foto
2% proti rakovine

Vaše 2% nám umožňujú pripravovať mnohé programy a projekty, ktoré pomáhajú onkologickým pacientom a ich rodinám.
fotofotofotofotofoto
Kto sme zisti čo je LPR a ako funguje
Čo robíme Naše aktivity a projekty
Hľadám pomoc Informácie, rady a kontakty
Ako prispieť Dobrovoľník, sponzor
Spolupráca Partnerstvo a spolupráca
lpr Liga proti rakovine bola založená 19. januára 1990 v Bratislave a v tom istom roku bola prijatá za člena Európskej asociácie Líg proti rakovine (ECL) a za člena Medzinárodnej únie proti rakovine (UICC)...
Pokračovať »
Na svete je štvrtá edícia Európskeho ...

23.10.2014

Tradičný Týždeň proti rakovine bol netradičný

21.10.2014

V stredu začína výstava "Sme úžasní"

20.10.2014

Náhradný "domov" si pripomína 10 rokov ...

19.09.2014

Linka pomoci _

02/52 96 51 48

Po 09:00-13:00 15:00-16:00
Ut 09:00-13:00 14:00-16:00
St 09:00-13:00 15:00-16:30
Št 09:00-13:00 14:00-16:00
Pi 09:00-13:00 14:00-16:00
So 09:15-12:15 14:00-16:00

Newsletter

Informujte ma o novinkách.
E-mail: 

Poradňa

Internetová poradňa vznikla ako reakcia na množstvo otázok prichádzajúcich od ľudí, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom vyrovnávajú s diagnózou onkologického ochorenia u seba, svojho blízkeho, príbuzného či priateľa.


Pre Vás, ktorí potrebujete informácie, radu, povzbudenie, pomoc v riešení zložitých situácií, ktoré sa vyskytli vo Vašom živote v súvislosti s diagnózou onkologického ochorenia, alebo sa chcete informovať ohľadom prevencie, sú tu lekári – špecialisti v rôznych oblastiach onkológie, psychológ, sociálna sestra – skúsení odborníci z Linky pomoci , ktorí Vám odpovedia na Vaše otázky v závislosti od ich obsahu a problematiky.

Zodpovedanie otázok môže trvať niekoľko dní, ďakujeme za Vašu trpezlivosť.

 


Opýtajte sa našich odborníkov na problém ktorý Vás trápi

Meno  
Predmet   Váš problém
cap   Doteraz zodpovedané otázky (9051)

strana 380 z 453 (otázky 7581 - 7600)
Názov
(meno)
Text Dátum
Nález
(IVO)
Som 5 rokov po ľavostrannej nefrektomii. Po CT vyšetrení je záver- primeraný pooperačný stav. V pravej nadobličke sa zobrazujú dva noduly výrazne sa sýtiace po aplikácii k.l. Záver- v pravej nadobličke len nodulárna hyperplázia ? Doporučené hodnotiť spolu s klin. nálezom. Môžete to blôižšie vysvetliť?
IVO

ODPOVEĎ  
Pri kontrolnom vyšetrení zistené dva uzly na pravej nadoblčke opísal vyšetrujúci lekár nasledovne: Uzly sa zvýraznili po podaní kontrastnej látky /po podaní injekcie počas vyšetrenia/. Lekár zhodnotil uzly ako hyperpláziu, zmnoženie buniek, ktoré sa má hodnotiť s klinickým nálezom. Vyhľadajte Vášho lekára, ktorý by mal zistiť, či existujú príznaky svedčiace pre zvýšenú funkciu nadobličky. Je pravdepodobné, že vyšetrenie Vám budú o niekoľko mesiacov opakovať, aby zistili, či sa nemení veľkosť nálezu na nadobličke.
2008-06-06
Prof. MUDr. Michal Horňák DrSc. Odpoveď od:
Novy liek
(Filip)
Dobry den, chcem sa spytat ci existuje iny, novsi liek ako klasicka chemoterapia, resp. ci je moznost sa zucastnit testov na novy liek na tuto chorobu. A co hovorite na avastin? Dakujem.
Filip

ODPOVEĎ  
Milý Filip, pri rakovine vaječníkov je súčasne chemoterapia veľmi úspešná. Avastin je preparát, ktorý nie je vhodný pre každý typ a lokalizáciu rakoviny. A u rakoviny vaječníkov ak je disseminácia na pobrušnici nemôže by avastin účinný. Avastin blokuje novotvorbu ciev v takých izolovaných väčších nádoroch. Neviem čo pod tým myslíte „nejakú možnosť zúčastniť sa testov na túto chorobu”?
2008-06-06
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
Cysty
(Lubka)
Dobrý deň Absolvovala som vyšetrenie na sono prsníkov. Z celého vyšetrenia viem, len tolko, že mám male cystičky a o pol roka mam prísť zas. Samozrejme, že ma to znepokojilo. Na lístku je napísané: Fertílny typ prsníka, denzného charakteru, susp. opacity, v LQQ, ojedinelý MK v LQQ. Sonograficky bilat.anechogénne ložiská - vpravo v LQQdo 10mm, vľavo do 6MM. V HLQ 1.sin. na č.1-2 cystidné nie celkom ostro ohr. ložisko veľkosti 6mm. Prosím Vás prežívam vždy pri vyšetrení veľký strach a mamografiu ťažko prežívam, lebo stlačenie prsníkov je podľa mňa bolestivé. Mám 42 rokov. Ďakujem
Lubka

ODPOVEĎ  
Milá Ľubka, množstvo dotazov na interpretáciu mamografických nálezov, mám obavu že dokazujú, že lekári veľmi málo komunikujú s pacientkami. Ten Váš nález, by najspoľahlivejšie vedel interpretovať ten Váš lekár. On Vám to nevysvetlil? Keď on napíše“ suspektné apacity” tak by mal vysvetliť čo pod tým myslí. Celkovo ale myslím, keď chce kontrolu, za 6 mesiacov, že môžete byť kľudná.
2008-06-06
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
Čo robiť?
(Milena)
Dobrý deň, chcem sa spýtať, ako by sme moohli pomôcť otcovi, ktorý má pokročilé štádium rakoviny prostaty, má veľmi veľké bolesti a lekár ho volá každý týždeň iba na odbery - dnes mal výsledky - markery 1000 jednotiek a od pondelka sa trápi vo veľkých bolestiach. Mám pocit, že by mu mohli lekári aspoň nejako pomôcť stlmiť tie hrozné bolesti, ale nič takého nevidím. Prosím, poraďte čo robiť, sme zúfalí, ďakujem
Milena

ODPOVEĎ  
Váš otec zrejme je v pokročilom štádiu rakoviny prostaty, ktoré už neodpovedá na hormonálnu liečbu. V tomto štádiu je vhodné konzultovať lekárov - onkológov v otázkach liečby príznakov, konkrétne bolestí. Spravidla v tomto štádiu choroby onkológovia usmerňujú liečbu. Bolo by vhodné, aby ste sa cestou urológa obrátila na onkológov.
2008-06-06
Prof. MUDr. Michal Horňák DrSc. Odpoveď od:
Maternica
(Marta)
Prosím Vás poradiť,mám 55 rokov po troch rokoch od poslednej menštruácie cca 1x za polrok mám veľmi slabú menštruáciu, ktorá trvá cca 7 dní /predtým menštruácia 5-7 dní/. Absolvovala som kyret z dutiny cervixu a kyret z dutiny uteru. Záver patológa: 1/ v krvných koagulách zastihnuté nepravidelné útržky cervikálneho kanála, prítomné sú aj mikroútržky krycého dlaždicového epitelu so známkami hyperplázie. 2/ Zastihnuté nepravidelné útržky dysfunkčného abnormálneho endometria. Teneatur in observatione! Otázka: mám si dať vybrať maternicu a vaječníky? Ďakujem za odpoveď.
Marta

ODPOVEĎ  
Nález patológa nie je dobre formulovaný. Nález by sa mal napísať podľa medzinárodnej klasifikácie. Ale ja tomuto nálezu rozumiem tak, že sa jedná o sliznicu dutiny maternice, ktorá nie je úplne v poriadku. Máte možnosť požiadať o konzultáciu histologického nálezu u patológa v inej nemocnici. Ja by som sa skôr priklonil k tomu, aby ste si nechala maternicu s vaječníkmi vyoperovať.
2008-06-06
MUDr. Ladislav Masák CSc. Odpoveď od:
Parakeratóza
(anna)
Dobrý den, zistili mi vírus HPV, II. metaplázia, parakeratóza, viete mi povedať čo to znamená? dakujem
anna

ODPOVEĎ  
Znamená to, že patríte medzi 80% žien, ktoré sa počas svojho života infikujú HPV. Neviem prečo Vám prítomnosť vírusu vyšetrovali. Zbytočne Vám narobili starosti a vytiahli zbytočne peniaze z poisťovne. Prítomnosť HPV nie je choroba. Cytologiu máte v poriadku, teda ste zdravá žena a na nasledujúcu cytologiu prídite o rok.
2008-06-05
MUDr. Ladislav Masák CSc. Odpoveď od:
Rakovina močového mechúra
(Renáta)
Dobrý deň, pán doktor! Chcela by som Vás poprosiť o podrobnejšie vysvetlenie výsledku histológie:povrchový nádor typu G2. Otcovi(60) odstránili nádor, ktorý mal 2 cm - cystoskopiou. Aká je prognóza s takýmto typom nádorových buniek? Môžu sa vytvoriť aj metastázy? Ako sa to sleduje?Mohla by zmena stravovacích návykov aspoň trošku pomôcť a zabrániť recidívam alebo šíreniu do iných orgánov? Ďakujem veľmi pekne.
Renáta

ODPOVEĎ  
Vaša správa obsahuje iba jeden z podstatných údajov. Chýba údaj o hĺbke rastu nádoru v stene močového mechúra. Pod symbolom Ta sa uvádza rast iba v sliznici, pod symbolom T1 rast v poslizničnom tkanive, teda rast o niečo hlbšie. Symbol G2 hovorí o tom ako sú diferencované bunky nádoru. Ide o trojstupňovú škálu, teda stredne diferencovaný nádor. Tieto nádory sa často vracajú /recidivujú/. V prevencii recidív sa podáva do močového mechúra tzv. BCG vakcína, záleží však na tom, či ide o Ta alebo T1. Podáva sa pri T1. Sledovanie spočíva v pravidelných cystoskopických kontrolách, ktorých frekvencia tiež závisí od Ta alebo T1. Rast nádoru sa nedá ovplyvniť stravou. Ako jediny rizikový faktor sa udáva fajčenie.
2008-06-05
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
Nadváha
(silvia)
dobrý deň p.doktor,min.rok mi vyoperovali štít.žlazu(karcinóm) dovtedy som pri výške 156cm, vážila 45kg.Teraz po roku mám o 12kg viac ale moje stravovanie sa nezmenilo.Beriem euthyrox 150.Chcela by som sa spýtať či je to normálne.Ďakujem
silvia

ODPOVEĎ  
Milá Silvia, Váš lekár – endokrinológ by mal zredukovať dávkovanie substitučného hormónu štítnej žľazy.
2008-06-05
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
Oslabená imunita
(Martina)
Dobrý deň, chcela by som sa opytat, ze ked má clovek oslabenu imunitu, a má len polovicné mnozstvo autoprotilátok, je náchylnejsí na rakovinu ako zdravý človek? Oslabená imunita je pritom liecená uz 1 rok prípravkom IMUNOR, a podla testov je hodnota protilátok 50% oproti zdravému cloveku. Alebo to je len jeden z faktorov prispievajucich k rozvoju, podobných ako je stres, ci nesprávna zivotospráva? Je dovod na obavy? Dakujem.
Martina

ODPOVEĎ  
Milá Martina, bolo by potrebné zistiť čo je v pozadí tej zníženej imunity. Také dôkladné všeobecné vyšetrenie interné. Správna životospráva, zdravá výživa, dostatok pohybu, vyhýbať sa stresom.
2008-06-05
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
Pálivé bolesti
(František)
Zdravím Vás, chcel by som poznať Váš názor na moj problém. Počas dňa ma sprevádzajú slabé pálivé bolesti v oblasti brušnej dutiny, lokalizované na spodných rebrách pravej strany, na pravej strane smerom od pupka, nad pupkom a to iste, aj na lavej strane, nie je to tupa, rozsiahla bolest, ale niekedy je neprijemna, paliveho charakteru pri chodzi,resp. nejakej cinnosti, nemám ziadne iné prejavy typu, hnačka, zápcha, zvracanie, nechutenstvo, ani nepocitujem bolest, ked si brucho postlacam na viacerych miestach v uvolnenom stave, takze z mojho laickeho pohladu nejde o vnutorne organy, no pocitujem unavu, dlzka trvania je cca tyzden a moj vek je 21 rokov. Za nepresne odborne vyrazy sa vopred ospravedlnujem, nakolko som laik.
František

ODPOVEĎ  
Milý František, viete, ono je veľmi ťažko robiť nejakú korešpondenčnú diagnózu. Myslím, že najjednoduchšie je vyhľadať lekára. Nebojte sa, aj vy sa ukľudníte keď budete riadne vyšetrený a istý si svojim zdravotným stavom.
2008-06-05
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
Bolesť v podpazuší
(Gabika)
Dobrý deň,chcela by som sa opýtať:Pár dní mám bolesti v podpazuší,ale necítim tam žiadnu hrčku.Je možné,že je to iba zápal,alebo mám navštíviť lekára?Za odpoveď vopred ďakujem.
Gabika

ODPOVEĎ  
Milá Gabika, ťažko je takto korešpondenčne stanoviť diagnózu. Keby tá bolesť pretrvávala, vyhľadajte lekára.
2008-06-05
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
Rakovina krčka maternice
(Michaela)
Dobrý deň, pán doktor, bola mi diagnostikovaná rakovina krčka maternice, žiaľ, neviem viac nič, iba toľko, čo som zachytila, keď si lekár zapisoval, a síce IB1 a myslím že IB2 alebo IIA ? Proste úplne neinformovaná, pýtala som sa doktora, čo to znamená, čo mi je, čo bude ďalej, povedal iba, že mi povie neskôr. Dal mi papiere na ďalšie vyšetrenia - cystoskopia (všetko v poriadku) a magnetická rezonancia (zatiaľ čakám na výsledok) a interné. Až podľa toho, čo bolo na nich napísané som sa dozvedela, že sa plánuje hysterektómia - Wertheim. Ďalej som zachytila, že krčok je takmer súdkovitý a endometriá nie sú zasiahnuté. Lekár mi odpovedal až na priamu otázku, a síce - všetko pôjde von, maternica, krčok, vaječníky, uzliny, lebo mám zhubný nádor. Myslím, že to bolo dosť necitlivé. Mám už dve deti z prvého manželstva a veľmi sme s druhým manželom chceli tretie. Lekár mi však nedal ani žiadnu nádej... Je vždy pri takejto operácii nutné odstrániť vaječníky? Ďakujem za odpoveď. Je veľmi zlé, byť s takouto diagnózou neinformovaná.
Michaela

ODPOVEĎ  
Súhlasím s Vami, že je veľmi zlé, ak nie je človek informovaný o svojom zdravotnom stave pravdivo, bez ohľadu na to, či je to onkologická diagnóza alebo nie. Ja som zásadne za pravdivé informovanie, ale citlivé s ubezpečením pacientky, že ju budeme liečiť tak, aby sme ju vyliečili, alebo jej podstatne predĺžili kvalitný život. Vo Vašej otázke vidím, že na jednej strane sa sťažujete, že Vás dostatočne neinformovali o Vašom ochorení a na druhej strane kritizujete lekára, keď Vám povedal Vašu diagnózu – že to bolo necitlivé. Ja viem, že každý chceme počuť len dobré správy, ale musíme byť pripravený prijať i nepríjemnú správu. Predpokladám, že Vám vyštikli kúsok tkaniva z krčka maternice, alebo vykonali konizáciu a tak zistili, že máte rakovinu krčka maternice. Potom sa vykonajú vyšetrenia, na základe ktorých sa stanoví štádium ochorenia a podľa štádia ochorenia sa vyberie spôsob liečby. Správne Vám vykonajú magnetickú rezonanciu, cystoskopiu a podobne. Ak je nádor na krčku maternice maličký-do 2 cm a je uložený v strede krčka, je možné operačne odstrániť len krčok maternice a lymfatické uzliny v panve. Ak tieto budú negatívne, je možné ponechať maternicu i vaječníky a žena môže rodiť. V niektorých prípadoch keď sa musí odstrániť celá maternica a uzliny sú negatívne, je možné ponechať vaječníky. V takom prípade žene síce nemôže otehotnieť, ale vaječníky jej budú dodávať hormóny. Ak však žena po operácii bude potrebovať aj ožarovanie, tak nemá význam ponechať vaječníky, pretože ožarovanie zničí ich schopnosť vylučovať hormóny. Požiadajte onkogynekológa, ktorý bude hodnotiť Vaše predoperačné vyšetrenia o pravdivý rozhovor a dozviete sa aká liečba Vás očakáva.
2008-06-05
MUDr. Ladislav Masák CSc. Odpoveď od:
Rakovina prsníka
(Maca)
V apríli som v priebehu 2 týždňov podstúpila 2 operácie, kedy mi vyoperovali duktálny karcinóm prsníka gr.I o priemere 10x11mm a neskôr 12 lymf.uzlín-všetky negatívne.Vzhľadom k tomu, že mám malé prsia, bol mi odstránený celý prsník.Mám nasadenú liečbu Tamoxifenom 1x denne a inj.Zoladex 1x mesačne.Je liečba dostačujúca? Nebolo potrebné ožarovanie?Aká je úspešnosť môjho "uzdravenia"? Môžem zrecidivovať? V akom časovom horizonte? Môže ochorenie postihnúť aj zdravý prsník? Uvažujem o rekonštrukcii prsníka, kedy sa odporúča a odporúča sa vôbec pri mojej diagnóze? Prosím odpovedzte mi.Po zdravotnej stránke som ok, horšia je psychika.
Maca

ODPOVEĎ  
Milá Maca, budem stručný. Ten nádor u Vás bol malý, bol G 1 a 12, lymfatických uzlín bolo negatívne. Toto zdôvodňuje záver, že Vaša šanca na trvale vyliečenie je vysoká. Tá liečba, ktorú dostávate je dobrá a potrebná. S eventuelnou rekonštrukciou je dobré počkať 1-2 roky.
2008-06-05
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
Rakovina hrtana
(Tomáš)
Dobrý den pán Doktor. Chcem sa poradiť. Mám 16 rokov a zhruba 2 mesiace fajčím. Mám problémy s prehltávaním a mám taký pocit ako keby som mal v hrtane este stravu. Taktiez posledne 2 dni cítim takú klasickú bolesť hrdla. Lekár mi diagnostikoval zápal hrtana, ale niak antibiotika nezaberaju, osobne si myslím, že by to môhli byť aj pažerákové krče, lebo ked prehltavam stravu tak dosť cítim, že tá strava ide cez pažerák. Chcel by som vedieť, čo mi asi je a že či môžem mať rakovinu. Dakujem
Tomáš

ODPOVEĎ  
Milý Tomáš, nemyslím že máš rakovinu, ale keď neprestaneš fajčiť tak máš vysokú šancu, že ju dostaneš. Tvoj lekár, ktorý Ťa lieči určite rozrieši všetky Tvoje zdravotné problémy.
2008-06-04
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
Nález na pľúcach
(Darina)
Prosím Vás o opravu môjho predchádzajúceho príspevku - manželovi, ktorý pracuje v chemickom priemsle zistili nález na pľúcach - nález/gombík/ na vertikulárnej artérii. Prosila by som o vysvetlenie nálezu a o ďalší postup. Ďakujem
Darina

ODPOVEĎ  
Milá Darina, termín gombík na aorte podľa zaužívanej terminológie vyjadruje popis určitých arteniosklerotických zmien v tejto oblasti. Nič dramatického a nič onkologického.
2008-06-04
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
Zvýšené leukocity
(Sylvia)
Chcem sa dozvedieť niečo viac o leukocitoch.Môjmu 8 ročnému synovi bolo zistené z vyšetrenia krvi,že má zvýšenú normu leukocitov a bola mu nasadená liečba-Azitrox 250.Mohli by ste mi prosím vás napísať,z čoho sa tieto leukocity prejavujú a ako máme postupovať pri a po liečbe?Ďakujem za vašu odpoveď.Sylvia
Sylvia

ODPOVEĎ  
Milá Silvia, jediné spoľahlivé informácie Vám môže dať Váš detský lekár, ktorý má Vášho synčeka na starosti. On má všetky výsledky vyšetrení.
2008-06-03
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
Onkomarker 15-3
(zuzu, 24)
dobry den, chcela by som sa opytat, co moze sposobovat zvysenie onkomarkera 15-3 a ci to je nebezpecne. Robili mi aj sono prsnikov ale nic mi tam nenasli..Dlhodobo som uzivala antikoncepciu, tak mi ju moj gynekolog vysadil. moze to s tym mat nieco spolocne?
zuzu, 24

ODPOVEĎ  
Milá Zuzu, onkomarker 153 je prsníkový a hraničná hodnota normality je 30U/ml. Váš lekár vidí aké hodnoty máte aký je nález na prsníkoch a jedine on na základe výsledkov môže povedať záver.
2008-06-03
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
Biopsia
(Katarína)
Dobrý deň,pred rokom mi bol diagnostikovaný HPV vírus,endo II, ekto II/IIIa. Po preliečení sa výsledky zlepšili, dnes som bola po pol roku na kontrolné stery. Keď ma doktor vyšetril mikroskopom (neviem ako sa to presne volá), povedal že sa mu niečo nepáči a musí spraviť biopsiu. Môžete mi prosím Vás povedať čo sa biopsiou zisťuje? Či mám rakovinu? Mám 29rokov a nemám zatial deti, budem ich môcť mať po tomto zákroku? Ďakujem Vám za odpoved...
Katarína

ODPOVEĎ  
Zaujímalo by ma ako Vás liečili na HPV a cytologiu II. Ja totiž na tieto nálezy liečbu nepoznám. Teraz k vašej otázke. Mikroskop, ktorým Vás vyšetrovali sa nazýva kolposkop a slúži na prezretie krčka maternice a na zistenie známok pred rakovinového stav či rakoviny. Z takéhoto podozrivého miesta sa vyštikne kúsok tkaniva na histologické vyšetrenie. Patológ pri histologickom vyšetrení vyštiknutého tkaniva potvrdí, alebo vylúči prítomnosť pred rakovinového stavu. Krčok maternice sa vyštiknutím kúsočka tkaniva vôbec nepoškodí a nemá žiadny vplyv na možnosť otehotnenia, donosenia plodu a pôrodu
2008-06-03
MUDr. Ladislav Masák CSc. Odpoveď od:
DCA
(Tomas)
Dobry den,priatelke nedavno diagnostikovali rakovinu. Na internete som nasiel informacie o DCA ako moznej liecbe na tuto chorobu.Chcem sa pytat ci ma niekto s tym skusenosti a ci neviete kde sa to da na Slovensku alebo v susednych statoch kupit. Dakujem
Tomas

ODPOVEĎ  
Milý Tomáš, kde má rakovinu Vaša priateľka, orgán, typ nádoru, doterajšia liečba, koľko má rokov? Tie Vaše informácie sú nedostatočné na akúkoľvek odpoveď. Čo je to DCA? To je továrenská značka nejakého lieku? Je to nejaký prístroj?
2008-06-03
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
Magneticky pas
(Marta)
Som jeden rok po operacii rakoviny prsnika.Teraz mam problemy s bedrovymi klbmi a neviem, či mozem pouzivat na zlepsenie magneticky pas.za odpoved dakujem
Marta

ODPOVEĎ  
Milá Marta, úprimne sa priznám, neviem čo to je magnetický pás. Je to niečo ako boli veľmi populárne magnetické náramky? Má to zlepšovať situáciu bedrového kĺbu alebo celkovo zvyšovať imunologickú situáciu organizmu?
2008-06-01
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
1 << 369 < 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 > 391 >> 453
Facebook