Onkoporadňa

Určite sa už takmer každý z nás vo svojom okolí s rakovinou stretol. Či už v rodine, medzi priateľmi, v škole alebo na pracovisku. Keď nám príbuzný alebo priateľ povie o svojej diagnóze, mnohí z nás možno nevedia ako zareagovať a čo povedať. Vtedy by ste isto uvítali radu, ako tohto človeka podporiť. Ponúkame Vám niekoľko rád a odporúčaní, čo robiť, ak sa ocitnete v tejto situácii. Prečítať si ich môžete v našom informačnom letáčiku.

Ak sa chcete osobnejšie porozprávať a skonzultovať Vašu situáciu so psychológmi, od 23. októbra 2017 pre vás spúšťame v rámci Týždňa Ligy proti rakovine novú bezplatnú telefonickú Onkoporadňu. V čase od 8:00 do 20:00 Vám budú k dispozícii psychológovia, s ktorými sa môžete poradiť na tému komunikácie s onkologickým pacientom. Ak nezastihnete psychológov na linke, je možné im poslať otázku aj prostredníctvom mailu rozpravajmesa@lpr.sk.

onkoporadna_phone

Na tejto bezplatnej linke sme vám k dispozícii celoročne aj po skončení Týždňa Ligy proti rakovine, od 30. októbra 2017. Ak potrebujete informácie, radu, povzbudenie, pomoc v riešení zložitých situácií, ktoré sa vyskytli vo Vašom živote v súvislosti s diagnózou onkologického ochorenia alebo sa chcete informovať ohľadom prevencie, Onkoporadňa slúži práve na Váš najbližší kontakt s odborníkmi na rôzne témy. V čase hodín Onkoporadne sú Vám prostredníctvom bezplatnej linky 0800 11 88 11 k dispozícii skúsení doktori, psychológovia, výživoví asistenti a sociálno-právne poradkyne, ktorí Vám radi zodpovedajú Vaše otázky. Nový rozpis služieb bude zverejnený 30. októbra 2017.

Ak našich odborníkov nezastihnete na telefóne, kontaktovať ich môžete kedykoľvek aj prostredníctvom mailu poradna@lpr.sk