foto
OnkOlympiáda 2015

Prvýkrát na Slovensku - OnkOlympiáda 2015
fotofotofotofotofoto
Kto sme zisti čo je LPR a ako funguje
Čo robíme Naše aktivity a projekty
Hľadám pomoc Informácie, rady a kontakty
Ako prispieť Dobrovoľník, sponzor
Spolupráca Partnerstvo a spolupráca
lpr Liga proti rakovine bola založená 19. januára 1990 v Bratislave a v tom istom roku bola prijatá za člena Európskej asociácie Líg proti rakovine (ECL) a za člena Medzinárodnej únie proti rakovine (UICC)...
Pokračovať »
OnkOlympiáda 2015

17.08.2015

Tabaková smernica má slovenskú podobu

28.07.2015

Príďte nás pozrieť na festival Pohoda

01.07.2015

Stretnutia milovníkov hudby v Martine

25.06.2015

Linka pomoci _

02/52 96 51 48

Po 09:00-13:00 15:00-16:00
Ut 09:00-13:00 14:00-16:00
St 09:00-13:00 15:00-17:00
Št 09:00-13:00 14:00-16:00
Pi 09:00-13:00 14:00-16:00
So 09:15-12:15 14:00-16:00

Newsletter

Informujte ma o novinkách.
E-mail: 

Poradňa

Internetová poradňa vznikla ako reakcia na množstvo otázok prichádzajúcich od ľudí, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom vyrovnávajú s diagnózou onkologického ochorenia u seba, svojho blízkeho, príbuzného či priateľa.


Pre Vás, ktorí potrebujete informácie, radu, povzbudenie, pomoc v riešení zložitých situácií, ktoré sa vyskytli vo Vašom živote v súvislosti s diagnózou onkologického ochorenia, alebo sa chcete informovať ohľadom prevencie, sú tu lekári – špecialisti v rôznych oblastiach onkológie, psychológ, sociálna sestra – skúsení odborníci z Linky pomoci , ktorí Vám odpovedia na Vaše otázky v závislosti od ich obsahu a problematiky.

Poprosíme Vás o väčšiu trpezlivosť pri zodpovedaní otázok v mesiacoch júl a august  z dôvodu čerpania dovoleniek viacerých odborníkov.

Ďakujeme za Vaše pochopenie.

 


Opýtajte sa našich odborníkov na problém ktorý Vás trápi

Meno  
Predmet   Váš problém
cap   Doteraz zodpovedané otázky (9638)

strana 380 z 482 (otázky 7581 - 7600)
Názov
(meno)
Text Dátum
HPV - bradavice
(Tomáš)
Dobrý deň. Chcem sa informovať o mojom probléme. Asi pred 1,5 rokom som na sebe spozoroval bradavice v oblasti penisu a ochlpenia. Keďže je to chulostivá otázka za kožným lekárom som sa vydal len pred pod rokom. Po odobratí vzorky mi určil diagnózu - vírusové bradavice. Navrhol mi iba drastické odstránenie nejakým očkom o ktoré však nemám záujem. Nepomohol by mi masť Wartec ? Alebo ako sa ich mám zbaviť ? Je možnosť odstránenia lasérom ale je dosť drahá a iba v BA čo je pre mňa ďaleko. Nieje potom riziko že sa opäť objavia ? Druhá otázka : mojej partnerke diagnostikovali HPV. Celá je vystrašená, ja vôbec nechápem načo jej robili také vyšetrenie. Však nemá žiadne komplikácie . Keďže som jej prvý sexuálny partner je možné že má rovnakú mutáciu vírusu ? Čiže ten neškodný ? Oni jej totiž ešte nediagnostikovali presný typ a má prísť až za 6 mesiacov !!! Však sa do vtedy zblázni ! už si myslí že zajtra zomrie na rakovinu. Prosím Vás povedzte mi, ked mám ja HPV a prejavuje sa ako bradavice tak aj moja partnerka má rovnaké HPV ? Možu sa jej teda tiež objaviť ? Ked si ja odstránim tie moje bradavice tak sa ich už zbavím navždy ? Ja ani neviem ako sa ich mám zbaviť a tak to ju budem stále nakazovať ? Neviem čo mám robiť, chceme sa zobrať a mať deti. Sme v koncoch. Poradte mi. Ďakujem
Tomáš

ODPOVEĎ  
Podľa Vášho opisu bradavíc ide o tzv. Condyloma accuminata. Príčinou je ľudský papiloma vírus, ktorý sa skladá približne zo 100 sérotypov. Condyloma accuminata takej veľkosti ako opisujete sa liečia chirurgicky. Pri objemných bradaviciach sa používa celková anestézia. Odstránenie bradavív nevyžaduje použitie lasera. Vyhľadajto urológa. Po Vašom vyliečení by Vaša partnerka mala vyhľadať gynekológa a oboznámiť ho s Vašou diagnózou. Potom by bolo vhodné zopakovať u nej vyšetrenie HPV.
2008-10-17
Prof. MUDr. Michal Horňák DrSc. Odpoveď od:
Liečba vitaminom C
(Štefan)
Dobrý deň, chcem sa spytať, kto v SR by vedel aplikovat liecbu vitaminom C. Davky su uz kupene, hladame lekara... dakujem !
Štefan

ODPOVEĎ  
Milý Štefan, veľmi stručný je Váš dotaz. Liečba vitamínom C – a čo sa má liečiť? Vitamín C je veľmi dôležitý v každej situácii organizmu, ale je to pomoc pre zvyšovanie obranyschopnosti organizmu. Sám o sebe nelieči len pomáha.
2008-10-17
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
Hrčka na pohlavnom orgáne
(palo)
Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť o upresnenie mojich zistení. Mám 36 rokov. Približne pred mesiacom sa mi na pohlavnom úde (približne v strede)vytvorila veľmi tvrdá, bezbolestná zdurenina. Pri erekcii nie je badateľná. Taktiež mi nespôsobuje žiadne potiaže. Akurát sa mi zdá čoraz väčšia a tvrdšia. Nikde som sa nedočítal o niečom podobnom, preto netuším, z čoho to mohlo vzniknúť (nemal som žiadny bolestivý úraz) a prípadne akým spôsobom sa dá toho zbaviť. Nechcem zbytočne navštíviť urológa, ak to nie je potrebné. V poslednej dobe mi tŕpne pravá noha, mám časté tupé bolesti v bedrovom kĺbe a kolene (tiež na pravej nohe). Predpokladám však, že to je od chrbtice (chcem ísť k ortopédovi) a veľkú časť určite zohráva aj psychika. Za prípadnú odpoveď predom pekne ďakujem.
palo

ODPOVEĎ  
Podľa Vášho opisu choroby nemožno si urobiť ani približný obraz o diagnóze. Vyľadajte urológa.
2008-10-17
Prof. MUDr. Michal Horňák DrSc. Odpoveď od:
Onkocytóm oblička
(Lucia)
Dobrý deň p. doktor, chcem sa v Vami poradiť ohľadom mojho príbuzného, začiatkom roka ho operovali- nefrektómia vpravo, histol. nález bol onkocytóm. Som sestra a čítala som,že by to mal byť nezhubný nádor. Otec je v poriadku, ale znepokojuje ma to, že v lekárskej správe lekár uvádza dg- C64- zhubný nádor???. Ako je to prosím Vás s touto diagnózou? Problémy má len čo sa týka parestézií v oblasti pravého bedra, a pri slabinách pichanie s negat. nálezom na USG. Ďakujem Vám veľmi pekne. S pozdravom Lucia.
Lucia

ODPOVEĎ  
Onkocytóm obličky sa považuje za benígny nádor, i keď na svete boli popísané vo výnimočných prípadoch aj malígne onkocytómy (extrémne vzácne). Ak si pozriete klasifikáciu chorôb, tak pod číslami C 64 - C 68 sa spomínajú iba malígne nádory. Lekár, ktorý vapisoval Vášho otca to nemal kde zaradiť, lebo nie je tam kolonka pre benígny nádor obličky.
2008-10-17
Prof. MUDr. Michal Horňák DrSc. Odpoveď od:
Fibroadenom
(Jana)
Vážený pán doktor, mojej 15-ročnej dcére diagnostikovali fibroadenom prsníka l.sin. cca 17mm. Je nutné tento útvar vybrať, nemôže sa zmeniť na zhubný? Lekár jej doporučil 3 mesiace užívať Agnucaston. Ďakujem za odpoveď
Jana

ODPOVEĎ  
Milá Jana, v 15 rokoch pri diagnóze fibroadenóm skutočne nie je nutné sa ponáhľať s chirurgickým zákrokom. Stačí to kontrolovať.
2008-10-17
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
Cytologia a PAP vyter
(Katka)
dobrý deń pán dokotr, velmi rada by som sa Vas spytala na PAP virus, PAP vyter. Je to prvy krat co mi zavlolali z gynekologie ze po prvej cytologii sa mam vratit na dalsi ster. Bolo mi povedane ze mam cytologiu 2 a ze tam ma neidentifikovatelny zapal a je potrebne urovit tento PAP vyter. Ma suvis cytologia s PAP vyterom? Ked mam cytologiu 2 mozem sa obavat ze mam rakovinu ked ma opat volaju na PAP ster? Bojim sa. Vyvolava PAP virus nejake zapaly,vytoky? Rada by som sa este opytala, su rozne stupne cytologie 1 az 5? A zevraj aj rozne stupne PAP testu ...vzdy su tie cisla rovnake? napriklad ked ma cytologiu 2 budem mat aj PAP vyter 2? MOzem otehotniet, toho sa bojim mam 29 rokov... moze PAP virus sposobovat vytoky -je nefarebny, nema zapach...dakujem pekne za odpoved, poradte mi prosim.
Katka

ODPOVEĎ  
Najskôr si musíme urobiť poriadok s tými PAPAMI. Cytologický ster sa hodnotí v cytologickom laboratóriu a výsledky sa udávajú ako PAP 1 až 5. Dnes by sa už táto klasifikácia nemala používať. Je nová klasifikácia cytologických sterov a nazýva sa Bethesda klasifikácia, pretože bola vytvorená lekármi v meste Bethesda v USA. Teraz k tým vírusom. Vírus, ktorý spôsobuje pred rakovinové stavy sa nenazýva PAP vírus ale HPV – (po anglicky – Human Papilloma Virus). Po slovensky sa tento vírus nazýva ľudský papiloma vírus. Myslím si, že môžete byť v pohode, pretože cytologia PAP 2 je normálny nález, takže nemáte žiadny pred rakovinový stav. Určite je však nutné ísť ku gynekológovi, keď Vás predvolal. Možno je nejaký iný problém, ktorý chce Váš gynekológ riešiť.
2008-10-16
MUDr. Ladislav Masák CSc. Odpoveď od:
Otazka
(stano )
mam 17 rokov a na hlave mam malu hrcku v pravo nad celom a casto ma picha v hlave nezvraciam ani nic ine .len taka tupa bolest mierna ako nejaky tlak .na kolko percent mam rakovinu????
stano

ODPOVEĎ  
Nemyslim si, že vôbec že ide o rakovinu. Možno si sa len niekde udrel a ostala hrčka alebo môže ísť aj o nedostatok spánku čo sa týka tej bolesti...Koľko hodín spavas?Ak by to predsa len neprestavalo poraď sa so svojim lekárom.
2008-10-16
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
Rakovina prsníka
(Táňa Kusá)
Dobrý deň! Mám pT1cpN1 /16+1/MO, ca G3 perineurálne šírenie,endolymfatická propagácia ER100%,PR100%,Her 2 neu negat.Po 30 RT a 2 CHR mi veľmi klesli lynfocyty na 0,2. Som po operácii. Mám nejakú šancu žiť viac ako 2 roky? Čím napomósť liečbe okrem zeleniny,ovocia,Wobenzinu,B6 a oddychu? Aké sú štatistiky úmrtnosti tejto diagnózy? Ďakujem
Táňa Kusá

ODPOVEĎ  
Milá pani Kusá, píšete symboly klinických a biologických charakteristík nádoru. Neviem či ste bola operovaná, rozsah operácie, lymfatické uzliny, ožarovanie, chemoterapie? Bez týchto údajov je ťažko povedať presnejšiu charakteristiku.
2008-10-16
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
Hrcka
(Andrea)
Dobry den neviem ci to opravneny strach co mam ale moj 4 syn ma na krku taku malicku hrcku uz skoro pri hlavicke.Teraz bol chory a mal dost velky soplik tak neviem ale k doktorke stym pojdem lebo sa hrozne bojim inak je dost zivy a normalne sa chova toto mal prvu chrypku od jari cele leto bol zdravy.Mohly by ste mi povedat co by to asi tak mohlo byt? dakujem
Andrea

ODPOVEĎ  
Milá Andrea, verím Vám, že sa o syna bojíte a dôkladne sa o neho staráte. Avšak nemyslím si, že by to malo byť niečo vážne. Možno len nejaká dutinka po zápale. Ale ako píšete, radšej nech sa na to pozrie aj lekár, aj pre Vaše ukľudnenie.
2008-10-16
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
Gulička v líci
(Simona)
Dobrý deň, dolu v líci pri sánke mám tvrdú guličku veľkosti hrášku. Mám ju tam už vyše roka, no u lekára som s tým nebola. Nebolí ma to ani pri dotyku ale chcela by som vedieť či je to nebezpečné. Ďakujem.
Simona

ODPOVEĎ  
Milá Simona, myslím, že by bolo najlepšie, aby sa na to pozrel lekár. Nemyslím však, že je to niečo vážne, možno to súvisí aj so zubom, nejakým zápalom.
2008-10-16
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
Hrčka v prsníku
(Michaela J.)
Dobrý deň. Chcela by som sa opytať na jednu vec pred pár mesiacmi som bola na biopsii brali mi vzorku z prsníka,výsledky mám v poriadku lekár zistil že je to fybroadenom asi týzden ma to kus pobolieva vedla toho nie priamo ta hrčka ale som pred menštruáciu.Moze to byt z toho?Velmi sa bojim lebo mam ist buduci mesiac na operaciu.Primar sice povedal ze to nie je urgentne ale ze do buducna keby som nahodou otehotnela.Prosim aky mate na to nazor.Dakujem vopred za odpoveď.
Michaela J.

ODPOVEĎ  
Milá Michaela, fibroadenóm je dobrá diagnóza. Nie je mi jasné na akú operáciu máte ísť? Gynekologické operácie? Po exstirpácii toho fibroadenómu môžu perzistovať drobné bolestivé pocity.
2008-10-16
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
Rakovina pľúc
(lachmannová)
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať čo znamené výraz NSCLC I.sin T4N1M0-1 IIIb-IV,lebo otec má rakovinu pľúc ale nikto nám nechce povedať v akom je to stave.Ďakujem
lachmannová

ODPOVEĎ  
Milá pani Lachmanová, podľa tých skratkových symbolov ide o rakovinu pľúc, žiaľ dosť pokročilého štádia. Ale najspoľahlivejšie informácie by Vám mal dať jedine ošetrujúci lekár. Ako rodinní príslušníci máte nárok vedieť o jeho zdravotnom stave.
2008-10-15
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
Rakovina? obava
(Tomáš)
Dobrý den pán doktor. Ja som Vám zhruba pred dvoma mesiacmi písal, že či nemám rakovinu hrtana. Pretože som asi tak tri mesiace fajčil. Vy na to, že rakovina to nebude. Doktor mi dával stále niake antibiotiká, ale nič. Momentálne mám taký kyslý pocit v hrdle. Ked jem, tak nič necítim,aleráno ked sa zobudím, tak tú kyslosť cítim asi najviac, obvodný mi robil vyter z nosa a tušim z hrdla a negativne. Potom ma poslal ku krčnému, ten si myslel, že mám niečo z mandlami a robil mi víter(neviem ako to povedať) z tonzinii, alebo niečo také a výsledky negatívne. Potom mi povedal krčný, že nech mi obvodný spraví odber z krvy a nič nezistil. Potom asi o 2 tyzdne som prisiel k nemu s jednou dosť zdúrenou uzlinou a zase mi spravil odber, ale ževraj iného typu, aby mi nasadil antivirotiká, lebo si myslel, že tam mám vírus. Mimochodom na druhý den sa mi zdúrila aj druhá uzlina a tá prvá sa trochu stiahla. Ale výsledky boli opät negatívne. Tak mi nasadil homeopatiká. Teraz ich užívam, ale niak nezaberajú. Chcel by som sa spýtať, či môžem mať rakovinu, alebo niečo vážne, lebo zo strachom žijem už také 4 mesiace. Mimochodom bublinky nepijem a obliekam sa teplo. Naozaj je to pre mna veľmi dolezite. Vopred dakujem za odpoved.
Tomáš

ODPOVEĎ  
Milý Tomáš, všetky tie vyšetrenia a aj závery Vášho krčného lekára nasvedčujú, že ide o nejaké chronické zápalové ochorenie. Ja myslím, že ste v dobrých rukách u Vašich lekárov. Pátrajú a snažia sa všemožne zistiť, čo je v pozadí týchto Vašich obtiaží.
2008-10-15
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
Myóm maternice
(alena)
Dobrý deň, mám 44 rokov a mám myóm maternice, ktorý je v progresii - momentálne má 5,5 cm. Za posledné 2 roky narástol o 2 cm a tvoria sa mi aj nové myómy v stene maternice. Lekár začal hovoriť o operácii, vraj neexistuje žiadna metóda na zastavenie rastu myómov.Súčasne ale vravel, že myómy sú "živé" z hormónov a v období menopauzy by sa ich rast mal zastaviť. Prosím Vás nedá sa stav menopauzy navodiť i hormonálnou liečbou? Nebol by to lepší spôsob ako operácia? Menopauza sa u mňa dostaví možno o pár rokov - cyklus sa mi už skracuje, neexistuje nejaký spôsob ako prečkať toto obdobie a dovtedy rast myómov stabilizovať? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
alena

ODPOVEĎ  
Rast myomov sa zastaví keď skončí činnosť Vašich vaječníkov, teda keď sa dostanete do menopauzy – do prechodu. Je možné navodiť u Vás menopauzu – vieme vyradiť vaječníky z činnosti na určitý čas. Avšak po ukončení užívania takýchto liekov sa činnosť vaječníkov obnoví a myomy dorastú. Ak aj myomy v menopauze prestanú rásť a niekedy sa aj trošku zmenšia – tak ako sa zmenší maternica, tak pri uvoľnení väziva – vekom ochabne telo – maternica s myomami je ťažká a vypadáva cez pošvu – nazývame to descenzus maternice. Vtedy sa situácia rieši odstránením maternice. Takže myslím si, že vo vašom veku 44 rokov a malom myome, ktorý vám nespôsobuje zdravotné ťažkosti nie je nutné teraz maternicu odstrániť. Neskôr, keď prestanete menštruovať a budete v prechode sa uvidí, či maternicu bude potrebné odstrániť. Ak ano, potom sa môže odstrániť aj s nefunkčnými vaječníkmi, a tak predídete možnosti ochorieť na rakovinu vaječníkov.
2008-10-15
MUDr. Ladislav Masák CSc. Odpoveď od:
Bolesť v ľavom prsníku
(Daniela)
bolí ma ľavý prsník pri ramene, nenašla som si žiadnu hrčku, ak by to bola rakovina prsníka postrehla by som aj ďalšie prejavy? ďakujem za odpoveď
Daniela

ODPOVEĎ  
Milá Daniela, neviem prečo hneď myslíte na rakovinu. Mohli ste si natiahnuť napr. sval - čokoľvek. Ak máte pocit, že to naďalej bude pretrvávať nech Vás radšej vyšetrí Váš lekár. Ale nespájajte rakovinu s hrčkou a aj keby tam bola ešte vôbec nemusí ísť o rakovinu.
2008-10-15
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
Hrčka na hlave
(Elena)
Môj syn má 16 rokov asi pre rokom si nahmatal na zadnej časti hlavy hrčku je to ako hrča, tvrdé ako kosť.V tej oblasti máva bolesti hlavy.Na CT sa nič nezobrazilo. Lieky od bolesti nezabierajú.Prosím o radu ešte aké vyšetrenie by sme mali absolvovať, aby sa zistilo o čo ide. Ďakujem
Elena

ODPOVEĎ  
Milá Elena, ten útvar predpokladám je podkožne uložený, pohyblivý. Nesúvisí s kosťou. Bolo by vhodné, aby sa na to pozrel chirurg, či by nebolo vhodné ten útvar exstirpovať.
2008-10-15
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
Cytológia
(Gabča)
Dobrý deň.Pravidelne chodím na prehliadky ku svojmu gynekológovi a už tretí raz mi vyšla cytológia 3+. Dostala som odporučenie na gynekologicko-onkologické oddelenie.Mám len 23 rokov.Mám sa obávať rakoviny krčku maternice, alebo to môže byť niečo iné? Ďakujem.
Gabča

ODPOVEĎ  
Každý z nás môže ochorieť na rakovinu hociktorého orgánu. Tento fakt by nás všetkých mal nútiť k tomu, aby sme absolvovali preventívne prehliadky, a tak buď predišli rakovine – to v prípadoch keď rakovina má pred rakovinové stavy, ako pri rakovine krčka maternice, alebo včas zistili rakovinu – to v prípadoch keď rakovina nemá pred rakovinové stavy – napr. rakovina prsníkov, pankreasu a pod. Konkrétne Vy absolvujte odborné vyšetrenie u onkogynekológa kam Vás poslali. Po tomto vyšetrení dostanete odpoveď na Vašu otázku.
2008-10-14
MUDr. Ladislav Masák CSc. Odpoveď od:
Rakovina semennika
(Dusan)
Dobry den uz vam pisem druhy krat neviem ci sa vam dostavyl prvy text ... ide o to ze, myslim si ze mam rakovynu laveho semennika mam ho raz tak vacsi ako druhy myslel som si ze to je normalne uz to mam asi 4 roky vobec ma to neboli... sice viem ze tento druh rakoviny neboli.. ale je mozne aby som mal rakovinu 4 roky a nic by som nepocitoval? neiesom si isty tak vam pisem, ale snad to nebude nic vazne..
Dusan

ODPOVEĎ  
Dlhé obdobie, počas ktorého si hmatáte zväčšený semenník svedčí o nezhubnej povahe Vášej choroby. Napriek tomu by bolo vhodné konzultovať urológa.
2008-10-14
Prof. MUDr. Michal Horňák DrSc. Odpoveď od:
Mikroadenóm
(Slávka)
Chela by som sa opýtať, aká je liečba, postup liečby pri zvýšenom prolaktíne a následnom diagnostikovaní mikroadenómu v hypofýze veľkého 5mm. Ďakujem
Slávka

ODPOVEĎ  
Milá Slávka, tento Váš problém môže jedine a výlučne zodpovedať Váš ošetrujúci lekár. On má k dispozícii všetky vyšetrenia, čo je potrebné pre zaujatie správneho záveru. Skúste mu dôverovať.
2008-10-14
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
Navrat
(Jano)
Pan doktor, potreboval by som od Vas co najskorsiu odpoved. Sestre diagnostikovali zhubny nador v hlave. Vychodila radioterapiu takmer bez vedlajsich priznakov (len vlasy na ozarovanom mieste jej vypadali). Po istej lehote od ukoncenia radioterapie jej lekarka povedala, ze ma vynikajuce vysledky. Ale ani o necely polmesiac jej nasli po CT vysetreni nejaku skrvrnku s pravdepodobnostou dalsieho nalezu (este musi ist na mag. rezonanciu). Prosim, povedzte mi, ake ma prognozy. Povedzte na zaklade vlastnych skusenosti. Na sestru zacina doliehat psychika, ale necudujem sa jej. V priebehu jedneho mesiaca sa radovala, ba aj smutila. Ze nieco nie je v poriadku zistila tak, ze sa jej po postavení kruti hlava. Prosim Vas o radu, odpoved, pripadne potesenie. Druha moja otazka je, ake su statistiky vyliecenia ludi z mozgoveho nadoru. Dakujem.
Jano

ODPOVEĎ  
Milý Jano, neviem presne podrobnosti, ale predpokladám, že sestru operovali. Potom mala ožarovanie. A teraz zrejme je tam zistený nový nádor. Je potrebné, aby to znovu vyšetril neurológ a neurochirurg. Neviem aká bola histológia a bolo by dobré zvážiť možnosti chemoterapie. Veľmi držím Vašej sestre päste!
2008-10-13
MUDr. Ján Siracký DrSc. Odpoveď od:
1 << 369 < 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 > 391 >> 482
Facebook