foto
2% proti rakovine

Vaše 2% nám umožňujú pripravovať mnohé programy a projekty, ktoré pomáhajú onkologickým pacientom a ich rodinám.
fotofotofotofotofoto
Kto sme zisti čo je LPR a ako funguje
Čo robíme Naše aktivity a projekty
Hľadám pomoc Informácie, rady a kontakty
Ako prispieť Dobrovoľník, sponzor
Spolupráca Partnerstvo a spolupráca
lpr Liga proti rakovine bola založená 19. januára 1990 v Bratislave a v tom istom roku bola prijatá za člena Európskej asociácie Líg proti rakovine (ECL) a za člena Medzinárodnej únie proti rakovine (UICC)...
Pokračovať »
Na svete je štvrtá edícia Európskeho ...

23.10.2014

Tradičný Týždeň proti rakovine bol netradičný

21.10.2014

V stredu začína výstava "Sme úžasní"

20.10.2014

Náhradný "domov" si pripomína 10 rokov ...

19.09.2014

Linka pomoci _

02/52 96 51 48

Po 09:00-13:00 15:00-16:00
Ut 09:00-13:00 14:00-16:00
St 09:00-13:00 15:00-16:30
Št 09:00-13:00 14:00-16:00
Pi 09:00-13:00 14:00-16:00
So 09:15-12:15 14:00-16:00

Newsletter

Informujte ma o novinkách.
E-mail: 

Poradňa

Internetová poradňa vznikla ako reakcia na množstvo otázok prichádzajúcich od ľudí, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom vyrovnávajú s diagnózou onkologického ochorenia u seba, svojho blízkeho, príbuzného či priateľa.


Pre Vás, ktorí potrebujete informácie, radu, povzbudenie, pomoc v riešení zložitých situácií, ktoré sa vyskytli vo Vašom živote v súvislosti s diagnózou onkologického ochorenia, alebo sa chcete informovať ohľadom prevencie, sú tu lekári – špecialisti v rôznych oblastiach onkológie, psychológ, sociálna sestra – skúsení odborníci z Linky pomoci , ktorí Vám odpovedia na Vaše otázky v závislosti od ich obsahu a problematiky.

Zodpovedanie otázok môže trvať niekoľko dní, ďakujeme za Vašu trpezlivosť.

 


Opýtajte sa našich odborníkov na problém ktorý Vás trápi

Meno  
Predmet   Váš problém
cap   Doteraz zodpovedané otázky (9026)

strana 380 z 452 (otázky 7581 - 7600)
Názov
(meno)
Text Dátum
Rakovina hrtana/hltana
(Anonym)
Dobry den PAN DOKTOR, chcel by som sa Vás spýtať. Mám 16 rokov a asi 2 mesiace fajčím. Pociťujem takú bolesť v krku(možno som chorý). Chcel som len vedieť, či som už za tak krátku dobu niečo môhol chytiť.Dakujem
Anonym

ODPOVEĎ  
Milý anonym, ak má niekto 16 rokov a začal fajčiť začne byť postupne závislý na tejto droge a skracuje si život. Zrejme fajčenie nerobí Tvojmu hrtanu dobre, zatiaľ to určite nebude rakovina, ale rokmi fajčenia sa k nej môžeš dopracovať. Cigarety zahoď, budeš žiť bez strachu.
2008-05-30
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
Je ešte nádej na liečbu ?
(Irma Rúfusová)
Mamička má 79 rokov. Bola vitálnou ženou, nikdy predtým chorá nebola. Dostala bolesti okolo pupka a ožlkla. Mysleli sme, že ide o žlčník. Bolo nám povedané, že zrejme áno, ale že sa javí tam aj o nejaký útvar Operovali ju na žlčník, kde bolo zistené, že má nejaký útvar, zrejme nádor. Výsledky z biopsie sú nasledovné : predmet vyšetrenia a lokalizácia: 1 exckochl. z dist. choledochu 2 žlčník Klinická diagnóza: Cholecystolithiasis Záver patológa - makropopis : 1. drobné koagulá a čiastka veľkosti 8x4x3,5mm spracovaná kompletne. 2.Cholecysta rozmerov 9x3,4 cm narezaná. Záver patológa: 11158/08 V excízii sú prítomné krvné koagulá a čiastka s invazívnym rastom tubulopapilárne formovaného dobre diferencovaného (grade I) adenokarcinómu, rozsah invázie nemožno určiť. 11159/08 Ložisko akútne exacerbovaná chronická cholecystitiída bez dysplastických zmien epitelu. Po operácii a týchto výsledkoch jej bola nasadená aj chemoterapia, ktorú jej však vysadili, vzhľadom na to, že začala žltnúť. Po hospitalizácii a doliečovaní je prepustená do domáceho liečenia. Chcely by som sa opýtať, aká liečba by bola vhodná,či je ešte možné niečo robiť, vzhľadom na to, že mi bolo povedané, že nemá dobré výsledky a nádor zrejme rastie ďalej.Ako máme ďalej postupovať. Za odpoveď ďakujem I. Rúfusová
Irma Rúfusová

ODPOVEĎ  
Milá pani Rúfusová, u Vašej mamičky zrejme išlo o primárny karcinóm žlčníka. Podľa Vášho popisu bol žlčník T nádor vyoperovaný. Neviem aká bola situácia pečene? Či tam nie sú už druhotné nádory, keď sa dostavil ikterus. Vzhľadom na to nie je súčasne asi možné pokračovať v chemoterapii. Hádam ten ikterus ustúpi a potom sa dá uvažovať o ďalšej liečbe.
2008-05-30
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
Lebka
(janka)
dobry den.mam 28 rokov a pred par dnami som si nahmatala pri cesani hrcku na pravom okraji zahlavnej kosti. neboli, ale je tvrda ako kost.nikde som sa neudrela, neviem z coho by sa mohla vytvorit.
janka

ODPOVEĎ  
Milá Janka, presnú charakteristiku tej hrčky môže posúdiť len lekár keď to vyšetrí. Korešpondenčne sa nedá stanoviť diagnóza.
2008-05-29
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
Syndrom hornej dutej zily-prosba o pomoc
(Anna)
Dobry den, chcela by som Vas poprosit o radu a pomoc,jedna sa o liecbu mojho otca. Rocnik 1952. Doteraz lieceny na hypertenziu. Prve priznaky opuchu tvare a krku so stazenim dychanim sa objavili pred 2 mesiacmi. Otec nemohol dychat, po cele noci nespal, chudnutie a unava sa objavili este asi pred pol rokom. Po nekonecnych navstevach lekarov, urobene bolo CT vysetrenie, zisteny nalez v pravom plucnom kridle o velkosti>48x35mm ihned bol hospitalizovany, zacalo sa s radioterapiou. Ozaroval sa mediastinum, ma zvacsene mediastinove lymfaticke uzliny, zistil sa syndrom hornej dutej zily. Pri pobyte v nemocnici dostal- 5 davok ziarenia po 4 gy, stav otca bol zlepseny. Zlepsilo sa mu dychanie, vedlajsie ucinky radioterapie boli v norme. Punkcoiu sa nedala ziskat vzorka tkaniva. Po navrate domov (predvcerom), ocino hned v prvu noc opuchol, vobec nemohol dychat, nespal celu noc. Objavili sa rovnake symptomy ako pred ozarovanim. Kedze mu po prepusteni nemocnice nenaordinovali ziadnu liecbu, len naplanovali dalsie ozarovanie o cca 1 mesiac a konzumovat stravu bohatu na vitaminy a vyzivne zlozky, ocino si spomenul, ze mu v nemocnici kazdy den davali lasix-diuretikum, a nejake injekcie na ulahcenie dychania-kupili sme mu aminofilin. Tieto lieky zatial zmiernili opuch na tvari a ulahcili dychanie. Ale vcera sa objavil opuch lavej ruky, medzi krkom a rukov sa objavil aj nejaky akoby mechurik, nadute cosi. Neovladam velmi lekarsky slovnik, tak sa snazim aspon takto laicky to popisat. Taktiez ma zvysenu teplotu cca 37.4 C, tlak mu klesol dnesny asi priemer 100/70 s tym ze pulz zrychleny 120.(maval pri uzivani liekov proti hypertenzii 160/90 pulz 80). Zaujima ma ci mame cakat do dalsej radioterapie, ktore by sa malo vykonat za cca 1 mesiac, ci tieto opuchy tvare a aj lavej ruky su normalne, ci sa to prejavuju vedlajsie neziaduce ucinky radioterapie? alebo ide o to, ze ucinok ozarovania nebol dostatocny a nador sa nezmensil a zvacsene lymfaticke uzliny v medzihrudi dalej tlacia na hornu dutu zilu? Velmi Vas prosim o radu a pomoc, ako dalej postupoavt, hlavne ta bezradnsot a to, ze neviem na com sme nas trapi a ani ocinovi nepridava na psychickej pohode. Nechcela by som to len tak vzdat,a nechat na osud, ze co sa stat ma, nech sa aj stane... Dakujem Vam velmi pekne za skoru odpoved. Anna
Anna

ODPOVEĎ  
Milá Anna, pri popísaných symptómoch netreba čakať na dohodnutý termín, ale urýchlene sa poradiť s lekármi, ktorí sa o Vášho pána otca starali a ktorí podľa doplňujúcich vyšetrení môžu rozhodnúť o ďalšej liečbe.
2008-05-29
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
Hrčka na slabinach
(janka)
Dobrý deň, v noci som sa zobudila, že sa mi nepríjemne spí, a na to som si nahmatala malú hrčku v slabinach na pravej strane - asi 5 mm. Na dotyk trochu bolí. Čo to môže byť? Hrozne som sa zľakla... dakujem
janka

ODPOVEĎ  
Milá Janka, určite to nebude nič dramatického. Ak by to pretrvávalo alebo sa zväčšovalo, treba vyhľadať lekára.
2008-05-29
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
GIST
(Miriam)
Dobry den, chcela by som Vas poprosit o podrobnejsie informacie o malignom fibrosarkome, typu GIST. Ake existuju u nas lieky? Dakujem za skoru odpoved
Miriam

ODPOVEĎ  
Milá Miriam, z vašej informácie nie je jasné, z akého orgánu bola braná biopsia na histopatologické vyšetrenie, išlo o žalúdok alebo tenké črevo? Tam, kde bola diagnóza zistená sa určí ďalšia liečba, dnes sa podáva vo forme účinnej chemoterapie.
2008-05-29
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
Onkomarkery
(Zuzana Bukovska)
Dobry den,prosim Vas,pan doktor,aka je horna hladina onkomarkerov CEA a CA19-9 a co to znamena, ze su vysoke 3700.
Zuzana Bukovska

ODPOVEĎ  
Milá Zuzana, hodnoty – hraničné - v normalite sú: CEA – 10mg/ml. CA-199-37 U/ml Ťažko je zaujať stanovisko k nejakej Vami udávanej hodnote 3 700.
2008-05-28
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
Rakovina prsníka
(Marcela)
Váž.p.doktor, ani neviete aká som rada, že som práve dnes objavila takúto možnosť konzultácii s vami, ohľadom mojej diagnózy. Možno práve vaša odpoveď ma psych. podrží. Som po operácii prsníka,exstirpatio tumoris mamae et sentinel node biopsy axillae 1. sin.Tc99, amputatio mammae 1.sin.,drainage sec. Redon.RR-LU bez mts., infiltr.Ca bez voľného okraja. Histológia z lymf. uzlín vyšla u jednej uzliny pozitívna, preto som po 2týždňoch podstúpila ďalšiu operáciu, kde mi vybrali 12 lym. uzlín, všetky však vyšli negatívne.Mohlo dôjsť v predchádzajúcom náleze k omylu? Onkologička mi naordinovala liečbu Tamoxifenom a injekciami Zoladex raz mesačne aplikujúcimi do brucha, vraj na dobu 5 rokov. Nádor mal veľkosť 13,5x10x10mm. Nenaordonovali mi ani rádioterapiu. Bojím sa či táto liečba bude dostatočne účinná,či nemôže dôjsť k recidíve.
Marcela

ODPOVEĎ  
Milá Marcela, tá reoperácia bola správna, lebo ako píšete – nebol voľný – zdravý okraj operačného preparátu pri prvej operácii. Vybratých 12 uzlín, jedna bola pozitívna. Neviem koľko máte rokov? Tamoxifén je veľmi efektívny liečebný prístup – blokuje tvorbu hormónu estrogénu. To je dlhodobý štandard liečby. Či je potrebná aj chemoterapia a rádioterapia, to neviem posúdiť. To môže len Váš lekár - onkológ.
2008-05-28
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
Nadváha
(silvia)
dobrý deň p.doktor.V máji min.rok mi diagnost.papilárny karcinóm št.žlazy, následne operovali.Dovtedy som mala váhu 45-46kg pri výške 156 cm.Odvtedy priberám, aj keď jem toľko isto ako pred operáciou,niekedy aj menej.Za rok som pribrala 12 kg,mám dosť pohybu(5detí,1manžel,domácnosť,zamestnanie)Beriem eutyrox 150.Ďakujem
silvia

ODPOVEĎ  
Milá Silvia, poraďte sa s Vašim ošetrujúcim lekárom – endokrinológom, ohľadne dávkovanie substitučného hormónu štítnej žľazy.
2008-05-28
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
Prosiiiiim
(julka)
Dobrý deň.Ja by som vás chcela poprosiř, či by ste mi vysvetlili co znamená ĽAHKÁ ASYMETRIA CENTRÁLNEJ ČASTI POSTRANNÝCH KOMOR ďakujem
julka

ODPOVEĎ  
Milá Julka, tá veta- ľahká asymetria centrálnej časti postranných komôr nič nehovorí. Je to vytrhnuté z kontextu a nič sa z toho nedá povedať.
2008-05-27
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
Nádor konečníka
(Danka)
Váž. pán doktor, prosím o Váš názor. Môjmu otcovi bol v novembri 2007 diagnostikovaný"adenokarcinóm rekta so stromálnou ináziou" o veľkosti 10x7x7cm, vo vzdialenosti cca 7cm od anokutánneho prechodu. Následne nasadená predoperačná RT 18MV, dávka 44Gy fr a 2Gy. Dňa 3.3.2008 operácia s histologickým záverom: resekát hr. čreva-v blízkosti lumenu vredovite zmenené časti sú nekrotické, hlbšie infiltráty až do perirektálneho tuku vitálne, lym uzl. sú len drobné atrofické, bez MTS, ale tukové väzivo je masívne diskontinuálne infiltrované nádorom, horný res. okr.-neg., dol. res. okr.-masívna nádorová infiltrácia submukozy a svaloviny resk. krúžku. Následne po kontrolnej kolonoskopii zo dňa 17.4.2008 histológia -bez zjavných atypií a útržky gran. tkaniva s akútnou zápalovou celulizáciou bez známok malignity. Od uvedenej doby, sa onkológ odvoláva na názor chirurga a ten zase na názor gastroenterológa a ten zase necháva vyjadrenie na chirurga, proste bludný kruh. A nikoho nezaujíma že čas beží...Vyvstala otázka či nasadiť chemoterapiu a akú, nakoľko je podozrivé že druhá hist. vyšla v podstate negatívna bez liečby. Máme sa uspokojiť so záverom, alebo máme podstúpiť ďaľšie vyšetrenie. Je veľmi psychicky vyčerpávajúce podstupovať to znovu a znovu a nikto sa k tomu nechce vyjadriť a zaujať zodpovedné stanovisko. Podľa nezávislého lekára -chirurga, sa jedná v druhom prípade iba o chybne odobratú vzorku, pričom v konečníku stále zostáva nádor a je potrebné podstúpiť operáciu so zavedením vývodu. Prosím ešte raz o názor, resp. radu. Pripadám si strašne bezmocná.... Ďakujem.
Danka

ODPOVEĎ  
Milá Danka, ten nález na operačnom preparáte - dobrý resekčný okraj je infiltrovaný nádorom, by podľa môjho názoru zdôvodňoval chirurgický zákrok. Radikalizácia operácie a pravdepodobne aj vývod. Potom ev. chemoterapia, ev. ožarovanie.
2008-05-27
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
Výsledky z biopsie
(Kamila)
Dobrý deň, mám tetu, ktorá má 79 rokov.Operovali ju na žlčník a mala tam mať aj nádor. Výsledky z biopsie mala nasledovné: Predmet vyšetrenia a lokalizácia: 1 exckochl. z dist. choledochu 2 žlčník Klinická diagnóza : Cholecystolithiasis záver patológa - makropopis: 1. drobné koagulá a čiastka veľkosti 8 x 4 x 3,5 mm spracovaná kompletne. 2. Cholecysta rozmerov 9 x 3,4 cm narezaná. Záver patológa: 11158/08 V excízii sú prítomné krvné koagulá a čiastka s invazívnym rastom tubulopapilárne formovaného dobre diferencovaného (grade I) adenokarcinómu, rozsah invázie nemožno určiť. 11159/08 Ložisko akútne exacerbovaná chronická cholecystitiída bez dysplastických zmien epitelu. Predmet vyšetrenia a lokalizácia: 1. excochleát z distálneho choledochu. 2. cholecysta. fixácia formol. Klinický priebeh, terapia, ožarovanie, diagnóza: Stenosisi dist. choledochi. Ikterus mechanicus. K 80.1. Cholecystectomia. choledochotomia Transduodenálna revízia papily. Excochleácia. adenomu. v.s. Prepustili ju do domáceho liečenia, chcela by som sa opýtať, či je možná nejaká liečba, resp. je možná nádej na vyliečenie, vzhľadom na to, že lekár sa vyjadril, že výsledky sú zlé. Ako ďalej postupovať ? Dostávala aj chemoterapiu, ale že začala viac žlknúť, tak jej ju vysadili. Bola to vitálna žena, ktorá predtým nikdy chorá nebola a chceli by sme jej pomôcť a či je nejaká nádej na ústup choroby. Za odpoveď ďakujem. Kamila
Kamila

ODPOVEĎ  
Milá Kamila, zrejme išlo o pokročilý nádorový proces. Chemoterapia sa zdá, že bola málo úspešná, resp. musela byť prerušená pre ikterus. Teraz je treba sa venovať a pokúsiť sa zvládnuť ten ikterus. Potom uvážiť, či pokračovať v chemoterapii.
2008-06-03
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
Konizacia
(Mária Tarcalová)
Je nalez cytologie 1 vyšetrenie nešpecificke žlazove bunky 2 opakovane vyšetrenie v inom laboratoriu PAP II.dovodom na konizaciu ďakujem
Mária Tarcalová

ODPOVEĎ  
Uvedené výsledky vyšetrenia nie sú dôvodom na konizáciu. Len či ste správne opísala výsledky vyšetrenia?
2008-06-02
MUDr. Ladislav Masák CSc. Odpoveď od:
Pomoc
(maria dunkova)
manzelova teta ma rakovinu a ja bi som sa chcela opitat ci bi som jej mohla darovat pupocnikovu krv a ci musi bit zhodna krvna skupna alebo co je na to potrebne.dakujem
maria dunkova

ODPOVEĎ  
Milá pani Dunková, vaša otázka je príliš komplikovaná na ktorú sa nedá takto korešpondenčne odpovedať. Kde mala Vaša teta rakovinu, aký typ, aký orgán, doterajšia liečba, koľko má rokov. Toto všetko aj v súvislosti s pupočníkovou krvou Vám môže vysvetliť len jej ošetrujúci lekár.
2008-06-02
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
DG C 80
(eva)
Vážený p. doktor, chcela by som sa informovať o diagnóze C 80, čo to znamená? v prepúšťacej správe z nemocnice bola stanovená táto diagnóza s tým, že ide o vysokosub. karciom pankreasu???
eva

ODPOVEĎ  
Milá Eva, vysoko suspektný karcinóm pankreasu. To by znamenalo, že je to vysoko podozrivé, ale zrejme nebola operácia a teda nie je histologické potvrdenie, že je to karcinóm. Ja Vám neviem viac povedať. V nemocnici Vám určite povedia čo ďalej. Nebojte sa popýtať sa.
2008-06-02
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
O zápale pažeraka
(miroslav bega)
mám bolesti v oblasti pažeraka na pravej strane, ktoré vystreľujú až k uchu. Otorinlaryng. vyšetrenie neg. poslal ma na vyšetrenie zubara a reng. pažeraka
miroslav bega

ODPOVEĎ  
Milý Miroslav, treba absolvovať aj toho zubára a aj vyšetrenie pažeráka.
2008-06-02
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
Nador na prste ruky
(maja)
dobry den.chcem sa opytat co to znamena premna ak mam takyto nalez:giant cell tendom sheath tumor.mam sa tych vysledkov z histologie bat alebo to nie je az take vazne.ze vraj je to benigny nador na slache prsta operacne mi ho dali prec a co ak sa mi to urobi znova?co potom preco a z coho som to mohla dostat?za odpoved dakujem!
maja

ODPOVEĎ  
Milá Maja, keď patológ zhodnotil že je to benigný nádor, tak po operačnom odstránení je to určite v poriadku. Benigné nádory nerecidivujú.
2008-05-27
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
Čierna stolica
(Slávka)
Chcem sa spýtať,už 2 deň mám čiernu silno zapachajúcu stolicu..Nikdy som žiadne takéto problemy nemala dnes ma trocha pobolieva aj spodná časť brucha..Mám počkať aspoň týždeň či to bude pokračovať alebo mám hneď navštíviť obvodného lekára?Mám 30 rokov.Pred 8 rokmi mi otec 48 ročný zomrel na rakovinu hrubého čreva metastazajúcou do pečene..Ďakujem za radu.
Slávka

ODPOVEĎ  
Milá Slávka, čierna stolica môže byť tak úplne tmavá alebo to môže byť krvácanie v hornej časti zažívacieho traktu – žalúdok, dvanástonrík. Natrávená krv robí takúto čiernu stolicu. Bolo by dobre sa poradiť s lekárom.
2008-05-27
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
Pečeň
(Ľubomír)
Dobrý deň, mám sestru /48r./, ktorej pred 7rokmi diagnostikovali rakovinu pečene, za celý ten čas chodievala do BA pravidelne na kontroly, ale už sa to zmenilo a lekár jej odporučil chemoterapiu, podávanú ambulantne. Sestra o tom veľmi nehovorí a mňa by zaujmalo, chemoterapia je posledné štádium liečby?? Čo sa dá ešte robiť??? Za odpoveď ďakujem
Ľubomír

ODPOVEĎ  
Milý Ľubomír, pred 7 rokmi diagnostikovaná rakovina pečene. V našich krajinách sa primárne rakovina pečene nevyskytuje. Asi išlo o metastázu v pečeni z nejakého nádoru v inom orgáne. Tých 7 rokov to boli len kontroly? Aká bola liečba? Aká je mikroskopická štruktúra?
2008-05-27
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
Biopsia prsnika
(Daniela)
Dobry den, moja babka ma 85 rokov a ma podozrenie na rakoviny prsnika. Lekarka jej doporucila biopsiu aby jej mohla navrhnut liecbu. Chcela by som opytat, ci vysetrenie moze narusit lozisko, ktore sa potom bude rychlejsie rozrastat ako keby nepostupila toto vysetrenie? Zaroven jej bolo oznamene, ze v jej veku uz operacia neprichadza do uvahy. Ma ist na biopsiu, alebo nie vzhladom na jej pokrocily vek? Dakujem.
Daniela

ODPOVEĎ  
Milá Daniela, v 85 rokoch sa už skutočne neuvažuje o radikálnej operácií. Bez biopsie- histológie nie je však možné začať akúkoľvek liečbu. Biopsia- pravdepodobne t. zv. punkčná biopsia nevyvoláva žiadnu zmenu nádorových buniek.
2008-05-27
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
1 << 369 < 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 > 391 >> 452
Facebook