foto
2% proti rakovine

Vaše 2% nám umožňujú pripravovať mnohé programy a projekty, ktoré pomáhajú onkologickým pacientom a ich rodinám.
fotofotofotofotofoto
Kto sme zisti čo je LPR a ako funguje
Čo robíme Naše aktivity a projekty
Hľadám pomoc Informácie, rady a kontakty
Ako prispieť Dobrovoľník, sponzor
Spolupráca Partnerstvo a spolupráca
lpr Liga proti rakovine bola založená 19. januára 1990 v Bratislave a v tom istom roku bola prijatá za člena Európskej asociácie Líg proti rakovine (ECL) a za člena Medzinárodnej únie proti rakovine (UICC)...
Pokračovať »
Kellnerova vakcína - nový liek na ...

30.06.2014

Dobrovoľníci z projektu "Naše mesto" aj ...

18.06.2014

Nový zákon o verejných zbierkach je ...

28.05.2014

Zaujímavosti zo sveta zdravotníctva: Nový tomograf ...

21.05.2014

Linka pomoci _

02/52 96 51 48

Po 09:00-13:00 15:00-16:00
Ut 09:00-13:00 14:00-16:00
St 09:00-13:00 15:00-16:30
Št 09:00-13:00 14:00-16:00
Pi 09:00-13:00 14:00-16:00
So 09:15-12:15 14:00-16:00

Newsletter

Informujte ma o novinkách.
E-mail: 

Poradňa

Internetová poradňa vznikla ako reakcia na množstvo otázok prichádzajúcich od ľudí, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom vyrovnávajú s diagnózou onkologického ochorenia u seba, svojho blízkeho, príbuzného či priateľa.


Pre Vás, ktorí potrebujete informácie, radu, povzbudenie, pomoc v riešení zložitých situácií, ktoré sa vyskytli vo Vašom živote v súvislosti s diagnózou onkologického ochorenia, alebo sa chcete informovať ohľadom prevencie, sú tu lekári – špecialisti v rôznych oblastiach onkológie, psychológ, sociálna sestra – skúsení odborníci z Linky pomoci , ktorí Vám odpovedia na Vaše otázky v závislosti od ich obsahu a problematiky.

Zodpovedanie otázok môže trvať niekoľko dní, ďakujeme za Vašu trpezlivosť.

 


Opýtajte sa našich odborníkov na problém ktorý Vás trápi

Meno  
Predmet   Váš problém
cap   Doteraz zodpovedané otázky (8908)

strana 220 z 446 (otázky 4381 - 4400)
Názov
(meno)
Text Dátum
Hrčka
(Mária)
na zadnej strane krku som si našla malú pohyblivú hrčku, ktorá nebolí. chirurg po vyšetrení skonštatoval, že ide o reakciu lynfatickej uzlinky. môže to súvisieť s vytrhnutím zuba-korena? taktiež som pred mesiacom mala vyberaný tukový nádor v podpazuší na tej istej strane ako mám hrčku. chcela by som vedieť váš názor. Ďakujem
Mária

ODPOVEĎ  
Milá Mária, histologický nález hovoriaci o reaktívnej príčine zvačšenej uzliny hovorí o jej zápalovom charaktere, čiže aktivácii obranného mechanizmu v oblasti kdeje zápal. Zrejme zápal zubu bol tetda príčinou zvačšnej uzliny. Lipomy sú benígne- nezhubné nádory, pri ktorých sa lymfatické uzliny nezvačšujú.Prajem všetko najlepšie.
2009-12-15
Doc. MUDr. Eva Valovičová CSc. Odpoveď od:
Potrebujem pomoc
(Anna Ďugelová)
Dobrý deň.Chcela by som sa bližšie oboznámiť s liečbou rakoviny.Môjmu bratovi pred mesiacom zistili nádor na mozgu.Od piatej triedy na základnej sťažoval jeho doktorke na bolesti hlavy, lenže nechcela s tým nič robiť, nasadila mu ibalgin a to bola celá jeho liečba. Môjho ocina to veľmi trápilo, tak s celých svojich síl žiadal o vyšetrenie CT, mamografia. Výsledky nám zmenili život, zistili mu 2,6 cm nádor na mozgu. Absolvoval 7 hodinovú operáciu, kde mu nádor odstránili a následne poslali nádor na histológiu. Brat mal nádor v rečovom centre a doteraz má s rečou veľmi veľké problémy takisto aj s pamäťou.Dúfame, že je to len pooperačný následok. Z histológie nám po 2 týždňoch prišli výsledky. Žiaľ, môj brat má rakovinu. Moji rodičia a celá rodina sme veľmi zúfalý, stratu nášho syna, brata si vôbec nevieme predstaviť.Jeho onkologička ocinovi povedala že rakovina je v najhoršom štádiu(štep).Jeho smrť vraj príde veľmi skoro:(...Prosím Vás.Ak by ste vedeli hocičo čím mu môžme pomôcť, nech to stojí čokoľvek aj môj život,prosím oboznámte nás s tým. Chemoterapia vraj nie vždy pomáha.Sme veľmi zúfalý:(....Ďakujem
Anna Ďugelová

ODPOVEĎ  
Dobrý deň, Anna. Veľmi ťažká situácia, ktorá zasiahla Vašu rodinu, vo Vás asi spustila celé množstvo otázok, zlých pocitov a beznádeje. Oznámenie lekára nielen o ťažkej diagnóze, ale o blížiacom sa odchode blízkeho člena rodiny, je jedna z najťažších správ, akú môže človek dostať. Ale vždy nádej odchádza posledná a pokiaľ máte nádej ešte nič nie je stratené. Nádejou pre Vášho brata je liečba, ktorú teraz podstupuje, určite pre neho samotné veľmi náročná a zdĺhavá a samozrejme aj pre Vašu rodinu, pretože možno máte pocit, že nemôžte nič urobiť, a musíte nechať všetko na lekárov. Ale psychika človeka, je veľmi mocná a vždy je súčasťou akejkoľvek liečby tela. A práve tým môžte Vášmu bratovi uľahčiť jeho liečbu a tým mu aj môžte pomôcť. Byť s ním, tráviť s ním čas, zhovárať sa sním na akúkoľvek tému, robiť činnosti, ktoré Vás tešia a samozrejme sú v medziach možností, ktoré teraz má. Skúsiť mu ponúkať činnosti, ktoré má rád, možno nejakú hru, ak je to možné vziať ho von, ak sa s ním chcú stretnúť jeho kamaráti umožniť mu to (pokiaľ je to možné). Prispôsobiť sa jeho možnostiam a spríjemniť mu každý deň. Tým, že uvidíte ako ho to teší, uľaví sa aj Vám. Vy ste teraz jeho pozitívnym príkladom. Pokiaľ sa budete snažiť na neho pozitívne vplývať bude mu lepšie, akokeby mal vidieť Vaše trápenie. Prajem Vám veľa sily. Pokiaľ budete mať možnosť navštívte ma na Linke poci v Centre ligy proti rakovine na Brestovej ulici č. 6 v Bratislave, som tak každý piatok od 13.00 do 16.00, alebo ma môžte v tomto čase kontaktovať telefonicky na t. č. 02/52965148.
2009-12-15
Mgr. Zdenka Árvayová Odpoveď od:
Onkogynekológ
(Nataša)
Dobrý deň, chcela by som sa k Vám objednať, písali ste tu tel.číslo, len sa chcem opýtať, či sa môžem objednať sama alebo potrebujem odporúčanie od môjho gynekológa a či potrebujete dokumentáciu. Ďakujem
Nataša

ODPOVEĎ  
Môžete sa objednať sama. Je užitočné vidieť výsledky doteraz vykonaných vyšetrení.
2009-12-15
MUDr. Ladislav Masák CSc. Odpoveď od:
Endometriálny adenokarcinóm G1
(Božena)
po kyretáži mi prišiel nález: endometriálny adenokarcinóm G1, ako sa budem liečiť?
Božena

ODPOVEĎ  
Nepíšete koľko máte rokov. Ale väčšinou sa takýto nález rieši vyoperovaním maternice aj s vaječníkmi. Som presvedčený o tom, že Vám takúto liečbu aj odporučili.
2009-12-15
MUDr. Ladislav Masák CSc. Odpoveď od:
HPV
(Antónia)
Dobrý deň,chcela by som vedieť Váš názor na užívanie Beta glucanu 500 pri HPV vírusoch,má to význam? Ďakujem.
Antónia

ODPOVEĎ  
Odpoviem Vám veľmi jednoducho, nemá to význam.
2009-12-15
MUDr. Ladislav Masák CSc. Odpoveď od:
Prosba o kontakt na lekára-lymfológa
(Alena Polčičová)
Dobrý deň, obraciam sa na Vás s prosbou o kontakt na lekára-lymfológa v okolí Bratislavy. Práve som si prečítala Vašu brožúrku o lymfedéme dolnej končatiny. Môj otec má pravdepodobne po úraze presne Vami popísané ťažkosti. Pri podozrení na zápal žíl v lýtku mu obvodný lekár predpísal Fraxiparin 1,0. Zápal žíl sa nepotvrdil. Pravdepodobne sa jednalo o pretrhnutú cievu v lýtku, ktorá sa po podanom liečive na riedenie krvi silne rozkrvácala a doslova zaliala celú nohu. Výsledkom bol obrovský hematóm až po brucho a veľmi silne opuchnutá celá noha. Na chirurgii, kde otec už tretí mesiac leží mu opakovane narezávajú stehno i lýtko. Stehno postupne odpuchlo, ale lýtko je silne zapuchnuté, začervenalé, bolestivé a po opakovaných rezoch otcovi z rany stále vyteká žltá tekutina. Bol už v domácom ošetrení, dvakrát denne si do rany vstrekoval peroxid a vytláčal lymfu. Momentálne je po ďalšom zákroku - reze, v rane má vývod a stále mu odtiaľ vyteká lymfa. Stav sa zlepšil len mierne, lýtko je stále tvrdé a silne opuchnuté. Prosím Vás, mohli by ste nám odporučiť lekára - odborníka v tejto oblasti, ktorý by otca vyšetril? . A ešte jedna otázka - je pri takomto stave vhodné používať biolampu? Veľmi pekne ďakujem. Alena.
Alena Polčičová

ODPOVEĎ  
Dobrý deň, skuste sa obrátiť na prim. MUDR. Husarovičovú v NOÚ Klenova č.1 Bratislava 83310-č.t. 02-593 78 111
2009-12-14
MUDr. Štefánia Podaná Odpoveď od:
žensky problem
(GELETKOVA RENATA)
Prosim poradte mi.na maternici mi našli niečo čo doktor nazval uzlikom.mam dlhšiu dobu zvyšene leukocity,a mierne bolesti v podbrušku a križoch.lekar vravel že ak to podrastie pôjde to von aj s maternicou.mam 42 rokov a pred šiestimi rokmi som mala ten isty problem,bez vybratia maternice.mam strach,može to byť nebezpečne?a ake je to ked vyberu maternicu?dakujem
GELETKOVA RENATA

ODPOVEĎ  
Neviem čo Váš lekár nazval uzlíkom. To sa musíte spýtať jeho. Z údajov, ktoré ste mi poskytli neviem zodpovedať otázky, ktoré ste mi položili.
2009-12-14
MUDr. Ladislav Masák CSc. Odpoveď od:
Zvýšené scca
(natalia)
dobrý deň, rada by som sa spýtalana jednu otázku.Som po operácii,diagnóza rakovina krčka maternice.Absolvovala som ožarovanie.Kontrola, vysledky ukázali zvyšené onkomarkery, nasledovalo kontrolné CT. Znovu operácia a chemoterapia. Kontrola,výsledky v poriadku. Ďalšia kontrola, výsledky o 3 mesiace boli v poriadku. Teraz som bola na kontrole a mám zvýšené scca na 2,5. Bola som na CT.Výsledky ešte nemám. Rada by som vedela čo to znamená a čo bude nasledovať.Priznám sa, že sa dosť bojím. Ďakujem za odpoveď.
natalia

ODPOVEĎ  
Marker SCCA sa používa na monitorovanie ochorenia karcinómu krčka maternice. Zvýšený marker môže signalizovať recidívu ochorenia, ktorú je potrebné vylúčiť, alebo potvrdiť niektorou zobrazovacou metódou. Ak sa recidíva potvrdí, tak sa zaháji liečba.
2009-12-14
MUDr. Ladislav Masák CSc. Odpoveď od:
Dedicnost
(lala30)
Dobry den .Viem že sa na Vás s touto otázkou obracia mnoho ludi ale by som sa Vás chcela spytat na dedičstvo rakoviny prsnika.Mojej matke bola diagnostikovana rakovina prsnika a po 9 ročnom trápení boj s touto chorobou prehrala.Všetko mala vždy podchytene v začiatočnom štádiu boli a bola neskutočnou a trpezlivou bojovníčkou voči tejto chorobe.Bol jej odoperovany cely prsnik,chodila na chemoterapiu a na ožarovanie.Po tejto procedure mala 5 rokov klud a potom sa jej to vrátilo.Nikto iny okrem mojej matky v rodine tuto chorobu nemal ani jej rodičia ani jej stary rodičia.Som strasny hypochonder a ma strach ako kazdy z nás s tejto choroby,ale sa chcem touto cestou spytat či to možem dedit po mojej matke.Viem že mi odporucite sono prsnikov a pravidelnu kontrolu,ale predsa pre pokoj duše s a na Vás obraciam s otázkou dedičnosti nakolko máme krasneho zdravého synčeka,ten strach je este vačší.Dakujem a prajem prijemny den
lala30

ODPOVEĎ  
dobrý deň, dedičnosť rakoviny prsníka je len do 10 % z celkového počtu rakoviny prsníka. Ak sa vyskytoval zhubný nádor u Vašej, matky máte mierne zvýšené riziko vzniku, ale nepokladá sa to za dedičnosť.
2009-12-14
Doc. MUDr. Vladimír Bella PhD. Odpoveď od:
Zmiešaný névus kože hlavy.
(Dušan)
Môj syn bol na zákroku pri ktorom mu bolo odstánene znamienko na hlave. Diagnóza znela:D22 Melanocytovvé /pigmentovvé/ névy stehy ex,rana zhojená per primam. Výsledok histol: Diagnostický záver číslo:209723 1.-3.Zmiešaný névus kože hlavy. Kompletná excízia. Nakolko je kožná PN by som rád vedel či je všetko O.K.
Dušan

ODPOVEĎ  
Dobrý deň, malo by to byť OK.Po ukončení PN-ky ju navštívte.
2009-12-14
MUDr. Štefánia Podaná Odpoveď od:
Prosim o radu
(marika)
Dobri den!Chcela by som sa poradit nasli mi v krku v pravo submantalnej a submandibularnej do 9mm hrcku s tukovym jadrom.a stitnu zlazu mam zvecenu s mnohopocetnymi hypoechoginnymi loziskovymi leziami.mama ma rakovinu v oblasti slinej zlazi tak sa bojim o co moze ist mozte mi poradit DAKUJEM.
marika

ODPOVEĎ  
Dobrý deň, s nálezom v štítnej žĺaze sa obrátte na endokrinologa, ktorý po dovyšetrovaní Vám doporučí liečbu, prípadne sledovanie.S nálezom v submentalnej , submandibulárnej oblasti obrátte sa na stomatologa, prípadne krčného lekára, ktorý ďalšími vyšetreniami zistí či sa jedná o tukový nezhubný nádor.
2009-12-14
MUDr. Štefánia Podaná Odpoveď od:
Nadsemenik?
(Vladimir )
Ahojte mam 16 rokov a pri vajci som si v 12 rokoch nahmatal gulku velkosti hrasku a je od semenika vzdialeny asi 1 mm Ide o nadsemenik? a potom mimo mieska sa mi objavuje sem tam asi 5 mm hrcka, a potom aj v podpazusi sa mi objavi uzlina ale ta mi vzdy po 3-4 dnoch zmizne ide o rakovinu? dakujem za odpoved .
Vladimir

ODPOVEĎ  
prírastok akéhokoľvek útvaru v semenníku by mal vidieť a posúdiť lekár, najlepšie urológ. Mnohokrát môže ísť o časť orgánu, ktorý je prítomný v miešku aj za normálnych okolností. Občas hmatná uzlina pod pazuchou nesúvisí s nádorom semenníka. Ak by uzlina bola hmatná trvale, treba vyhľadať lekára.
2009-12-13
Prof. MUDr. Michal Horňák DrSc. Odpoveď od:
Rakovina semenikov
(lubo)
je mozne darovat semenik na transplantaciu?ak ano,moze to byt rodinny peislusnik?dakujem
lubo

ODPOVEĎ  
transplantácia semenníkov sa nerobí ani u pacientov, ktorí pre chorobu stratili oba semenníky.
2009-12-13
Prof. MUDr. Michal Horňák DrSc. Odpoveď od:
Alternativna liecba
(katarina)
Dobry den, precitala som si jednu spravu mamicky, ktorej syn 22 rocny ma rakovinu pankreasu.Len chcem poprosit lekarov, ktori tu odpovedaju, aby si presli aj alternativne formy liecby nadorov, pozrite si prosim liecbu MUDr. Jurkovica zo Skalky nad Vahom, ktorému bohuzial bola cinnost zakazana, pozrite si doplnky /flavin, ovosan, biobran, life energy.../pozrite si ucinky cajov Vilcacora, zelene caje, chlorela...je toho vela a v neposlednom rade davam do povedomia www.badatel.sk.Prosim Vas venujte svoj cas aj tymto formam liecby.Mozno niekomu pomozu.Nepoznam lekara onkologa, ktori by svojim pacientom vedel podat info aj o doplnkovej liecbe, alternative...Dakujem a prajem vela vyliecenych, spokojnych pacientov
katarina

ODPOVEĎ  
Dobrý deň, lekári sa snažia liečiť príčinu choroby podľa dlhoročných vedomosti a skúseností s vojích i kolegov v celom vedeckom svete.Žiaľ to čo uvádzate nie je kauzalna liečba a preto nemôžete od lekárov žiadať aby ju doporučovali. Viem že lekári by patrili k najšťasnejším ľuďom tohoto sveta, keby vedeli vyliečiť každého svojho pacienta,veda však nepokročila ešte tak ďaleko a pravdepodobne ani nepokročí pretože každý z nás je jedinečný, preto to lekári majú také ťažké a zložité.
2009-12-13
MUDr. Štefánia Podaná Odpoveď od:
Biele bodky
(marek)
zdravim.chcel by som vas poprosit o taku mensiu radu.neviem na koho sa mam obratit,tak ma napadlo,ze mozno vy by ste mi mohli pomoct.som totiz v zahranici a ani neviem ci by mi tu lekari poradili.na kozi,po tele.od pasu hore sa mi zacali objavovat biele bodky,aj na chrbte,aj na bruchu,na rukach.v lete som bol na dovolenke,bol som opaleny ale tie miesta sa neopalili.trochu mi v tom pomaha solarium,ktore ich zakrije.neviete mi aspon zhruba povedat o co mi mohlo ist.dakujem
marek

ODPOVEĎ  
Dobrý deň, bolo by najmúdrejšie navštíviť kožného lekára, ktorý po vyšetrení stanoví diagnózu a poradí Vám ako a v ktorom období sa opalovať a či solárium je to najvhodnejšie.
2009-12-13
MUDr. Štefánia Podaná Odpoveď od:
Vypuklina
(Vít)
dobrý deň. Chcel by som vas poprosit o radu. Asi tak 2 cm od penisu mam miernu vypuklinu. Je to nieco pod kožou. Ked sa rano zobudim tak tam nieje, ale ked stojim alebo kracam tak sa objavi. Ked ju stlacim akoby zmizla, ale po par sekundach je tam opat.Na dotyk neboli a da sa s tou vecou pohybovat. Prosim poradte mi co to je a ci to je normalne. Za odpoved vam dakujem.
Vít

ODPOVEĎ  
podľa Vážho opisu s najväčšou pravdepodobnosťou ide o "pruh" ("kýlu"). Vyhľadajte chirurga.
2009-12-12
Prof. MUDr. Michal Horňák DrSc. Odpoveď od:
Ozónová terapia
(Mária)
Dobrý deň, veľmi pekne vás prosím o radu - mám 55 rokov, som po operácii karcinómu prsníka, G1,HER2 negat.,4x CHT, 28 RAT, teraz Tamoxifén. Ešte pred operáciou som začala brať ozónovú terapiu kvôli vyskočeným platničkám a chondróze. Po 1.terapii som to prerušila kvôli tomu prsníku. Chcem sa opýtať, či môžem pokračovať v ozónovej terapii - je to aplikované injekčne do krížovej oblasti cca 1krát mesačne. Mám z toho obavy a keďže som o takomto probléme na tejto stránke ešte nečítala, ani som na internete nenašla nič v tom zmysle, veľmi pekne vás prosím o váš názor. Ďakujem za túto stránku a za vašu pomoc pre nás všetkých, ktorí to tak potrebujeme.
Mária

ODPOVEĎ  
dobrý deň, môžete pokračovať v ozónovej terapii.Prajem všetko dobré.
2009-12-12
Doc. MUDr. Vladimír Bella PhD. Odpoveď od:
AMG 951
(katka)
dobry den, viete mi povedat co je to AMG 951 a ake su s nim vysledky?Ked je prezitie pacientov s Ca pluc 1bst s CHT len o 3 %vacsie ako bez CHT, preco sa stale v tomto stadiu doporucuje? co s pacientmi, ktori CH odmietli? mate alternativnu liecbu?kto sa tomu na SK venuje?
katka

ODPOVEĎ  
Dobrý deň, u rakoviny pľúc päťročné prežívanie pacientov po chirurgickom zákroku je 40% pri napadnutých lymfatických uzlinách je 15%. Chemoterápia , alebo kombinácia chemo-radioterápie zvyšuje %.Pac ktorí odmietli liečbu nechodia ani k lekárovi preto ich ani nemá možnosť sledovať.Vždy sa odporúča tá najefektívnejšia liečba ktorej sa podrobili veľké skupiny pacientov vo svete.Skúsenosti sAMG 951 nemám žiadne, možno Vám poradí pneumoonkolog.
2009-12-12
MUDr. Štefánia Podaná Odpoveď od:
Ca pluc
(katarina)
dobry den, otcovi bol dg. Ca pluc T2N0M0, 1bst, je po l.sin lobectomii-14.10.09.Ma sa dobre, PET/CT bolo negativne, onkomarkery neboli nikdy zvysene, ma 61 rokov Ex fajciar 17 rokov pre IM /vtedy/.Chcem sa spytat, pokial by sme odmietli CHT, co nam ine doporucujete.. Enzymy, vitaminy...ktore a kolko? Aky mate nazor na pracu MUDr. Jurkovica, ktory blokoval ŠŽ Cerbimazolom a inj. podaval proteolyt. pankreat. enzymy? A aky nazor mate na amygdalin-vit.B17 /marhul. jadra/ Dakujem, CHT nechceme.Preco ju treba podat do 3 mesiacov od operacie?
katarina

ODPOVEĎ  
Dobrý deň, lieky a postup liečby, ktorý vám odporúčajú lekári boli podávané veľkým skupinám pacientov s rovnakou diagnózou v celom svete a na základe spracovaných výsledkov sa odporúča tá najefektívnejšia, napriek tomu úspech liečby u jednotlivých pacientov nemusí byť zaručený. Okrem toho každý liek má i vedľajšie účinky, preto pacienti majú právo odmietnutia liečby.Pokiaľ mi je známe Vami spomínaný pán doktor má súdne t.č. zakázanú lekársku prax a ja sa priznám že som nevidela žiadne písomné doklady o priebehu a výsledkoch liečby.
2009-12-12
MUDr. Štefánia Podaná Odpoveď od:
Tu ovaria ,hyperechonne metastazy pečene
(Wincenzo)
mame zistili TU ovaria s hyperechonnymi metastazami do pečene,gynekolog doporučuje laparotomiu.mama ma 73 rokov ma slaby organizmus,nevieme čo mame robit,na operaciu nechceme aby išla, lebo sa bojime že to neprežije.Velmi Vas prosim o radu,su nejake alternativy.Dakujem
Wincenzo

ODPOVEĎ  
V prvom rade by som Vás chcel upozorniť na to, že Vaša matka je plnoletá a ak nie je zbavená svojprávnosti, tak o svojich osobných záležitostiach, do ktorých patrí i rozhodovanie o svojej liečbe, rozhoduje ona a nie jej príbuzní. Tí môžu poradiť, ale to je všetko - nič viac. Bez poznania jej zdravotného stavu sa nemôžem vyjadriť k spôsobu navrhnutej liečby. Všeobecne však platí, že najväčšie šance na vyliečenie majú pacienti, ktorým sa operáciou odstráni všetko nádorové tkanivo z tela.
2009-12-12
MUDr. Ladislav Masák CSc. Odpoveď od:
1 << 209 < 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 > 231 >> 446
Facebook