkovu histologiu po operacii a stanovenie steroidných receptorov.ER 100% pozititívne,PR pozitivna 50 %,E-CAD silná membranová pozitivita ,p 53 pozitivita do 5 percent-celkový zaver?Invazivny duktalny karcinom hist.grad.2 pTlpNlpMX,môžete mi povedať prognozu u starej mamy,chemoterapiu asi nedaju,ale maju nasadiť hormonalnu liečbu kôli Her pozitivosti.Prosim dajte mi vedieť,dakujem.Miriam.
Miriam

ODPOVEĎ  
Dobrý deň, v tomto prípade je prognózu skôr dobrá ako zlá. Doc. MUDr. Vladimír Bella, PhD.
2013-03-18
Doc. MUDr. Vladimír Bella, PhD. Odpoveď od:
Hrčka na crbte
(Anorka)
Pekný dobrý deň,prosím Vás a zaujatie stanoviska na môj problém. Môj syn má 25 rokov. Asi pred rokom ho začali bolieť kríže a raz sa dostal do takého stavu, že ho seklo a ani sa nemohol postaviť. Po návšteve ortopéda mu nsadili injekcie a bolesti ustúpili. Občas po nejakom prechladnutí pociťoval bolesti v krížovej oblasti , ale po rozmaírovaní to ustúpilo. Asi pred dvoma týždňami zase pociťoval bolesť a pri masírovaní som mu nahmatala hrčku, v pravo asi 2 cm od chrbtice. Hrčka je pohyblivá asi 2cm a na silný dotyk bolí a bolesť vystreľuje až do nohy. Ortopéd mu urobil RTG a vyšetril.Neviem či tu hrčku vôbec nahmatal. Výsledok obj:CBS bilat. lumbosacralgia t.č. bez známok rad irit DK, coxy voľne, Homans negat. RTG c spolylartroticke zmeny ist. IVD zachovalé.Odporučil mu rehabilitácie.ˇJe potrebné aj iné vyšetrenie?Bojím sa či to nie dačo vážne ja matka som onkologicka pacientka po operácií prsníka. Ďakujem za odpoveď.
Anorka

ODPOVEĎ  
Dobrý deň, z popisu je ťažké podať konkrétnu odpoveď, ale osobne si myslím, že chrbtica a hrčka spolu nesúvisia. Hrčka sa RTG vyšetrením nezobrazí, kedže ide o mäkké tkanivo, na bližšie zobrazenie je vhodný ultrazuk. Môže sa jednať aj o lipóm,ale definitívnu informáciu čo to je dá až histológia.
2013-03-17
MUDr. Emília Mojtová Odpoveď od:
Pridlhý menzes
(petra)
dobrý deň,chcem sa len spýtať na 17 dňový menzes,a druhá podotáska je či môžu bolieť prsia celý mesiac,mám 28r.a mám strach z vyšetrenia..........
petra

ODPOVEĎ  
Uvažujete správne, že krvácanie 17 dní aj bolesť prsníkov trvajúca celý mesiac nie je normálne. Vo Vašom veku je veľmi malá pravdepodobnosť, že môžu byť spôsobené onkologickým ochorením. Nemajte strach a navštívte svojho gynekológa, ktorý Vás vyšetrí a odstráni problémy, ktoré máte.
2013-03-16
MUDr. Ladislav Masák, CSc. Odpoveď od:
Cysta
(zuzka)
chodím pravidelne každý polrok na kontroly kvôli cystám, asi pred dvoma týždňami som si nahmatala hrčku, po kontrole lekár zistil že je prítomná tuhá rezistencia veľkosti asi 3x2cm. diagnóza N60.1, N63 je to zhubné?
zuzka

ODPOVEĎ  
Dobrý deň, diagnóza N63, je hrčka nejasného pôvodu, ktorá sa musí vyšetriť zobrazovacími diagnostickými metódami, sonografiou a /alebo mamografickým vyšetrením. Doc. MUDr. Vladimír Bella, PhD.
2013-03-16
Doc. MUDr. Vladimír Bella, PhD. Odpoveď od:
Metastazy na pľúcach -Animama
(Elena)
Reagujem na dotaz Animamy zo dňa 10.03.2013 a chcem Vás podporiť v operácii pľúc vo Vyšných Hagoch. Absolvovala som ich tri a vďaka týmto skvelým lekárom som tu. Sú to nielen vynikajúci odborníci ale hlavne VEĽKÍ ĽUDIA!!!!!, pred ktorými sa s úctou skláňam. Elena
Elena

ODPOVEĎ  
2013-03-15
Odpoveď od:
Rakovina prostaty
(Lucia Mäkká)
Dobrý deň,chcela by som sa opýtať na priebeh ochorenia môjho otca.Vek,62r.V marci 2011 zistená Ca prostaty:PSA 76,6.Väčšina punkč.vzoriek(1,2,4,5,6,7,10)s nálezom parciálnej nádor.infiltr.štruktúrami acinárneho adenokarcinómu prostaty (Gl.gr.3+4),vo vz.č.3,9,12 sú zachytené iba mikroložiská acin.adenokarc. a iba vo vz.č.8,11 bez nádor.štruktúr. 28.3.11 podaný Firmagon.26.4.11 Lucrin Depot 30mg.Sono brucha –negatívne. Popis MR vyšetrenia: 31.3.2011 Technika vyšetrenia. T2 SAG, T2 COR ISO, T2 BLADE TRA, T1 VIBE FS TRA, DWI,ADC, i.v. Omniscan T1 TRA PACS Prostata v TRA rovine laterolaterálne s priemerom 5 cm a ventrodorzálne 4,5 cm. Prítomná difúzna patologická signálová intenzita periférnej zóny v oboch lalokoch s parciálnou propagáciou do priľahlej časti vesicule seminales vpravo v zmysle ich parciálnej infiltrácie. Po i.v. aplikácii k.l. inhomogénne nasycovanie prostaty. V tesnej blízkosti vľavo prítomné je oválne ložisko s priemerom 2 cm, charakteru v.s. patologickej LU. V malej panve voľnú tekutinu nezisťujeme. Močový mechúr s adekvátnou hrúbkou steny bez známok infiltrácie, bez patologického intraluminálneho obsahu. Oblasť rektosigmy bez jednoznačných infiltratívnych zmien. Záver: Patologická signálová intenzita periférnej zóny prostaty v zmysle tumoróznej infiltrácie a extraprostatickým šírením parciálne do oblasti vesicule seminalis vpravo so zväčšenou regionálnou LU vľavo. Scintigrafia 28.4.11 bez metastáz, 25.1.12 tiež bez metastáz.Záver:T3b-N1-M0.Absolvoval 3týž.rádioterapiu zameranú asi na 5 miest,nasadený Bicalutamid 1xdenne, naďalej Lucrin Depot.8.3.12 PSA<0,05;28.6.12 PSA<0,05;8.11.12 PSA<0,05; 11.3.2013 PSA<0,05.Prosím Vás,ako často je potrebné robiť scintigrafiu?Budú mu robiť ešte nejaké kontrolné vyšetrenie prostaty,prípadne operáciu?Za akým účelom sa u neho robila rádioterapia?Aký je ďalší postup liečby a aké sú jeho prognózny, viem, že sa to nedá určiť presne,ale je možné, aby sa v tom lepšom prípade mohol jeho stav stabilizovať aj na viac ako 10 rokov? Veľmi pekne ďakujem za Váš čas a názor.
Lucia Mäkká

ODPOVEĎ  
Liečený rádioterapiou a hormonálnou liečbou. V súčasnosti PSA0,05 ng/ml. Pacient dostával kombinovanú liečbu (rádioterapia a hormonálu liečba), ktorá je indikovaná pri tomto druhu karcinómu. T.č. pokračuje v hormonálnej liečbe. Je pravdepodobné, že pacient bude pokračovať v hormonálnej liečbe a bude sa sledovať pravidelne vyšetrovaním PSA a prípadne sledovaním hladín testosterónu. Scintigrafia nie je potrebná, lebo jej výsledok by nezmenil spôsob liečby. K zmene liečby by viedli iba zvýšené hladiny PSA a zvyšujúce sa hladiny testosterónu. V súčasnosti nie je možné predpovedať ďalší priebeh. Rozhodne treba povedať, že pacient je adekvátne liečený a nádor odpovedá na aplikovanú liečbu. S pozdravom Dr. M. Horňák
2013-03-15
Prof. MUDr. Michal Horňák, DrSc. Odpoveď od:
Zmeny na krčku maternice - konizácia
(Antónia)
Podstúpila som konizáciu krčka maternice z dôvodu tumorov. Po histológií bol nález negatívni avšak je tam pred nádorový stavov, tzv. prekanceróza. Odporučili mi preto vy operovanie maternice. Je vážne tak nevyhnutné to podstúpiť?
Antónia

ODPOVEĎ  
Nepíšete, aké ste mali tumory na krčku maternice, ktoré Vám vyoperovali. Histologický nález musel byť presne formulovaný. Píšete, že histologický nález bol negatívny. To je nič nehovoriaca formulácia - v akom zmysle bol negatívny? Poznáme tri stupne predrakovinových stavov. Nepíšete, aký stupeň predrakovinového stavu u Vás zistili ani ako bol diagnostikovaný - z cytológie, alebo histológie. Pre tieto nepresnosti v údajoch, ktoré ste mi poskytli, nie je možné odpovedať na Vaše otázky.
2013-03-14
MUDr. Ladislav Masák, CSc. Odpoveď od:
Vysvetlene vyšetrenia
(Dušan Mariniak)
Dobrý den,prosil by som vysvetlenie vyšetrenia mojej manželky zo dna 13.3.2013,kde sa píše: mamografia centrálne je zmoženápruhovitoškvrnitá kresba s ojedinelými MK,kraniolaterálne vidno drobnú nodozitu velkú asi 7 mm. Sono vyšetr.: vpravo laterálne vidno takmer isoechogénnu, lahko hypoechogénnu oválnu nodozitu velkosti 6mm/dif. FA, uzlina/axilly bez aktuál.adenopatie. Z:BIRADS 3 Doporučená kontrola o 9 mesiacov. Prosím Vás je to zhubné/teda rakovina/,alebo nezhubné.Je to nebezpečné? Za odpodved dakujem
Dušan Mariniak

ODPOVEĎ  
Dobrý deň, nález nie je jednoznačný, podľa výsledku sa nejedná t.č. o onkologické ochorenie - nutné sú kontrolné vyšetrenia. Doc. MUDr. Vladimír Bella, PhD.
2013-03-14
Doc. MUDr. Vladimír Bella, PhD. Odpoveď od:
Syndrom hornej dutej zily
(matej)
Dobrý deň, už pár mesiacov mám taký zvláštny pocit na pravej strane krku. citim akoby napatie. Nič intenzívne len to cítim až dole ku klucnej kosti. Asi tak raz za 2 až 3 týždne má bolieva na hrudi. Chcem sa spýtať či mozee ísť o syndróm hornej šutek žili. Kašeľ ani ťažšie dýchanie nemám. Ďakujem.
matej

ODPOVEĎ  
Ak máte akékoľvek zdravotné ťažkosti dlhšie trvajúce, môžete navštíviť svojho obvodného lekára, prípadne môžete navštíviť ktorékoľvek súkromné zdravotné zariadenie, kde Vás po odobraní anamnézy a vyšetrení usmernia.
2013-03-13
MUDr. Štefánia Podaná Odpoveď od:
Ledecka
(olga)
Doby deň,mne zistili zhubny nador krčka maternice v pokrocilom štadiu ,lu su tam tiez mam uz za sebou 2 chemo terapije ,trpne mi lava strana od pol hlavy ,potom sa mi rozpali celi clovek zdvihne sa mi tlak nemozem mat otvorene oci lebo ma vsetko pali je jo sposobene iba timto ocorenim ? este mam obličkove kamene .Dakujem za skoru odpoved
olga

ODPOVEĎ  
Bez poznania Vášho gynekologického nálezu a druhu a dávky chemoterapie, ktorú ste absolvovali, nie je možné odpovedať na Vaše otázky. Lekár, ktorý Vás lieči, pozná presne Váš zdravotný stav a odpovie Vám na všetky Vaše otázky.
2013-03-13
MUDr. Ladislav Masák, CSc. Odpoveď od:
Finančne riesenie zdravotnych problemov
(Marcel)
Dobry den, chcel by som sa prosím opytat. Mojmu otcovi zobrali 2 pľucne laloky a pritom, ked mu brali tieto laloky, mal tam zhubny nador. Teraz chodi na nepravidelnu chemoterapiu. Kedze je na dochodku a je potrebne teraz castejsie s nim dochadzovat na tuto terapiu, zaujimalo by ma, ci ma zo statu (poistovne) nárok na nejaku financnu kompenzaciu. Prípadne nejaku ulavu do zivota, kedze ma uz dozivotne nasledky po zobrati dvoch lalokov pluc. Dakujem velmi pekne za odpoved.
Marcel

ODPOVEĎ  
Váš ocko je iste vážne chorý,len Vami poskytnuté informácie nepostačujú na to,aby som Vám správne poradila. Jednou z možností je požiadať na ÚPSVaR na oddelení posudkovej činnosti o preukaz FO ŤZP na základe posúdenia miery funkčnej poruchy. Pre širšie poradenstvo doporučujem telefon.kontakt na linke pomoci LPR č.telef.02/52965148 vždy vo štvrtok v čase od 9,00 h do 13,00 h. Baranová
2013-03-11
Anna Baranová Odpoveď od:
1 << 31 < 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 > 53 >> 446
Facebook