foto
2% proti rakovine

Vaše 2% nám umožňujú pripravovať mnohé programy a projekty, ktoré pomáhajú onkologickým pacientom a ich rodinám.
fotofotofotofotofoto
Kto sme zisti čo je LPR a ako funguje
Čo robíme Naše aktivity a projekty
Hľadám pomoc Informácie, rady a kontakty
Ako prispieť Dobrovoľník, sponzor
Spolupráca Partnerstvo a spolupráca
lpr Liga proti rakovine bola založená 19. januára 1990 v Bratislave a v tom istom roku bola prijatá za člena Európskej asociácie Líg proti rakovine (ECL) a za člena Medzinárodnej únie proti rakovine (UICC)...
Pokračovať »
Ako si požiadať o príspevok zo ...

22.01.2015

Dospeli sme...

19.01.2015

Zimný onko - kardio tábor 2015

13.01.2015

Veselé Vianoce !

23.12.2014

Linka pomoci _

02/52 96 51 48

Po 09:00-13:00 15:00-16:00
Ut 09:00-13:00 14:00-16:00
St 09:00-13:00 14:15-17:00
Št 09:00-13:00 14:00-16:00
Pi 09:00-13:00 14:00-16:00
So 09:15-12:15 14:00-16:00

Newsletter

Informujte ma o novinkách.
E-mail: 

Poradňa

Internetová poradňa vznikla ako reakcia na množstvo otázok prichádzajúcich od ľudí, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom vyrovnávajú s diagnózou onkologického ochorenia u seba, svojho blízkeho, príbuzného či priateľa.


Pre Vás, ktorí potrebujete informácie, radu, povzbudenie, pomoc v riešení zložitých situácií, ktoré sa vyskytli vo Vašom živote v súvislosti s diagnózou onkologického ochorenia, alebo sa chcete informovať ohľadom prevencie, sú tu lekári – špecialisti v rôznych oblastiach onkológie, psychológ, sociálna sestra – skúsení odborníci z Linky pomoci , ktorí Vám odpovedia na Vaše otázky v závislosti od ich obsahu a problematiky.

Zodpovedanie otázok môže trvať niekoľko dní, ďakujeme za Vašu trpezlivosť.

 


Opýtajte sa našich odborníkov na problém ktorý Vás trápi

Meno  
Predmet   Váš problém
cap   Doteraz zodpovedané otázky (9212)

strana 380 z 461 (otázky 7581 - 7600)
Názov
(meno)
Text Dátum
Osteosklerotické ložiská
(Filip)
Dobrý deň, bol som dnes na rontgene a zistili mi osteosklerotické ložiská /do priem. 9mm/ -vľavo v hlavici femuru, vpraco v dolnom ramene pubickej kosti pri symfýze. Viete mi niekto povedať o čo sa jedná? Môže ísť o rakovinu? Aká je prípadná liečba? Mám 22 rokov a cítim bolesti v oblasti kostrče asi trištvrte roka, môže to mať pôvod v nesprávnom a dlhodobom sedení za počítačom?
Filip

ODPOVEĎ  
Milý Filip, Váš lekár a hlavne roentgenológ resp. ortopéd jedine môže Vám interpretovať čo znamenajú tieto nálezy vo Vašom veku. Nebojte sa ho popýtať. Avšak ložiská, ktoré Vám popísali pri rtg vyšetrení nie sú rakovinového pôvodu. Tak sa netrápte zbytočne viac ako je treba a zájdite čím skor k nemu na vysvetlenie.
2008-07-12
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
Hrcka
(Matúš)
mam 16 rokov a na pravej strane hlavy v oblasti ucha som si nahmatal take miesto, ktore ma po stlaceni boli. je to taka pichava bolest, ale iba vtedy, ked si to miesto stlacim. a okrem toho sa mi zda, ze mam pravu stranu hlavy nadutu, lavu taku nemam.moze to byt nador?
Matúš

ODPOVEĎ  
Milý Matúš, takto korešpondenčne sa nedá z Vášho popisu robiť diagnóza. Najlepšie by bolo keby sa na to pozrel lekár.Môže to byť aj z prievanu iba zapalena uzlinka. Nebojte sa zájsť za lekárom a hlavne nemyslite hneď na rakovinu. Vo Vašom veku na to iste nie je dôvod.
2008-07-11
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
HPV virus
(evellina)
Dobry den,uz dva tyzdne mam potvrdeny virus HPV a displazie krcka maternice,myslim strednu az tazku formu.Lekar mi odporuca odobrat vzorku z krcka maternice a poslat ju na histologiu.Ako taky zakrok prebieha?Robi sa len ambulantne,alebo je potrebna narkoza?Este ma zaujima,stale ked citam o viruse HPV,tak je v spojeni s genitalnymi bradavicami.Ja ich zatial nemam,myslite ze sa mi mozu vytvorit?Na pravej ruke,mam malilinke bradavicky,asi 6 ako spendlikove hlavicky a mam ich od marca tohto roku.Zaujimalo by ma ,ci aj tieto bradavicky ked su na ruke suvisia s virusom HPV,alebo skor suvisia s oslabenou imunitou.Pred rokom som dostala sallmonelu a bola som v nemocnici dva tyzdne,ale virus v tele som mala pol roka,mohlo mi to oslabit imunitu???Ak by sa mi imunita posilnila,mam nadej,ze si telo poradi aj s HPV virusom???...dakujem..
evellina

ODPOVEĎ  
Poznáme skupinu HPV ktoré spôsobujú bradavice a skupinu HPV, ktoré spôsobujú pred rakovinové stavy, ktoré ak sa neriešia v malom percente spôsobujú rakovinu krčka maternice. Čo je príčinou Vašich bradavíc na rukách Vám povie kožný lekár po vyšetrení. Je správne ak Vám gynekológ odporúča vykonať biopsiu z krčka maternice pri cytologickom výsledku stredná až ťažká dysplázia. Výkon sa vykonáva ambulantne a je minimálne bolestivý, skôr sa pociťuje ako nepríjemný zákrok.
2008-07-11
MUDr. Ladislav Masák CSc. Odpoveď od:
Rakovina pluc
(Janetta007)
Dobry den prajem. Chcela som sa opytat, ci je tam nejaka vekova hranica pre cloveka s rakovinou pluc. Mam 24 rokov a velmi ostru bolest v mojej lavej casti pluc. Tato bolest mi prechadza az do chrbtice na tom istom mieste, kde mam tu bolest v predu. Mam ju uz viac ako par dni. Myslite si, ze by to mohla byt rakovina? Obavam sa, kedze som fajciarka a moj stary otec zomrel taktiez na rakovinu pluc. Neviem, co mam robit. Mozete mi poradit? Dakujem
Janetta007

ODPOVEĎ  
Milá Janetta, v prvom rade prestať fajčiť a ísť k lekárovi, aby zistil príčinu bolestí cieleným vyšetrením. Rakovina pľúc je v mladom veku zriedkavá, ale ak budete pokračovať vo fajčení vystavujete sa jednoznačne riziku vzniku rakoviny pľúc.
2008-07-11
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
Rakovina
(Eva Hladeková)
Prosím o názor na uvedenú diagnózu: Otec 62 rokov, Acinárny adenokarcinóm Gleason score 8 (3+4), výrazná prevaha gleason 4 Histologický grade 3 Celkový počet vzoriek 6/ 6 pozitívnych Dĺžka zachytenej infiltrácie 27 mm GPC 60 % TPC presahuje 50 % TNM: pT1cpNxMx Grade 3 MKCH: C61 Má šancu na liečbu,prípadne sa dožiť viac rokov ? Ďakujem.
Eva Hladeková

ODPOVEĎ  
Milá pani Hladeková, na základe uvedeného podrobného histologického nálezu určia lekári spôsob liečby, ktorá môže byť úspešná. Podľa klasifikácie TNM je rakovina prostaty v počiatočnom štádiu, ale jej biologická charaktristika bude vyžadovať cielenú liečbu.
2008-07-11
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
Psychologia
(Tatiana)
Môj manžel sa lieči pol roka na adenokarcinom v brušnej dutine pri operácii mu bolo vybraté slepé črevo časť hrubého aj tenkého čreva teray sa zistilo že chemoterapia nezaberá nádor sa rozšíril v dutine brušnej mám pocit že manžel sa zmieruje s tým že umrie a prestáva bojovať Dá sa s tým niečo robiť? Existuje nejaké psychologické poradenstvo pre takýchto pacientov?
Tatiana

ODPOVEĎ  
Pani Tatiana, informácia o zdravotnom stave Vášho manžela je veľmi stručná, bolo by vhodné sa osobne resp.telefonicky porozprávať a bližšie rozobrať túto situáciu a poskytnúť viacej informácií, ktoré by Vám pomohli zmierniť Vaše obavy. V prípade záujmu kontaktujte p.Baranovú, sociálnu sestru telefonicky 02/59249406.
2008-07-11
Anna Baranová Odpoveď od:
Hrčka na krku
(Angie)
Dobrý deň! Nahmatala som si hrčku na pravej strane krku-už týždeň ma bolí pravá strana krku(nie štítna žlaza)-preto som si to nahmatala-obávam sa či to nemôže byť rakovina-ale chodím pravidelne k endokrinologičke so štítnou žlazou-berú mi aj krv- takom odbere krvi by sa zistila rakovina?-alebo to môžu byť cievy vydurené?
Angie

ODPOVEĎ  
Milá Angie, tá hrčka je najpravdepodobnejšie zdurená lymfatická uzlina. Ložisko tejto reakcie môže byť zápalový proces v krku, mandle, zuby.
2008-07-10
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
Histológia v tehotenstve
(Ľubka)
Dobrý deň, chcem sa opýtať či je možné histologické vyšetrenie krčka maternice v tehotenstve. Pred pol rokom mi bolo zistené cytológia CIN I, medzitým som otehotnela, a nebol mi urobený kontrolný ster, teraz som v 6 týždni tehotenstva a môj doktor chce aj tak odobrať vzorku tkaniva na histológiu, ale až keď prídu výsledky steru- najnovšieho. Neviem či mám s tým súhlasiť, neviem prípadné riziká, a v prípade pozitívneho výsledku čo bude nasledovať. Neprídem o dieťa? Mám strach, doktor mi nechce podrobnejšie o tom rozprávať, že počkáme na výsledok steru, viem že ma nechce znepokojovať, ale tá nevedomosť je ešte horšia.Ďakujem.
Ľubka

ODPOVEĎ  
V tehotnosti býva často nadhodnotený výsledok cytológie a niekedy aj histologie. Je to spôsobené tým, že bunky maternice sa množia, rastie maternica. Takže bunky majú podobný vzhľad ako bunky pred rakovinového stavu. V tehotnosti je dôležité vylúčiť prítomnosť invazívneho karcinómu. Ak má žena v tehotnosti ktorý koľvek stupeň pred rakovinového stavu, tak sa nič nedeje a žena môže donosiť tehotnosť a spontánne porodiť. Ak však má invazívny karcinóm je nutné ho liečiť. Takže ak lekár nevie spoľahlivo vylúčiť invazívny karcinóm kolposkopickým vyšetrením, a to je v tehotnosti veľmi ťažké, tak sa musí vykonať vyštiknutie kúska tkaniva. Maternica je v tehotnosti veľmi prekrvená, a tak vyštiknutie kúska tkaniva je sprevádzané silnejším krvácaním ale inak býva bez problémov. V rukách skúseného gynekológa budete Vy i Váš plod v bezpečí.
2008-07-09
MUDr. Ladislav Masák CSc. Odpoveď od:
PN a onkologické ochorenie
(Daniela)
Dobrý večer! Chcem sa spýtať, kedy konečne sa zmení legislatíva ohľadom PNa onkologických pacientov? Pacientovi deprimovanému onkologickým ochorením určite nepridá na nálade vedomie, že môže byť vonku iba v čase vychádzky. Lekárka mi odporúča chodiľ do prírody, kdeje veľa zelene. Ja sa však dostanem z mesta do lesa skoro za hodinu - to znamená , že sa trikrát zhlboka nadýchnem a môžem utekať domov. Chcem sa stretnúť s priateľkami, ale ony pracujú do tretej a mne končí o štvrtej vychádzka. Pripadá mi to strašne ponižujúce. Dosť som trestaná chorobou a ešte som prišla aj o slobodu. Chýba mi práca, priatelia, turistika avýlety. Ďakujem Vám za rady aj za to , že nás aspoň vypočujete.
Daniela

ODPOVEĎ  
Milá pani Daniela, úplne s Vami súhlasím,túto legislatívnu zmenu sme v mene pacientov s onkologickým ochorením pripomienkovali na príslušnej inštitúcii. Vo Vašom prípade, by bolo o tom vhodné komunikovať s Vašou praktickou lekárkou, ktorá iste pri Vašom ochorení nájde vhodné riešenie k zníženiu formy Vášho obmedzenia osobnej slobody. V prípade potreby Vám ponúkam možnosť osobnej resp.telef.konzultácie v sociálnej oblasti. telef. 02/59249406 - soc.sestra OUSA
2008-07-08
Anna Baranová Odpoveď od:
HPV a porod
(Jozka)
Dobry den, chcela by som sa spytat, nakolko som prvorodicka a cele tehotenstvo som zvladala bez nejakych zdravotnych tazkosti, v posledny mesiac tehotenstva sa mi zacalo tvorit v genitalnej oblasti par malych vyrastkov. Ako to moze ovplyvnit zdravie babatka a ci v takomto pripade porodnik voli skor prirodzeny porod alebo cisarsky rez? A ak cisarsky rez, aka je sanca mat 3-4 deti, ak nie su samozrejme ine zdravotne tazkosti?
Jozka

ODPOVEĎ  
Túto otázku musíte položiť svojmu gynekológovi, ktorý posúdi výrastky a zistí akého sú pôvodu. Potom možno odpovedať na zvyšné Vaše otázky.
2008-07-08
MUDr. Ladislav Masák CSc. Odpoveď od:
Uzliny
(anna )
dobry vecer mam 1,5rocneho syna ktory ma uzliny na krku na oboch stranach takisto v slabinach na oboch stranach dnes som mu nasla dalsiu vzadu na hlavicke krvne testy ma v poriadku bol lieceny na znizenu imunitu ribomunilom v hrdle mu bol zisteny stafylokok v nose moraxela(neviem ci je to spravny nazov(chcem sa spytat preco sa mu tvoria dalsie uzliny aj ked nas lekar tvrdi ze je to v poriadku mne to neda spavat
anna

ODPOVEĎ  
Milá Anna, u detí bývajú nálezy zväčšených uzliniek dosť časté, ale kedže je Váš synček pod dozorom odborného lekára, ktorý sa mu venuje a lieči, nemali by ste si robiť starosti a nesprávne závery. Dôverujte mu.
2008-07-16
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
Rada
(pongraczova eva)
dobry den! chcela by som sa vas opytat,moju mamu hospitalizovali v pondelok,a dnes ju prepustili,v papieroch ma napisane-nefrectomia?dla zvazenej oper.rizika.co to znamena?preco ju potom pustili domou,a nekonzultovali s pribuznima(dcera(.poradte mi ako mam postupovat dalej,o mesiac ma ist na kontrolu.v roku 1986 mala rakovinu maternice,a mam strach,aby sa to neodzrkadlilo na ladvinach.bola som aj za primarom,a nic mi nepovedal.ja viem,ze momentalne su problemi v zdravotnictve,konkretne šala,ale toto neni riesenie,dostavala atb,a to jej vyvolali hnacky,je slaba,a pustia ju domou,poradite mi,co mam dalej robyt. za pochopenie vopred dakujem!
pongraczova eva

ODPOVEĎ  
Všeobecne platí, že zdravotníci musia dodržovať mlčanlivosť o zdravotnom stave pacientov. U lekárov je to lekárske tajomstvo. Ak je teda pacient svojprávny, tak sa o jeho zdravotnom stave rozhoduje on sám a nie jeho príbuzní. Neviem posúdiť tento konkrétny prípad. Ak však máte pochybnosti o zdravotnej starostlivosti o Vašu matku, navštívte riaditeľa zdravotného zariadenia, kde liečili Vašu matku a požiadajte ho o prešetrenie
2008-07-08
MUDr. Ladislav Masák CSc. Odpoveď od:
Tocenie hlavy
(Mato)
zdravim, mam v poslednom case (2-3 tyzdne) problemy s tym, ze mam pocit nie tocenia, ale akoby takej lahsej hlavy alebo tak, sem tam hlava aj zvlastne boli, skor pichavo v strede na vrchu, bolest je avsak slaba a lokalizovana na vrchu. niekedy mam pocit, ze mam zalahnute v usiach. tiez mam problem s bolestami krku a akoby stuhnutim. po zvysenej zatazi mavam v zatazenych svalovych partiach krce. o co by mohlo ist?
Mato

ODPOVEĎ  
Milý Maťo, ťažko Vám povedať diagnostický záver z Vášho opisu a najmä bez vyšetrenia. Môže byť, že ste boli napr. v prievane alebo v klimatizovanom prostredí a máte zdúrené uzlinky. Ale aj pre Vaše upokojenie navštívne doktora nech Vás vyšetrí. A hlavne nemyslite hneď na to najhoršie.
2008-07-17
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
Hrcky na krku
(Lubka)
Dobry den,chcela by som sa spytat, v aprili mi bola chirurgickym zakrokom na pravej strane krku odstranena hrcka, bola poslana na histologiu, tam sa nic nezistilo, bolo tam pisane nieco chronicke, teraz som si hrcku nahmatala opat,na tom istom mieste,kde mi ju vyberali a dalsiu som si nahmatala na bedrach-ta je pohybliva,vsetko je to na pravej strane a este vpravo dolu na sanke pri tej kosti,mam taky vybezok,ako keby neico rastlo je to tvrde,zda sa mi to,ze sa to zmensuje a zvacsuje...neviem,co by to mohlo byt..Dakujem za venovanie sa mojmu prispevku
Lubka

ODPOVEĎ  
Milá Ľubka, na základe Vášho popisu sa nedá stanoviť žiadny odborný diagnostický záver ale lekár, ktorý sa Vašim problémom venuje a sleduje ich, bude určite vedieť spôsoby vyšetrenia na ich vyriešenie. Nebojte sa popýtať sa ho. Možno, že to vôbec nebude súvisieť, môže to byť iba nejaká zdúrená uzlinka len pre istotu aj Vaše upokojenie radšej navštívte aj doktora.
2008-07-17
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
Nádor mozgu
(Petra)
Dobrý deň, chcela by som spýtať či je nádej ak vám diagnostikujú zhubný nádor na mozgu 2-3 stupňa, s tým že prebehla operácia a nevedeli vybrať všetko. Potom bude pokračovať chemoterapia.
Petra

ODPOVEĎ  
Milá Petra, úspech v liečbe mozgových nádorov je samozrejme v prvom rade závislý od operability , t.j. či sa nádor dal vyoperovať. V druhom rade úspech liečby je závislý od histologického typu nádoru. Mnohé mozgové nádory, aj keď ich nebolo možné kompletne vyoperovať, veľmi dobre reagujú na chemoterapiu.
2008-07-08
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
Prevencia- ockovanie?
(Zuzana)
Dobry den! Chcela by som sa poradit ohladne ockovacej latky proti papiloma virusom (ako prevencia proti rakovine krcka maternice), co si o nej myslite, taktiez o pripadnych rizikach ockovania, a ktoru z ockovacich latok dostupnych na nasom trhu (myslim ze by to mali byt CERVARIX a SILGARD) by ste odporucali Vy. Dakujem.
Zuzana

ODPOVEĎ  
Vaša otázka je položená veľmi všeobecne. Nie je v mojich silách, aby som Vám písal všetko o vakcínach. Tie informácie si musíte nájsť inde. Heslovite. Očkovanie je pre dievčatá a ženy vo veku od 9-10 rokov do 25-26 rokov. Cervarix chráni pred HPV 16 a 18, ktoré spôsobuje 71% karcinómov krčka maternice. Silgard chráni pred HPV 16,18 a 6 a11. HPV 6 a 11 spôsobuje 90% kožných bradavíc. Neviem aké riziká máte na mysli. U týchto očkovacích látok nezistili iné problémy ako pri iných vakcínach – bolestivosť a opuch v mieste vpichu a alergické reakcie u niektorých jedincov, ktorí sú alergickí na niektorú zložku očkovacej látky tak ako u iných očkovacích látok, preto sa má očkovať v zdravotníckom zariadení, ktoré včas pozná začínajúcu alergickú reakciu po vpich a vie ju zvládnuť. Je na zákonných zástupcoch , zvyčajne rodičov, neplnoletých dievčat, či ich dajú zaočkovať a dospelé ženy sa musia o očkovaní rozhodnúť samé. Osobne si myslím, že Cervarix má lepšie vlastnosti, pretože vytvára vysoké hladiny protilátok proti HPV 16 a 18, ktoré budú zaočkovanú chrániť dlho.
2008-07-16
MUDr. Ladislav Masák CSc. Odpoveď od:
Histologia
(lenka)
dobrý deň, ja by som sa len chcela opýtať aký je priebeh histologie krčka maternice, koľko to trvá, či ma uspia a zhruba akým sposobom sa to vykonáva. ďakujem
lenka

ODPOVEĎ  
Vyštiknutie kúska tkaniva z krčka maternice na histologické vyšetrenie sa vykonáva ambulantne. Ostrými klieštikami sa vyštikne drobný kúštik tkaniva. Zákrok je jednoduchý a pociťuje sa ako nepríjemný niekedy trošku bolestivý, takže nevyžaduje ani lokálne umŕtvenie.
2008-07-16
MUDr. Ladislav Masák CSc. Odpoveď od:
Hrčka
(MONIKA )
Pekný deň prajem,chcem sa opýtaŤ som 3,5 roka po pôrode druheho dieŤaŤa asi pred pol rokom som si našla hrčku v konečniku lebo mi isty čas akoby niečo zavadzialo pri sedeni,teraz keĎ na to nemyslim je to v poriadku,ukazala som to môjmu gynekologovi a on mi na to povedal,že je to hrčka utvorena na jazve po pôrode mam si ju sledovat a keby sa začla zväčšovat alebo bolieŤ zajsŤ za svojim obvodnym lekarom a ten ma už odošle na Ďalšie vyšetrenia.mam sa obavat toho,že z tej hrčky sa môže po čase vytvorit rakovinovy nador.Ďakujem za odpoveĎ
MONIKA

ODPOVEĎ  
Milá Monika, Váš gynekológ, ktorý nález videl, odborne ho aj posúdil a ukľudnil Vás. Nemusíte mať hneď obavy, že sa z toho vyvinie rakovina. Keďže chodíte, dúfam na pravideľné preventívne vyšetrenia, bude uvedená hrčka pod odborným dohľadom.
2008-07-16
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
VYZIVA ONKOLOGICKEHO PACIENTA
(DAGMAR z Popradu)
prosim Vas o radu pre onkologickeho pacienta, krsna je po operacii nalezu na chrbtici,prekonala zapal sedacieho svalu-nervu, az s nalezom onkologickeho charakteru.Je po chemoterapii,ozarovani. Prepustena na cas do domaceho liecenia kym nepojde na opakovanu liecbu. Prosim Vas informaciach o strave pre takehoto pacienta. dakujem
DAGMAR z Popradu

ODPOVEĎ  
Milá Dagmar, najlepšie by bolo ak by ste si prečítali brožúrky určené aj práve stravovaniu onkologických pacientov. Sú k dispozícii v elektronickej forme aj na našej stránke v sekcii Aktivity a projekty > Publikačná činnosť. Doporučujem Vám brožúrky Ako sa správne stravovať ale i chemoterapia a Vy a Rádioterapia zhubných nádorov /keď píšete, že ich absolvoval/. Ak nám prípadne pošlete Vašu adresu zašleme Vám aj brožúrky priamo domov.
2008-07-16
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
Zhubný adrenokortikalny karcinom
(roman)
Pekný deň, môžete mi odpovedať aká je liečba, aj úmrtnosť. Kde by som sa mohol dozvedieť viac?
roman

ODPOVEĎ  
Milý Roman, adreno-kartikálny karcinóm- primárna liečba je chirugická. Ďalšie liečebné prístupy sú závislé od histologickej štruktúry, hormonálnej aktivity alebo inaktivity, možné zasiahnutie regionálnych lymfatických uzlín. Šanca na vyliečenie je priamo závislá od rozsahu nádorového ochorenia. U začiatočných štádii je tá šanca veľmi dobrá. Prajem Vám veľa síl a všetko len to najlepšie.
2008-07-15
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
1 << 369 < 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 > 391 >> 461
Facebook