foto
2% proti rakovine

Vaše 2% nám umožňujú pripravovať mnohé programy a projekty, ktoré pomáhajú onkologickým pacientom a ich rodinám.
fotofotofotofotofoto
Kto sme zisti čo je LPR a ako funguje
Čo robíme Naše aktivity a projekty
Hľadám pomoc Informácie, rady a kontakty
Ako prispieť Dobrovoľník, sponzor
Spolupráca Partnerstvo a spolupráca
lpr Liga proti rakovine bola založená 19. januára 1990 v Bratislave a v tom istom roku bola prijatá za člena Európskej asociácie Líg proti rakovine (ECL) a za člena Medzinárodnej únie proti rakovine (UICC)...
Pokračovať »
Kellnerova vakcína - nový liek na ...

30.06.2014

Dobrovoľníci z projektu "Naše mesto" aj ...

18.06.2014

Nový zákon o verejných zbierkach je ...

28.05.2014

Zaujímavosti zo sveta zdravotníctva: Nový tomograf ...

21.05.2014

Linka pomoci _

02/52 96 51 48

Po 09:00-13:00 15:00-16:00
Ut 09:00-13:00 14:00-16:00
St 09:00-13:00 15:00-16:30
Št 09:00-13:00 14:00-16:00
Pi 09:00-13:00 14:00-16:00
So 09:15-12:15 14:00-16:00

Newsletter

Informujte ma o novinkách.
E-mail: 

Poradňa

Internetová poradňa vznikla ako reakcia na množstvo otázok prichádzajúcich od ľudí, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom vyrovnávajú s diagnózou onkologického ochorenia u seba, svojho blízkeho, príbuzného či priateľa.


Pre Vás, ktorí potrebujete informácie, radu, povzbudenie, pomoc v riešení zložitých situácií, ktoré sa vyskytli vo Vašom živote v súvislosti s diagnózou onkologického ochorenia, alebo sa chcete informovať ohľadom prevencie, sú tu lekári – špecialisti v rôznych oblastiach onkológie, psychológ, sociálna sestra – skúsení odborníci z Linky pomoci , ktorí Vám odpovedia na Vaše otázky v závislosti od ich obsahu a problematiky.

Zodpovedanie otázok môže trvať niekoľko dní, ďakujeme za Vašu trpezlivosť.

 


Opýtajte sa našich odborníkov na problém ktorý Vás trápi

Meno  
Predmet   Váš problém
cap   Doteraz zodpovedané otázky (8901)

strana 18 z 446 (otázky 341 - 360)
Názov
(meno)
Text Dátum
Resekcia hrubého čreva
(Mária)
Dobrý deň, prosím Vás o radu, po resekcii hrubého čreva v dlžke 15 cm , tri týždne po operácii sa mi objavuje krv v stolici, dva dni som nemala stolicu a dnes to neboli len menšie tenšie vlásočnice, ale menšia hrudka červenej farby. Prosím Vás je to normálne, je to v poriadku. Bolesti mám len trochu na ľavej strane, kde som mala kateter na odchod moču, brala som 7 dní antibiotická pre zápal močových ciest. Ďakujem veľmi pekne a prajem pekný deň.
Mária

ODPOVEĎ  
Je potrebné informovať Vášho ošetrujúceho lekára , prípadne chirurga, ktorý Vás operoval, môžete to skúsiť telefonicky a ak to uznajú za vhodné, poradia, prípadne vás pozvú na kontrolné vyšetrenie skôr ako bolo plánované.
2014-01-26
MUDr. Štefánia Podaná Odpoveď od:
Nechutenstvo po ozarovani
(Hana)
: Dobrý deň, ako možno zvýšiť chuť do jedla po ožaroch krku, chuť sa úplne stratila. Čo možno užívať aby pacientke nebolo uškodené.Ďakujem za odpoveď
Hana

ODPOVEĎ  
Lekár, ku ktorému pacientka chodí na kontroly pozná celkový i lokálny zdravotný stav a tak on dokáže najprimeranejšie poradiť, prípadne radou môže pomôcť i diétna sestra z príslušnej nemocnice, ktorá má možnosť prístupu k zdravotnej dokumentácií. Chuť do jedla sa zvykne postupne vrátiť u väčšiny pacientov.
2014-01-26
MUDr. Štefánia Podaná Odpoveď od:
Gynekológia
(Tina)
dobrý den chcela by som sa opýtať bola som na pravidelnej preventívnej prehliadke u gynekologičky ultrazvuk OK pozrela sa zospodu Ok a robila mi aj výter po dvoch týždňoch som volala ohladom výsledkov tak mi povedali, že mam stredny zápal tak si mám prísť po recept. a v máji absolvovať opakovaný výter. prvý bol v januári. Môže to byť nebezpečné? prečo sa robí opakovaný výter? len kvôli zápalu? dakujem za odpoved
Tina

ODPOVEĎ  
Myslím si, že nemáte správne informácie o svojich výsledkoch vyšetrení. Nepoznám formuláciu stredný zápal. Ak má žena výtok, ktorý je prejavom zápalu, tak sa robí výter na kultiváciu. Výsledkom je názov mikróbov, ktoré spôsobujú zápal a zoznam antibiotík, na ktoré sú mikroby citlivé. Zájdite za svojou gynekologičkou a požiadajte ju o vysvetlenie výsledkov vyšetrení.
2014-01-25
MUDr. Ladislav Masák, CSc. Odpoveď od:
Choroba
(Imgrid )
Dobrý den mam problem tyka sa to skor mojej mamy v lete sa udrela v oblasti prsnika po mesiaci si nahmatala hrcku nedavala tomu velku pozornost po pol roku si nahmatala uz aj v podpazusi prelievajucu hrcku (uzlinu) v primere asi 2cm v prsniku uz ma velkost 2.5cm absolvovala uz aj biopsiu vysledok este nema trapi ma vsak jedno ci sa z toho dostane a ake ma šance na prežitie ma velmi citlivu povahu a nedufa ze sa jej to podrai bude absovovat teraz vsetky ukony co sa tyka liečby a potom ju budu operovat poradte mi proim chcem vediet ked by si to objavila skor ci jej bolo pomoci a teraz co s nou bude dakujem Ingrid
Imgrid

ODPOVEĎ  
Dobrý deň, podľa popisuje sa pravdepodobne jedná o zhubný nádor prsníka. Je potrebné zahájiť v krátkej dobe liečbu, ak sa potvrdí zhubný nález prsníka. Doc. MUDr. Vladimír Bella, PhD.
2014-01-25
Doc. MUDr. Vladimír Bella, PhD. Odpoveď od:
Zhubný nádor hrubého čreva
(Maria)
Dobrý deň, som dva týždne po operácii hrubého čreva. Na čo všetko mám nárok ako onkologická pacientka a po akom termíne mám ísť na onkolog. vyšetrenie.Mám ešte problémy so stolicou, objavujú sa mi malé tenučké čiaročky krvi, a taktiež po operácii chytila zápal močových ciest a včera som mala výtok žltohnedej farby s krvou, brala som sedem dní antibiotiká. Prosím Vás o vyjadrenie, pomoc.
Maria

ODPOVEĎ  
Z Vašich informácií mi vyplýva, že na kontroly chodíte. Ako často je potrebné robiť kontrolne vyšetrenia ? Lekár Vám ich určí podľa aktuálneho zdravotného stavu, žiaľ v medicíne uniformný postup neexistuje,a to práve pre našu jedinenčnosť . Preto to majú i lekári často ťažké a zložité. Plne chápem Vaše ťažkosti, ale pri najbližšej kontrole sa svojho onkológa spýtajte na všetko, čo Vás trápi a určite Vám odpovie na všetko čo bude v danom okamihu vedieť povedať. Na všetko nedokáže odpovedať, pretože počas liečby sa môžu vyskytnúť ďalšie príznaky, ktoré t.č.nemáte, prípadne si napíšte Vaše ťažkosti na papier, aby ste ich nezabudli v strese, ktorý prežívate pri vyšetrení, časom sa všetko zlepší. Ošetrujúci lekár je ten, ktorý Vás dokáže najobjektívnejšie informovať a usmerniť, len si je potrebné uvedomiť, že má pred Vami i po Vás veľa ďalších pacientov, čo môže byť niekedy dôvodom, že rozhovory prebiehajú náhlivejšie. Napriek tomu, nebojte sa ho pýtať.
2014-01-25
MUDr. Štefánia Podaná Odpoveď od:
Mam strach
(eugenia)
Dobry den pan doktor.Som v prechode a casto ma svrbi okolo mocovej rury.Obcas sa mi stane,ze pri kychnuti si cvrknem.Pani doktorka mi predpisala OVESTIN .Mam na obidvoch prsníkoch cysty, na stitnej zlaze dve loziska cyst, na maternici dva myomy 2.5cm.Na psoriazu beriem hormonalne masti .Neviem ci to mam uzivat, lebo na prsnikovej poradni mi doktor zakazal uzivat hormony.Velmi pekne vas prosim odpiste mi.Dakum.
eugenia

ODPOVEĎ  
Dobrý deň, hormonálne masti nezvyšujú riziko vzniku nádoru prsníka. Doc. MUDr. Vladimír Bella, PhD.
2014-01-24
Doc. MUDr. Vladimír Bella, PhD. Odpoveď od:
Prosba o pomoc
(Monika)
Dobrý deň, mám 50 rokov, som bezdetná, pred pol rokom mi zomrel manžel na rakovinu. Liečili sme sa 7 rokov. Mali sme sa veľmi radi. Ostala som sama. Tak zle som sa v živote necítila. Zašla som za psychiatričkou ešte keď zomieral, lebo už som nevládala z tej beznádeje, že ma prosil o pomoc a ja som mu nedokázala pomôcť. Brala som frontín, aby som mohla zaspať a jesť. Obmedzila som ho, lebo sa mi zdá, že keď ho zoberiem, tak ma stlmí, ale ďalšie dni keď nezoberiem je horšie sa tak vnútorne trasiem a cítim veľký nepokoj. Potrebujem pomoc iného rázu. Dala som sa urobiť si vodičák, z ktorého som mala vždy strach, je to pre mňa potrebné, ale mám s tým veľký problém. Stresujem. Ja som bola od detstva vždy trémista a to ma brzdilo. Neviem, ako si pomôcť. Problémy sa nakopili a telo nezvláda. Ešte keď žil, tak mi on pomáhala so sebavedomím. Prepustili ma z práce po 27 rokoch. Som na invalidnom dôchodku 45 %, tak strach z ďalšej existencie. A zdá sa mi, že si svoj strach nesiem od detstva, lebo otec sa nám obesil, keď sme boli malé deti a život bol v strese, lebo pil. Čo mám podniknúť, aby som sa pohla dopredu. Aby som ten vodičák zvládla. Môj manžel bol aktívny člen v lige proti rakovine. Poraďte mi prosím Vás. Ďakujem. Monika.
Monika

ODPOVEĎ  
Dobrý deň Monika. Vo Vašom liste čítam, že problémov, s ktorými zápasíte je viacero. Prežili ste ťažké životné obdobie. Potrebujete čas na odsmútenie Vášho manžela. Lieky je však dôležité užívať pravidelne. Vodičský preukaz, pre ktorý ste sa rozhodli, vnímam ako znak, že sa chcete zapojiť do života a fungovať. Ak ste za volantom v strese, bolo by dobré naučiť sa pár relaxačných cvičení, ktoré Vám pomôžu strach zvládnuť. Myslím si, že by ste mali navštíviť psychoterapeuta, ktorý by bol sprievodcom tohto Vášho ťažkého obdobia. Pomáhal by Vám spracovať smútok a naučiť Vás zvládať stresové situácie, aby ste si začali veriť, že problémy zvládnete. To najťažšie ste už zvládla, postarať sa o manžela a prijať jeho odchod. Držím Vám palce. Ak by ste potrebovali, môžete sa ozvať aj telefonicky na Linku pomoci vždy v piatok medzi 14:00-16:00 priamo mne: 02/52965148.
2014-01-24
Mgr. Andrea Križanová Odpoveď od:
Malígny melanom
(Anna)
Dobrý večer.Mám materské znamienko od narodenia za posledných 5 rokov sa zmenilo narástlo o 3mm.Nekrváca,nesvrbí.Cítim sa dobre.Nič ma nebolí.Lekárka povedala,že je to malígny melanom a musia mi ho vybrať a aj lymfatickú uzlinu.Robili mi sono,metastázy sa našťastie nenašli.Mám strach to dať vybrať,že čo keď to prebudím a začne to rásť v lymfatických uzlinach a čo keď to už mám v lymfatických uzlinách.Moja babka mala hrozné znamienko 40 rokov.Nič si s ním nedala robiť.Mala ho veľké a ku koncu jej krvácalo.Otec vravel,že to určite bol malígny melanom,ale dožila sa 80 rokov ale keby si ho dala vybrať v 40-tke,tak by tu už nebola.Malígny melanom je vraj ako čert keď ho zobudíte,tak zbohom.Môže to byť pravda prosím Vás?Nemám chuť vôbec zomrieť.Cítim sa zdravá plná energie.Ďakujem za odpoveď.
Anna

ODPOVEĎ  
Keby mne dermatológ povedal že "znamienko", ktoré sa mení veľkosťou, mám dať chirurgicky odstrániť, určite by som ho poslúchla a tiež by som súhlasila s vybraním lymfatickej uzliny, pretože výsledok histologického vyšetrenia bude rozhodujúci pre ďalšiu liečbu. U starej mamy nepredpokladám, že sa jednalo o malígny melanóm a prežívala s ním 40 rokov / napriek tomu že i v medicíne sa dejú "zázraky"/. Ak máte pochybnosti- čo nepredpokladám, že by ste mali mať - spýtajte sa vo Vašej zdravotnej poisťovni, kde je najbližšie k Vášmu bydlisku iný dermatológ, ktorému by Vás odporučili. Spýtajte sa na financovanie, ale zoberte so sebou ak pôjdete k inému lekárovi i všetky výsledky, ktoré už máte. Lekári by určite neodporúčali danú liečbu, ak by ju nemali vedecky a skúsenosťami potvrdenú. Prajem Vám, aby ste sa včas a správne rozhodli a výsledky vyšetrení dopadli vo Váš prospech.
2014-01-24
MUDr. Štefánia Podaná Odpoveď od:
Diagnoza
(Ludmila sidlikova)
Dobrý deň,po opakovaných laboratórnych vyšetreniach krvi a následnému odobratiu kostnej drene mi bola stanovená diagnóza MPN typu PMF prefibrotické štádium.Zahájená bola liečba-injekcie Roferon a Medipyrín.Chcela by som vedieť viac o diagnóze a prognóze liečby. Ďakujem za odpoveď
Ludmila sidlikova

ODPOVEĎ  
Otázky tohoto typu je najsprávnejšie položiť ošetrujúcemu lekárovi, on Vás nielen "vidí", ale pozná výsledky všetkých vyšetrení a celkový zdravotný stav. Nikto, žiaden lekár, nedokáže bez konkrétnych údajov o pacientovi a výsledkov vyšetrení hovoriť o prognóze len na základe vyslovenia diagnózy. Napriek tomu zrejme ani Váš lekár Vás nebude schopný dokonale uspokojiť odpoveďou, ktorú Vám dá, pretože vývoj a priebeh ochorenia sa môže meniť počas liečby a tiež i aktuálny zdravotný stav - preto lekári informujú pacienta v priebehu liečby a to v prípade, že došlo k výraznejším odklonom od vedomostí a skúseností, ktoré lekári majú k dispozícií.
2014-01-23
MUDr. Štefánia Podaná Odpoveď od:
Rakovina hrubého čreva
(Ladislav)
Dobry den mam 59 rokov, dnes mi zistili na kolonoskopii maligny fragilny, krvacajuci tumor. tumor siaha asi do 45 cm hlbky. udajne musim na operaciu. Pri tejto operacii treba odstranit väčšiu čast čreva? Asi kolko cm? Po operacii sa može tato rakovina uplne vyliečit? Ďakujem za odpoved.
Ladislav

ODPOVEĎ  
Určite lekár vybral časť tumoru, prípadne pri operácii podľa nálezu vyberie nielen tumor, ale i predpokladanú zdravú časť čreva a odošle na histológiu,i vyšetrenia a výsledok potom môže byť smerodajný pre určenie diagnózy, liečby i čiastočne o prognóze choroby. Áno, za dobrých včasných podmienok je možné, že chirurgická operácia môže znamenať úplné vyliečenie z danej choroby.
2014-01-23
MUDr. Štefánia Podaná Odpoveď od:
Rakovina zaludka
(mario )
DOBRY den prosim vas viete mi poradit oco ma rakovinu zaludka a aj s krkom ma nieco ma tam dake vyrastky lebo nevie ani prehltat a tu u nas v rimavskej sobote snim do kopi nic nerobia len infuzie mu davaju nevedia co snim maju robit a nic sa na jeho stave nezmenilo a chcu ho poslat domou prosim vas porad te mi co by som mal robyt alebo ci by mu niekde nevedeli pomoct vopred dakujem.
mario

ODPOVEĎ  
Lekári určite oteckovi povedali o zdravotnom stave i možnej liečbe, ale žiaľ i možnosti liečby sú limitované rozsahom ochorenia a celkovým zdravotným stavom pacienta. Možno v oteckovej Zdravotnej poisťovni Vám poradia, kde by ste sa mali obrátiť, vedia Vám odporučit vhodného odborníka v okolí bydliska. Prípadne sa dopytujte ošetrujúcich lakárov na jasný záver, odporúčania atď.
2014-01-23
MUDr. Štefánia Podaná Odpoveď od:
Karcinom prsníka
(Anna)
Dobrý deň,som po zákroku,diagnostický záver C50.9-karcinom pravého prsníka,vykonaná albácia a exenterácia axilly,som z Popradu,chcem sa spýtať,mohla by som sa liečiť v Bratislave?ste skúsenejší onkológovia,ak áno,aký je postup,treba sa objednať?kde by som mohla prísť. Vopred ďakujem.
Anna

ODPOVEĎ  
Dobrý deň, v Poprade je výborná onkológia, myslím si, že je škoda chodiť na liečbu do Bratislavy. Ale objednať v BA sa môžete telefonicky, záleží, ktoré onkologické pracovisko si vyberiete - NOÚ alebo OÚsv. Alžbety. Doc. MUDr. Vladimír Bella, PhD.
2014-01-23
MUDr. Štefánia Podaná Odpoveď od:
Znamienko
(Milka)
výsledky bioptického vyšetrenia - intradermal melanocytic nevus. pri preberaní výsledkov mi povedali, že je to v poriadku a len na požiadanie mi okopirovali výsledky. Je to naozaj v poriadku? Ako má pokračovať ďalšia liečba?
Milka

ODPOVEĎ  
Ak ste boli u dermatológa a výsledok ste odovzdali i obvodnému lekárovi, mali by ste im dôverovať, že je to v poriadku. Na to aby Vám niekto s určitosťou potvrdil diagnózu, musí Vás nielen vidieť, ale mať i k dispozícií výsledky, čo ja nemám, takže Vám skutočne nemám na základe čoho odpovedať. Ale predpokladám s takmer s určitosťou, že keď Vám pri odovzdaní výsledkov povedali, že je to v poriadku, ste zdravá a nemusíte sa stresovať.
2014-01-22
MUDr. Štefánia Podaná Odpoveď od:
Hrcka v prsniku
(Majka)
Dobry den. Chcem sa opytat co znamena pocetne FIA do 15mm,mierne dysplazia bilat. difuzne. A co znamena TU mammae 1.dx.
Majka

ODPOVEĎ  
Dobrý deň, početné FIA do 15mm znamená početný výskyt nezhubných nádorov, mierne dysplazia bilat. difuzne znamenajú hormonálne zmeny v prsníkoch. TU mammae 1.dx. je nejasný nález v pravom prsníku. Doc. MUDr. Vladimír Bella, PhD.
2014-01-22
Doc. MUDr. Vladimír Bella, PhD. Odpoveď od:
Liek Folaxan
(Ján Šulák)
Dobrý deň želám. Môj dotaz sa týka použitia prípravku /lieku resp. potr. doplnku?/ F o l a x a n. Mám sestru,ktorá,je už temer rok liečená -nádor na hrubom čreve,výsledky sú dosiaľ sľubné /chvalabohu/ je liečená chemoterapiou. Na internete sme sa dočítali o prípravku Folaxan a chceli by sme vedieť,či sú nejaké skúsenosti s týmto Folaxanom,a aký je Váš názor na paralelné užívanie XElody a Folaxanu. CHceli by sme aby sa zvýšila istota liečenia.O Folaxane som sa dočítal na internete a veľmi vďačne by som ten liek kúpil ak by to malo mať význam. Ak by ste mi odpovedali,prosím neuvádzajte moje priezvisko. Ďakujem za Vašu prípadnú odpoveď,s pozdravom Ján Šulák,Trnava
Ján Šulák

ODPOVEĎ  
Chápem, že chcete pomôcť svojej setre, ale uvažujte so mnou: keby prípravky tohoto typu boli overené, že pomáhajú pri úspešnosti liečby, určite by Vám to lekári odporučili. Skúsenosti zatiaľ sú také, že prípravky tohoto typu pacientovi neublížia, no ich efekt je veľmi otázny, preto na trhu je ich veľmi veľa a stále pribúdajú nové a nové prípravky. Pokiaľ Vaša sestra má možnosť si zabezpečiť pestrú stravu /bielkoviny, uhlodydráty, tuky, ovocie , zeleninu/ dostatok primeraného pohybu, ten striedať s oddychom a zníženie stresov, jej imunitný systém by mal byť dostatočný na to, aby čelil ochoreniu a liečbe.
2014-01-22
MUDr. Štefánia Podaná Odpoveď od:
C50
(Simona)
prosim o radu,ako dlho mam narok byt na PN,pri Dg C50 skoncila mi uz chemo aj oziare.ale som velmi vycerpana.dakujem
Simona

ODPOVEĎ  
Dobrý deň, dĺžka PN závisí od mnohých faktorov, posudzuje sa individuálne. Pre individuálne poradenstvo môžete kontaktovať Linku pomoci vždy vo štvrtok medzi 09:00-13:00, kedy je Vám k dispozícii sociálna sestra.
2014-01-22
Anna Baranová Odpoveď od:
Biorezonancia
(K.)
Dobry den, manzel prednedavnom ukoncil liecbu hodgkinovho lymfomu, vramci ktorej absolvoval chemoterapie a radioterapie. Prepupkla mu teraz alergia na domace zvieratko, ktore by sme neradi davali prec. Znami maju velmi dobre skusenosti s liecbou alergie pomocou biorezonancie. Chcela by som sa spytat, ci neviete, ze by biorezonancia mohla byt nebezpecna pre onkologickeho pacienta? Dakujem vopred.
K.

ODPOVEĎ  
Priznám sa Vám, že ma vždy zaskočí taká nezložitá diagnostika a 100% liečba, som k tomu nedôverčivá a preto Vám ani neviem nič konkrétne poradiť, možno Vám poradí ošetrujúci lekár, prípadne alergológ, dôverne poznám väzbu na domáce zvieratko a chápem Vaše počínanie. Kontaktujte preto manzelovho onkológa a poziadajte ho o jeho názor, najlepsie pozná manzelov zdravotný stav a verím, že Vám dobre poradí.
2014-01-22
MUDr. Štefánia Podaná Odpoveď od:
Metaplazia
(Janka)
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať už 4 roky po sebe mi vychádza t cytológie metaplázia, mierny zápal. Moja doktorka s týmto nič nerobí... a ak tu čítam príspevky žien s metapláziou, tak sú zaslané na konizáciu a rôzne iné vyšetrenie a dokonca majú aj problém s otehotnením. Rada by som vedela, čo mám robiť, pretože moja doktorka mi nikdy nič nevyliečila. Vopred ďakujem za odpoveď.
Janka

ODPOVEĎ  
Nemusíte sa ničoho obávať. Nie ste chorá. Metaplázia je normálny regeneračný proces na zdravých bunkách v oblasti krčka maternice. Určite sa pre metapláziu nerobia konizácie a metaplázia nerobí problémy pri otehotnení. Vaša lekárka koná správne ak Vám nenavrhuje žiadnu liečbu na metapláziu. Vy ste zdravá.
2014-01-22
MUDr. Ladislav Masák, CSc. Odpoveď od:
MMG prsníka
(Mária)
Môžete mi prosím vysvetliť čo znamená tento popis MMG? bilat. pokročilejšia involúcia žlazy s reziduami fibroglandulárneho tkaniva difúzne, viac v HLQ bilat, bez mal.TU, opacit. patol. zhlukov MK a poruchy architektoniky. BIRADS1 normálny nález MMG. Ďakujem
Mária

ODPOVEĎ  
Dobrý deň, popísané vyšetrenie mamografiou máte v norme. Doc. MUDr. Vladimír Bella, PhD.
2014-01-20
Doc. MUDr. Vladimír Bella, PhD. Odpoveď od:
Neviem čo dalej
(Libor)
dobry den. som liečený na zvačšené lymfatické cievy v slabinách a neskor mandle. dnes sa k tomu pridali aj bolesti v bruchu(zrejme v oblasti pupočných lymfatických ciev). Spozoroval som aj mierne zvačšenie pravého semenníka ale to len kvoli že som bral nadesemenník za sučasť pravého semenníka a preto sa zdal byť vačší ako pravý. mám aj mierne teploty, max 37.5 a hnačky. Na penise som si nahmatal červenakstý fliačik. Vela som čital, že by mohlo isť aj o rakovinu semeníkov v druhotnej fáze. dnes som bol aj na sone v suvislosti zvačšených uzlin v slabinách, o žiadnom nádore reč nebola. taktiež mi brali krv. Keby som mal rakovinu sono a odber krvi by to odhalil? mám 15 rokov
Libor

ODPOVEĎ  
Dobrý deň, z Vášho opisu ide sa môže jednať o akútne ochorenia, navštívte lekára - urológa ohľadom zväčšených semenníkov, bez vyšetrenia nie je možné Vám čokoľvek poradiť. Priateľské pozdravy Dr. M. Horňák
2014-01-20
Prof. MUDr. Michal Horňák, DrSc. Odpoveď od:
1 << 7 < 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 > 29 >> 446
Facebook