foto
OnkOlympiáda 2015

Prvýkrát na Slovensku - OnkOlympiáda 2015
fotofotofotofotofoto
Kto sme zisti čo je LPR a ako funguje
Čo robíme Naše aktivity a projekty
Hľadám pomoc Informácie, rady a kontakty
Ako prispieť Dobrovoľník, sponzor
Spolupráca Partnerstvo a spolupráca
lpr Liga proti rakovine bola založená 19. januára 1990 v Bratislave a v tom istom roku bola prijatá za člena Európskej asociácie Líg proti rakovine (ECL) a za člena Medzinárodnej únie proti rakovine (UICC)...
Pokračovať »
OnkOlympiáda 2015

17.08.2015

Tabaková smernica má slovenskú podobu

28.07.2015

Príďte nás pozrieť na festival Pohoda

01.07.2015

Stretnutia milovníkov hudby v Martine

25.06.2015

Linka pomoci _

02/52 96 51 48

Po 09:00-13:00 15:00-16:00
Ut 09:00-13:00 14:00-16:00
St 09:00-13:00 15:00-17:00
Št 09:00-13:00 14:00-16:00
Pi 09:00-13:00 14:00-16:00
So 09:15-12:15 14:00-16:00

Newsletter

Informujte ma o novinkách.
E-mail: 

Poradňa

Internetová poradňa vznikla ako reakcia na množstvo otázok prichádzajúcich od ľudí, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom vyrovnávajú s diagnózou onkologického ochorenia u seba, svojho blízkeho, príbuzného či priateľa.


Pre Vás, ktorí potrebujete informácie, radu, povzbudenie, pomoc v riešení zložitých situácií, ktoré sa vyskytli vo Vašom živote v súvislosti s diagnózou onkologického ochorenia, alebo sa chcete informovať ohľadom prevencie, sú tu lekári – špecialisti v rôznych oblastiach onkológie, psychológ, sociálna sestra – skúsení odborníci z Linky pomoci , ktorí Vám odpovedia na Vaše otázky v závislosti od ich obsahu a problematiky.

Poprosíme Vás o väčšiu trpezlivosť pri zodpovedaní otázok v mesiacoch júl a august  z dôvodu čerpania dovoleniek viacerých odborníkov.

Ďakujeme za Vaše pochopenie.

 


Opýtajte sa našich odborníkov na problém ktorý Vás trápi

Meno  
Predmet   Váš problém
cap   Doteraz zodpovedané otázky (9638)

strana 125 z 482 (otázky 2481 - 2500)
Názov
(meno)
Text Dátum
Konizacia
(Natalia)
Dobry den,bol mi zisteni hpv,caka ma konizacia.ale este pred tym vraj mam prist na odber krvi kedze budem pri konizacii uspata.chcela som sa vas spytat co sa zistuje s tej odobratej krvi ?myslim s gynekologickeho hladiska.alebo mi ju chcu brat len preto ze budem uspata?a ako dlho po konizacii je zena v nemocnici?deti este nemam mam 25 rokov,je mozne ze ich nebudem moct mat nikdy?dakujem za odpoved.prajem pekny den .
Natalia

ODPOVEĎ  
Som prekvapený, že ste sa svojho lekára nespýtali vôbec nič o Vašom zdravotnom stave. Vy neviete prečo Vám majú vykonať konizáciu ani prečo Vám majú odobrať krv. Pacient musí dať súhlas s akýmkoľvek lekárskym výkonom, a preto o ňom musí mať dostatok informácii. Teraz k Vašim otázkam: Konizácia sa nemá vykonávať len na základe prítomnosti HPV. Týmto vírusom sa počas svojho života infikuje viac ako 80% žien. To by sme teda museli takmer všetkým ženám robiť konizáciu!!! TO JE PREDSA NEZMYSEL. Krv Vám zoberú pretože výsledky sú potrebné k vykonaniu interného predoperačného vyšetrenia - aby Vás mohli uspať. Dlžka pobytu v nemocnici po konizácii je rôzna - aj na to ste sa mali spýtať Vášho lekára. Po konizácii môže mať žena deti. Myslím si však, že by ste mali svoj stav konzultovať s gynekológom, ktorý rozumie problematike nálezov na krčku maternice. Pretože ak je pravdou, že Vám chcú vykonať konizáciu len na základe prítomnosti HPV tak to odmietnite!
2012-01-14
MUDr. Ladislav Masák, CSc. Odpoveď od:
Pagetová choroba
(Mária)
Dobrý deň, Matka 89, má Pagetovu chorobu prsníka, v júli 2011 bola na ožiarení.Prsník sa pekne zhojil a v decembri sa choroba znova prejavila. Lekárka jej odporučila odstránenie prsníka, čo ona pre vysoký vek nechce, nakoľko je 2. mesiac po operácií embólie nohy. Znova jej odporučila ožiarenie, nakoľko podpísala, že na operáciu nepôjde. Je možné , aby jej lekárka predpísala nejaké cytostatika na túto chorobu, nakoľko zatiaľ žiadne tabletky nedostala. Máme o ňu strach a nevieme ju presvedčiť, aby na operáciu išla. Veľmi pekne ďakujem za radu.
Mária

ODPOVEĎ  
Dobrý deň, v prípade, že odmietne operáciu, je možnosť ešte užívania hormonálnych liekov.
2012-01-13
Doc. MUDr. Vladimír Bella, PhD. Odpoveď od:
Ca19-9 cez 5000
(jozef)
zle som sa spytal...otec je slaby na narkozu,anesteziu....aky existuje iny sposob vykonania histologie..
jozef

ODPOVEĎ  
Znova len všeobecná odpoveď, chirurg počas zákroku vyberie vzorky z chorého tkaniva, ktoré sa odborne narežú, spracujú, a pod mikroskopom na základe zistených zmien ak je to možné sa zistí diagnóza, ani v tomto prípade to nemusí byť 100%, je tak v celom svete i v tých najvyspelejších krajinách.
2012-01-13
MUDr. Štefánia Podaná Odpoveď od:
Ca19-9 cez 5000
(jozef)
dobry den prajem vsetkym trapiacim sa aj pomahajucim. uz som tu raz pisal ohladom mojho 57r otca,odvtedy sa vela veci zmenilo,bohuzial k horsiemu. zaciatkom decembra mal mozgovu porazku,nasledne boli zistene metastazy na peceni,rozhodly sme sa liecenie chemoterapiou "naslepo"onkolog z vysledkov vycital ze kde asi sa nachadza primarny nador...pankreas alebo zlcove cesty,pecen ma otec zvacsenu o 15 cm a velmi tvrdu.po druhej chemoterapii dostal otec v spanku druhu porazku teray v nedelu"mal bolesti a po nalepeni transtec 52,5 spal 16 hodin,den predtym horucka 39,2"ked sa zobudil uz si nepametal kde je kto coje...o problemoch z cukrovkou ani nehovorim,cukor 30,2 atd ...ale otazka znie existuje nejaky iny sposob ako najst primarny nador resp.identifikovat ho? ako histologia? na histologiu je velmi slaby a zda sa mi ze doktorka vravela ze sa to po tejto diagnoze ani nemoze robit.. ved musi existovat nejaky sposob ako nador najst identifikovat a zahajit cielenu liecbu nie? ...dakujem za kazdu odpoved
jozef

ODPOVEĎ  
Dokážem Vám odpovedať iba všeobecne a nie veľmi optimisticky, žiaľ i v 21. storočí, a bojím sa, že to ani tak skoro nebude, pre jedinečnosť každého z nás nebude možné u každého pacienta zistiť vždy jednoznačnú diagnózu a tým i kauzálnu liečbu. T.č. histológia je určujúca pre cielenú liečbu a vzorka sa získava počas operačného zákroku, vyšetrovacími metódami aj to nie 100% sa dá len predpokladať kde by mohol byť primárny nádor. Podľa informácií, ktoré ste napísal oteckov zdravotný stav, je veľmi vážny , operačný výkon asi nie je možný pre vysoké riziko i každá liečba nesie so sebou vedľajšie účinky. Verte, lekári tiež radšej cielene a úspešne liečia, ale ich možnosti sú v niektorých prípadoch limitované a bezmocnosť ich trápi i keď ju nedajú najavo.
2012-01-13
MUDr. Štefánia Podaná Odpoveď od:
Rakovina kože
(Siliva)
Dobrý deň, chcela by som Vás úprimne požiadať o pomoc a radu v prípade môjho bratranca, ktorý trpí na rakovinu kože a v súčasnom stave je po zápale mozgových blán z dôvodu zavedenia hadičky do mozgu na odsávanie nahromadenej tekutiny, kde došlo k infekcií. Je v zlom stave a týmto smerom prosím o kontakt na špecialistu v danom obore ako i na neurochiruga. Je to mladý človek, ešte dúfam a verím, že všetko sa môže zmeniť k lepšiemu a preto Vás prosím o pomoc. Moja e-mailová adresa je fusekova.siska@gmail.com. Za čo najrýchlejšiu odpoveď Vám vopred ďakujem PS: V súčasnosti leží v žilinskej nemocnici.
Siliva

ODPOVEĎ  
Lekári žilinskej neurochirurgie sú vysoko špecializovaní pracovníci, určite vedia zvážiť, čo je najmenej rizikové, ale i liečebne najúčinnejšie v danej zdravotnej situácií Vášho bratranca. Som presvedčená ak by mali pochybnosti, konzultovali by kolegov i z iných pracovísk. /Nenapísala ste konkrétnu diagnózu ani v ktorom oddelení leží./ Ak nie je niečo jasné rodičom, nech sa konkrétne spýtajú lekárov na danú diagnózu a na predpokladanú liečbu.
2012-01-13
MUDr. Štefánia Podaná Odpoveď od:
Pankreeas
(Maria)
Dobry den, mam dlhsi cas zdravotne problemy. Chodim po vzsetreniacj a stale nic neviem o svojom zdravotnom stave. Na CT mi zistili ze mam pankreas lobularnej struktury.Prosim Vas mozete mi napisat co to znamena. Dakujem
Maria

ODPOVEĎ  
Preto chodíte "stále" po vyšetreniach, aby Vám lekár mohol určiť diagnózu na základe Vašich ťažkostí najpravdepodobnejšie vyplývajúcich zo zmenenej štruktúry pankreasu . Určite Vám on sám povie akonáhle bude mať výsledok vyšetrení, diagnózu i predpokladanú liečbu, alebo navrhne pozorovanie, prípadne ak to bude aktuálne, pošle vás do ďalšieho odbornejšieho pracoviska.
2012-01-13
MUDr. Štefánia Podaná Odpoveď od:
Anastrozol
(Milka)
Dobrý deň.Moja mamička sa podrobila operácie prsníka po ktorej jej na onkologii naordinovali užívať tabletky anastrozol.Nakoľko je už vo vyššom veku,rada by som vedela niečo o jeho účinkoch a či jej môžu pri tejto liečbe vypadať vlasy
Milka

ODPOVEĎ  
Je to hormonálna liečba, vedľajšie účinky sú hlavne podobné chrípke - únava a slabosť, niekedy aj bolesti kĺbov, a niekedy môžu vypadať i vlasy.
2012-01-13
Doc. MUDr. Vladimír Bella, PhD. Odpoveď od:
Adjuvantná chemoterapia
(Janka)
Chcem sa opýtať, či bude mať ešte účinok adjuvantná chemoterapia, keď bola prerušená viac ako na mesiac a to pre náhlu operáciu zrastov, ktoré vznikli po prvej operácii, pri ktorej bol odstránený zhubný nádor na tenkom čreve? Operácia bola nevyhnutná pre veľké bolesti v brušnej dutine. Šiesty cyklus chemoterapie mal začať 19.12.2011, ale práve v tom čase bola vykonaná operácia zrastov. Je možné po tomto 6.cykle ukončiť túto adjuvantnú chemoterapiu? Ďakujem za odpoveď.
Janka

ODPOVEĎ  
Na Vašu otázku Vám môže dať odpoveď lekár, ktorý mamičku ošetruje a sú mú prístupné výsledky všetkých vyšetrení,operácie, histológia a celkový zdravotný stav pacienta,pretože liečba sa vždy ordinuje k danému zdravotnému stavu.
2012-01-12
MUDr. Štefánia Podaná Odpoveď od:
Chemo
(zuzka)
Dobry vecer.mama uz 3 mesiace dostava chemoter.bola aj na CT vys.Doktor nam stale povie ,ze ma vsetko poriadku,ale ziadny vysledok nam neda ,nevieme ani krvne vysledky porovnat.Peco nedaju nam spravu aspon 1x za mesiac.ani obvodny lekar nevie nic o nas.mozme vyziadat alebo len na konci dastaneme?Dakujem
zuzka

ODPOVEĎ  
Predpokladám, že obvodný lekár bol o diagnóze a postupe liečby oboznámený. Je predpoklad, že liečba mamičke zaberá a neprejavujú sa žiadne vedľajšie účinky, pretože ak by sa niečo nepredvídané objavilo, liečba by bola prerušená. Dnes už mnohé pracoviská sú navzájom elektronicky prepojené, takže lekári si môžu prečítať, prípadne vytlačiť každú správu z daného vyšetrenia. Preto pri najbližšej návšteve u lekára sa ho spýtajte osobne na všetko, čo vás trápi.
2012-01-12
MUDr. Štefánia Podaná Odpoveď od:
Adenoca endometria3b
(monika čierna)
chcela by som sa opýtať či tento typ nádoru (adenoCA endometria3b) sa dá operovať.ďakujem za odpoveď.
monika čierna

ODPOVEĎ  
Neviem, na základe akých vyšetrení bolo stanovené štádium, ktoré uvádzate. Odporúčam Vám, aby ste navštívili špecializované onkologické pracovisko a požiadali o vyšetrenie a liečbu.
2012-01-12
MUDr. Ladislav Masák, CSc. Odpoveď od:
Preventívna prehliadka
(Zuzana)
Dobrý deň, mojej sestre zistili pri preventívnej prehliadke nasledovný nález: Sono V pravo kraniomediálne vidno okrsok žlazy, ktorý dáva silný dorzálny tien v celkovej veľkosti ložiska 9 mm. V axilách sú nešpecif. Uzlinky niektoré so známkami ľahkej hyperplázie. MAMO Vidno v hlbke drobný okrsok so sumáciou naznačene zbiehavej pruhovitej kresby s ojedinelým MK. Koža volná. Birads 0 excirpacia Prosím o info, či sú uvedené nálezy vážne. Ďakujem
Zuzana

ODPOVEĎ  
Dobrý deň, nakoľko výsledky sú nejasné, potrebná je biopsia - odber materiálu (tkaniva) z prsníka, aby bolo možné sa jednoznačne vyjadriť.
2012-01-12
Doc. MUDr. Vladimír Bella, PhD. Odpoveď od:
Fibroaden
(anna murinova)
mozem sa vas opytat co je to vlastne fibroadenomatoidna hyperolazia tu mi zistili v lavom prsniku
anna murinova

ODPOVEĎ  
Dobrý deň, jedná sa o hormonálnu zmenu, ktorú je potrebné sledovať, t.j. chodiť na kontroly.
2012-01-12
Doc. MUDr. Vladimír Bella, PhD. Odpoveď od:
Masaz pre onkologickeho pacienta
(elena)
Dobry den p.doktor, chem sa Vas spytat aky je Vas nazor na masaz pre onkologicekho pacienta. Moja mamina bola operovana na zhubny nador maternice ktory bol vyoperovany spolu s vajecnikmi a maternicou. Je tomu 3 roky, vysledky su chvalabohu doteraz dobre (klop klop). Mamina bola teraz na masazi chrba a odvtedy sa stazuje na bolest ladviny, maserka bola informovana o chorobe a potvrdila ze bude aj podla toho masirovat. Mohlo sa tam nieco narusit podla vas alebo moze ist iba o prechladnutie (caste mocenie je tiez). Na CT bola v oktobri minuleho roka a vsetko bolo v poriadku. Dakujem Vam za odpoved.
elena

ODPOVEĎ  
So súhlasom lekára, ktorý sa stará o pacienta , pozná jeho celkový zdravotný stav, je možná rehabilitácia, cvičenia i primerané masáže. Ak má mamička t.č. bolesti v oblasti obličky a častejšie, močí nech navštívi svojho lekára, aby zistil príčinu jej ťažkostí a tiež nech sa ho opýta, aké liečebné, rehabilitačné, masážne cvičenia sú jej konkrétne dostupné v danom období.
2012-01-12
MUDr. Štefánia Podaná Odpoveď od:
Ockovanie
(Lilly)
dobry den pan doktor , chcem sa opytat na Vas nazor ohladom ockovania proti Hpv . ked som bola ockovana Silgardom pred rokom ...kolko ma to vydrzi chranit ? priblizne ? myslite ze este to "mam v tele " ? dakujem pekne
Lilly

ODPOVEĎ  
Keď ste sa rozhodovali o tom, že sa dáte zaočkovať proti HPV, museli ste mať informácie o očkovacej látke Silgard aj Cervarix - to sú dve očkovacie látky proti HPV - aby ste sa vedeli rozhodnúť, ktorou očkovacou látkou sa dáte zaočkovať. Jednou z najdôležitejších otázok, na ktorú ste museli mať odpoveď, bolo - ako dlho Vás očkovanie bude pred HPV chrániť? Neviem na základe akých informácii ste sa rozhodli pre očkovanie? Každopádne očkovanie proti HPV je skvelá investícia do svojho zdravia. Dnes vieme, že vysoké hladiny protilátok sú proti HPV 16 a 18 vysoké 9 rokov po zaočkovaní a je predpoklad, že tomu tak bude po mnoho rokov. Čím je žena staršia pri očkovaní, tým sa vytvoría nižšie hladiny protilátok. Ak sa zaočkujú dievčatá vo veku 12-14 rokov, očkovanie im zabezpečí ochranu pravdepodobne celý život, ale aj 45 ročné ženy majú prospech z očkovania.
2012-01-12
MUDr. Ladislav Masák, CSc. Odpoveď od:
Nádor na mozgu
(Maťa)
Dobrý deň. Moja diagnóza je mozgový nádor v ľavej bočnej mozgovej komore - difúzny fibrilárny astrocytom gr. II.(histológia robená 4/2010.momentálne som bez liečby.Polročné kontroly MR.) Chcela by som sa skontaktovať s ľudmi (prípadne ich príbuznými alebo známymi) , ktorí majú podobnú diagnózu. Aké majú skúsenosti s lekárskou liečbou? Tiež ma zaujíma aj možnosť alternatívnej liečby mozgových nádorov a skúsenosti s ňou. Ďakujem za všetky informácie. heaven1@centrum.sk
Maťa

ODPOVEĎ  
Lekárske tajomstvo nedovoľuje informovať o diagnóze jednotlivých pacientov, bez ich súhlasu nie sú informovaní ani rodinní príslušníci.Lekári v našej republike diagnostiku a liečbu robia na podklade vedeckých zistení s prihliadnutím na konkrétnu diagnózu, celkový zdravotný stav každého jednotlivého pacienta.Alternatívna liečba sa v zdravotníckych zariadeniach patriacich pod MZ nerobí.
2012-01-12
MUDr. Štefánia Podaná Odpoveď od:
Nezhubne nadory
(Marta)
Dobry den, manzel mi nahmatal v posve na bocnej stene v tkanive hrcku vo velkosti hrasku a hned za nou dalsiu o nieco mensiu. Bola som s tym u mojho gynekologa, prezrel ma, povedal, ze su to nezhubne nadoriky, ze to sa s tym ani neda nic robit. Pritom mi ani neurobil ultrazvuk.Chcela som sa opytat,ci konal spravne a ci to netreba sledovat, alebo dat to vyoperovat.
Marta

ODPOVEĎ  
Bez toho aby som Vás vyšetril a sám zhodnotil útvary, ktoré máte v pošve, sa neviem vyjadriť k Vašej otázke. Myslím si, že ultrazvuk v tomto prípade nemá význam vykonať.
2012-01-10
MUDr. Ladislav Masák, CSc. Odpoveď od:
Krvacanie krcka maternice
(Ivana)
Dobry den, po dlhych mesiacoch, ked moj krcok maternice krvacal na dotyk, boli na nom chrasty a ja som mala bolesti, mi ho novy gynekolog dal dokopy, aj ked onkocytologia vysla 1 stupen. Uz nekrvacam, ale stale ma boliu ( aj bolelo, este pred tym, nez mi zacal krcok krvacat ) na pravej strane ako je vajecnik. 2 gynekologovia povedali, ze vajecnikom to nieje, chirurg povedal, ze som ok. Moj gynekolog sa spoliehal nato, ze to ma suvis s krckom maternice. Ale nakoniec, to tak nie je. Spominal nieco s vystelkou a tym, ze ked ma to neprestane boliest, bolo by dobre to otvorit a pozriet sa co tam je, inak ked to zanedbam, mozem ostat neplodna. O mesiac mam 21 rokov, nebola som nikdy tehotna a nebola som ani na potrate. Viete mi povedat, co to moze byt? a ci existuju aj ine alternativy a ci je tato alternativa nebezpecna? ( ak neratam narkozu, ktoru znasam dobre )
Ivana

ODPOVEĎ  
Z toho, čo ste mi o sebe napísali, skutočne ani len nemôžem tušiť, o aký problém u Vás ide. Nepíšete ani o žiadnej konkrétnej liečbe, takže neviem o akých alternatívach liečby píšete.Na krčku maternice nikdy nevznikajú chrasty a neviem, čo Vám chcú otvárať. Verte mi, že skutočne bez vyšetrenia nie je možné odpovedať na otázky tohoto typu ako píšete.
2012-01-10
MUDr. Ladislav Masák, CSc. Odpoveď od:
Prosba o radu
(Ivan Jányi)
Prosím Vás, chcem sa opýtať na prognózu nižšie uvedenej diagnózy; prípadne ako postupovať pri liečbe. Otcovi (75 rokov) zistili toto ochorenie. Ďakujem s úctou Mgr. Ivan Jányi, Žiar nad Hronom; e-mail: gmp@centrum.sk Výsledky z cytológie: početné trsy malígnych epytélií typu vysokosuspektného skvamocelulárneho karcinómu(50%), respiračné epytélie bez atypií, polymorfonukleázy, histiocyty, koniofágy, erytrocyty a lymfocyty. Záver: Trieda lV - vysokosuspektný skvamoleculárny krcinóm v pravom hornom bronchu. Výsledky z biopsie Tumoru Exciezie zo sliznice bronchu infiltrované štruktúrami nerohovatejúceho dobre diferencovaného skvamocelulárneho karcinómu G1. Nádorové bunky sú imunohistochemicky. / EMA +, KL -1+, p63+, CEa - fokálne+, CK7+, CK20-, N-CAM-TTF-1-/ záver. nerohovatejúci skvamocelulárny karcinóm pravého horného bronchu G1 Onkomarkery: S-CEA: 0,5 , S-CYFRA: 2,6 , S-TPS:49,4 Dg: Ca pulmonum-histolog. nerohovatejúci skvacelulárny Ca pravého horného bronchu G1 s mediastinálnou LAP, imunohistochemicky /EMA.../ T1N2MX, klinické štádium lll.a
Ivan Jányi

ODPOVEĎ  
Určite Vám oznámili, že u vášho otca sa jedná o zhubný nádor pravých pľúc a to podľa histologického výsledku biopsie z bronchu o nerohovatejúci dobre diferencovaný skvamocelulárny karcinóm. Prognóza tohto typu karcinómu je priaznivejšia ako iných typov karcinómu pľúc, avšak podľa toho, čo ste mi poslali, sa u vášho otca jedná aj o postihnutie lymfatickch uzlín v mediastíne (N2), píšete , že je to T1N2MX, klinické štádium III.a. Neviem či štádium bolo zistené na základe CT vyšetrenia hrudníka alebo použítím iných diagnostických metód. Štádium IIIa znamená, že je to lokálne pokročilý karcinóm pľúc, čo zhoršuje prognózu ochorenia.Karcinóm pľúc má 4 klinické štádiá. Písmená MX znamenajú, že metastázy -M neboli u vášho otca zisťované (MO by znamenalo že nie su prítomné vzdialené MTS). Pred stanovením liečby by bolo potrebné ešte zistiť, či sú alebo nie sú prítomné vzdialené metastázy karcinómu pľúc u Vášho otca, ktoré tiež ovplyvňujú prognózu (negatívne ak sú prítomné) a aj výber liečby ochorenia. Stratégiu liečby otca by potom mal stanoviť onkológ alebo onkopneumológ na základe typu, štádia ochorenia, ale musí sa zohľadniť aj vek a pridružené ochorenia vášho otca ako aj jeho želanie.
2012-01-10
MUDr. Elena Kavcová, PhD. Odpoveď od:
Zhubný nádor obličky
(Janka)
Dobrý deň. Som onkologický pacient som po nefrektomii bola som 3,5 mes. na PN doktor mi odporucil ist do prace ale len pod takou podmienkou,ze mi dajú lahsiu prácu sef mi pracu lahsiu podla neho dal som na inom mieste a je mi tam horsie ako tamm kde som pracovala, odrobila som 5 dní som znova na PN mám nárok na ID. Zistili mi aj degeneratívne ochorenie kostí po týchto 5 dňoch ma bolí celé telo, a to mám len 37 rokov.ĎAKUJEM
Janka

ODPOVEĎ  
Žiadosť na ID sa podáva až po vyčerpaní podpornej doby, t.j. l rok. Vami poskytnuté informácie sú nepostačujúce k objektívnemu poradenstvu /histolog.štádium ochorenia,aká liečba prebehla a pod./ V prípade širšieho poradenstva doporučujem telef.kontakt na linke pomoci LPR vždy vo štvrtok od 9,00h do 13,00 h č.telef.02/52965148. Baranová
2012-01-09
Anna Baranová Odpoveď od:
Informácia o kontrole na onkológii
(Anna )
Dobrý deň,chcela by som sa spýtať,som onkologický pacient po radioterapii,chodím každé 3 mesiace na kontrolu,čo sa pri tejto kontrole má vlastne kontrolovať,alebo na čo má pacient nárok?Ďakujem
Anna

ODPOVEĎ  
Otázka je veľmi všeobecná, preto i odpoveď bude všeobecná. Kontroluje sa výsledok konkrétnej liečby k pôvodnému nálezu. Mám pocit, že nie ste spokojný, možno pre Vás bude dobré, ak sa obrátite na Vašu zdravotnú poisťovňu , ktorá Vám bude vedieť konkrétne odpovedať.
2012-01-09
MUDr. Štefánia Podaná Odpoveď od:
1 << 114 < 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 > 136 >> 482
Facebook